Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини району    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   Розтяжка для зниження тиску може бути ефективніше ходьби

Вправи на розтяжку сприяють зниженню артеріального тиску ефективніше, ніж ходьба, нав

Розтяжка для зниження тиску може бути ефективніше ходьби

Дослідження канадських учених показало, що вправи на розтяжку сприяють зниженню артеріального тиску ефективніше, ніж ходьба, навіть швидка.

Високий артеріальний тиск є головним фактором розвитку серцево-судинних захворювань, в тому числі зі смертельними наслідками. Традиційно ключем до його зниження лікарями називається фізична активність і конкретно ходьба.
 
Розтяжка для зниження тиску може бути ефективніше ходьби

Але результати дослідження, проведеного вченими Університету Саскачевану, свідчать, що знизити тиск допомагає розтяжка – причому, як засіб боротьби з гіпертонією вона може бути ефективнішою за ходьбу.

Вченими було проведено експеримент, який тривав вісім тижнів. У випробуваннях брали участь 40 літніх чоловіків і жінок віком (в середньому) 61 рік. До моменту початку експерименту артеріальний тиск всіх учасників був підвищеним, їм діагностували гіпертонію першої стадії.

Добровольці були випадковим чином розділені на дві групи. Одна група п’ять днів в тиждень виконувала вправи на розтяжку всього тіла, що займали 30 хвилин. Інша група займалася ходьбою. Піддослідним за допомогою портативного монітора вимірювалося артеріальний тиск в положенні сидячи, лежачи і протягом 24 годин.

Результат експерименту виявився таким: розтяжка привела до більшого зниження артеріального тиску за всіма трьома типами вимірювань, ніж ходьба.
 
«Коли ви розтягуєте м’язи, ви також розтягуєте всі кровоносні судини, які живлять їх, включаючи артерії. Завдяки цьому зменшується їх жорсткість, в результаті чого знижується опір кровотоку. Це зменшує і кров’яний тиск», – прокоментував підсумки випробувань співавтор проекту доктор Філ Чілібек.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Основні ознаки постковідного синдрому

Чілібек зазначив, що таке ж зниження показників артеріального тиску можна спостерігати у людей, які займаються йогою. Також, додав учений, розтяжка ефективно допомагає втрачати жир на талії та животі.

Дослідники підкреслюють, що отримані ними дані анітрохи не применшують переваг більш активних видів фізичної діяльності, ніж розтяжки. Ходьба, їзда на велосипеді, лижні прогулянки – все це виключно позитивно впливає на жирові відкладення, рівень холестерину і цукру в крові.

Звіт про дослідження опублікував Journal of Physical Activity and Health.


Схожі матеріали:

Категорія: Здоров'я
Переглядів: 256 | Теги: розтяжка, зниження артеріального тиску, КАНАДА, вправи на розтяжку

Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Виниловые полы: преимущества? особенност...

/_pu/56/08715433.jpg

Терапевт назвав сприяння продовженню жит...

/_pu/56/13787295.jpg

Палаццо, колюты и брюки-джоггеры – разно...

/_pu/57/67468559.jpg

Игра для активных и азартных

/_pu/59/23110296.jpg

Які продукти допомагають боротися зі стр...

/_pu/56/64792464.jpg

Як спілкуватися з дівчиною, щоб закохати...

/_pu/60/64759166.jpg

Спорт на снігу: наскільки корисні тренув...

/_pu/56/34489581.jpg

Що додати у ванну для покращення стану ш...

/_pu/61/51092147.jpg

Поширені помилки, яких припускаються в д...

/_pu/58/86038879.jpg

Воспалительное заболевание кишечника у д...

/_pu/57/12092470.jpg

Фітнес після 40

/_pu/59/69095257.jpg

Какими характеристиками обладают шины No...

/_pu/61/34040122.jpg