Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Здоров'я Лікування Народні засоби
Перша допомога


Що і як пити на новорічно-різдвяні свята


Що і як пити на новорічно-різдвяні свята

Будь-яке свято – це феєрія смаків і веселощів. А що вже говорити про Новий рік і Різдво!

Тому, щоб не продовжити новорічні канікули на лікарняному ліжку і не псувати свята ні собі, ні всім іншим, не зайве поглянути на знайомі напої під новим градусом.

Алкоголь бере організм у полон у три етапи, тому існує три стадії алкогольного сп’яніння.

Перша стадія характеризується станом легкого сп’яніння і настанням почуття задоволення, легкої ейфорії, гарного настрою. З медичної точки зору, на цій стадії варто було б і зупинитися, але, як правило, на цьому етапі «душа починає бажати свята» і нової порції «щастя».

Друга стадія сп’яніння характеризується підвищеною активністю, збудженістю, дається взнаки втрата контролю над координацією, заплітається язик, і саме на цій стадії люди роблять вчинки, про які вони хотіли б забути, але оточення пригадуватиме ще не один рік. Третя стадія – «клінічна». Це вже особливо небезпечний стан, коли можливі галюцинації, марення і повністю втрачено контроль. Тому це небезпечно не лише для захмелілого, а й для оточуючих.

У невеликих кількостях алкоголь діє на організм навіть позитивно: підвищує працездатність, прискорює обмін речовин, зникає хронічна пригніченість, покращується травлення. Доведено прикладом середземноморських країн та кавказьких республік, що ті, хто споживає спиртне у малих дозах кожен день, старіють значно повільніше, ніж ті, хто взагалі не п’є.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новый год: Как бороться с похмельем

Але не можна забувати про ситуації, коли алкоголь абсолютно протипоказаний: вагітність, серцева недостатність, захворювання печінки, прийом ліків (особливо непоєднуваних з алкоголем), спадкова схильність до захворювання на алкоголізм тощо.

На одвічне питання «Так скільки ж пити?» намагалося відповісти Російське енциклопедичне товариство. За даними його розрахунків, максимальна допустима добова норма алкоголю – 12 грамів чистого спирту (для чоловіка з середньою масою тіла у 70 кілограмів), що еквівалентно 30 грамам горілки, 120 грамам вина чи 300 грамам легкого світлого пива. Для жінок така норма виглядає як 20 г горілки, 100 г вина або 200 г пива.

Наступне важливе питання – якість. Тому далі – детальніше про якісні характеристики і наслідки споживання основних напоїв.

Горілка

Головний напій українців у малій кількості активізує організм у прямому сенсі: прискорює обмін речовин, процеси травлення, розганяє кров по всьому організму, від чого може підвищуватися тиск. Але правильне споживання напою передбачає поєднання продуктів. Найкраще пити горілку з м’ясними, а не з вегетаріанськими стравами, супами чи фруктами, які можуть ускладнити засвоювання.

Вино

Завдяки проціанідам (компонентам виноградного соку), які містяться у вині, любителі вин мають менші ризики серцевих нападів, ніж ті, хто вина не вживає. У червоному вині містяться антиоксиданти – речовини, що гальмують старіння. Звісно, антиоксиданти містяться у фруктах, з яких виготовляють вина, але там їхня концентрація незначна. Також вина сприяють зниженню рівня холестерину в крові.

Лікувальна цінність вин визначається не вмістом спирту, а гармонійним поєднанням органічних кислот, цукру, мінеральних солей, вітамінів, незамінних амінокислот, фосфору, ферментів і пектинів.

Ефективність корисної дії вина залежить не тільки від його кількості, а й від температури, міцності та сумісності з поданими стравами. У якості аперетиву рекомендується вживати вина, що збуджують апетит (вермути, порто, шеррі тощо). До печені і дичини підходять червоні вина, що містять дубильні речовини, які розщеплюють важкі для травлення сполуки (каберне, бордо, бургундське і т. д.). З рибою і білим м’ясом поєднуються білі й столові вина, напівсухі. А от червоні напівсолодкі й солодкі вина підходять до десертів і фруктів.

Не бажано вживати вина разом із салатами, сирими овочами і стравами, що містять оцет, оскільки після цього можливий розлад шлунку і травлення.

Пиво

Повноцінним пивом вважається розливне, непастеризоване, без консервантів, тобто «живе» пиво. Оптимальною вважається норма не більше 0,5 л на день. Споживання надмірної кількості пива, тим паче банкового чи бутильованого, має такі побічні ефекти: ожиріння, набряки, алкоголізм та всі пов’язані з цим наслідки.

Помірна кількість пива здатна виводити з організму солі алюмінію і канцерогенні речовини. Експерименти, присвячені дослідженню дії пива на ротову порожнину, виявили, якщо після їжі прополоскати рот пивом, то знижується ризик розвитку карієсу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Детские инфекционные болезни

Побутує звичка «лікування» похмільного синдрому пляшкою пива. Певна користь пива при отруєннях існує, але краще уникнути похмілля і не використовувати цей метод. А для цього необхідно споживати алкоголь помірно, віддати перевагу рухливим тверезим розвагам і теплому спілкуванню, щоб на ранок мати легку голову і приємні спогади. Приємного святкування!


Схожі матеріали:

👁 2413
Категорія: Здоров'я
Теги: горілка, вино, Новий рік, різдво, алкоголь, пиво



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Декілька порад для успішних кімнатних ро...

/_pu/70/86569805.jpg

Посів петрушки: коли і як садити?

/_pu/70/46973056.jpg

Як боротися з апатією: від цього стану н...

/_pu/70/38380339.jpg

Чи бувають у чоловіків множинні оргазми ...

/_pu/70/36689841.jpg

Переваги безкаркасних скляних перил

/_pu/70/16571060.jpg

Як зменшити споживання палива та не нашк...

/_pu/70/71641371.jpg

Експерти рекомендують завжди возити з со...

/_pu/70/16389617.jpg

Які існують стилі сексуальної нижньої бі...

/_pu/70/85115414.jpg

Як підвищити приживаність живців троянд ...

/_pu/70/30499224.jpg

Як вдало посіяти помідори?

/_pu/70/16157690.jpg

Киста почки – что это за патология и ког...

/_pu/70/93957636.jpg

Як побудувати та не зруйнувати стосунки

/_pu/70/52442605.jpg