ТОП матеріалів за рейтингом    Найбільш обговорювані    Зверніть увагу!    Соціальний захист     ТОП найпопулярніших    Прес-реліз    Технології    Новини Полтавщини TV   




Крим втрачає туристів   Запуски ракет із Криму по територію України також відлякують відпочиваючих. У мережі періодично публікуються відповідні фото та відео. За словами місцевих жителів, це не надає привабливості для туристів.


Туристичний сезон у Криму на тлі повномасштабної війни РФ проти України відбувається дуже складно. З одного боку, росіяни не можуть потрапити на європейські курорти через те, що ЄС закрив свій повітряний простір для російських бортів, з іншого боку – вони бояться їхати на півострів через військові дії поблизу його кордонів.

Але є й інші складнощі, через які туристи відмовляються від поїздок до анексованого Криму. Наприклад, РФ закрила небо над півостровом для цивільної авіації, через що потрапити до Криму стало набагато складніше. Крім того, багато санаторій та пансіонатів віддали під потреби російських військових. А через запроваджені санкції ціни на багато товарів б'ють рекорди.


Крим втрачає туристів
 

Що ж до думки самих кримчан, то, вони розділилися на дві групи. Одна виступає за війну до кінця, незважаючи на негативні наслідки для регіону. Як правило, ця категорія людей не пов'язана із туристичним бізнесом на півострові (військовослужбовці, чиновники, правоохоронці). Інша група, розуміючи важкі економічні наслідки для туристичного регіону, виступає за якнайшвидше завершення війни та відновлення курортного сезону.

А відновлювати є що. Згідно з офіційною статистикою окупаційних влад, за травневі свята Крим відвідало майже вдвічі менше туристів, ніж роком раніше. І це при тому, що, як мінімум половина з тих, хто відвідує – це бюджетники, які приїжджали за безкоштовними путівками.

За різними даними, завантаження (броні) кримських готелів на літній період становить лише 40%. І це ще не межа, цифра знижуватиметься, оскільки більшість місць була зарезервована до початку війни, коли люди планували приїхати до Криму літаком і за умови відсутності бойових дій.

"На півострові спокійно та безпечно, впорядковуються пляжні території, громадські простори, набережні та парки", - як мантру повторюють окупаційні чиновники та відомства.

Але ці заспокоєння поки що не приносять позитивних результатів.

"Крим втрачає туристів. Невдоволення війною зростає", - лаконічно охарактеризував нашому виданню поточну ситуацію на півострові один із місцевих турагентів.


Крим втрачає туристів
 

Логістика

Росіянам і так завжди було непросто дістатися до Криму – авіаквитки коштували у кілька разів дорожче, ніж у європейські країни, а провести два дні у поїзді чи автобусі не кожному хотілося.

Після початку повномасштабної війни 24 лютого Росавіація взагалі обмежила польоти в аеропорти півдня і центральної частини Росії, в тому числі і в Крим. Тож дістатися на півострів можна лише потягом, автомобілем та автобусом через "кримський міст".
 
"Це наше велике лихо. Щойно налагодили нормальне авіасполучення, ціни хоч трохи стабілізувалися, пандемія коронавірусу привернула до нас туристів, як тут трапилося таке. Більшість туристів, а особливо забезпечених, прилітали на літаках. Нормальна людина не буде влітку в спеку трястись наших поїздах.На машині або автобусі теж їхати некомфортно, та ще й нашими дорогами.Тому, зараз туристи масово скасовують броні, які були зроблені ще взимку - до початку "спецоперації", - розповіла кримський ріелтор Наталія.

Справді, минулими роками близько 30% туристів прилітали до Криму літаком. І, за словами турагентів, це були найзаможніші і "грошові" приїжджі, а не бюджетники за путівками. Нині вони зазвичай обирають інші доступні напрямки: Туреччина, Грузія, Єгипет.
 
"Туди і літаки літають, і ціни адекватні. А нам дзвонять і скасовують раніше зроблені броні. Хтось ще вірить, що у липні-серпні літаки полетять і зберігає броні, але з передоплатою не поспішають. Все тримається на чесному слові. Інакше теж Відмовляються, тому нам доводиться робити якісь знижки та акції, пропонувати елітні номери за стандартними цінами і т.д. їхати категорично", - розповіла туристичний агент із Севастополя Світлана.

За її словами, деякі готелі відкривають лише частину своїх корпусів або навіть поверхів для туристів, деякі – вимушено знижують ціни до 50%, а частина взагалі вирішили не відкриватися.

За даними російської Асоціації малих готелів, станом на початок червня у кримських готелях було зайнято близько 20% місць, на липень та серпень – заброньовано лише 40% номерів.


Крим втрачає туристів
 

За словами президента Загальнонаціонального союзу індустрії гостинності РФ Олексія Волкова, росіяни почали відмовлятися від бронювання у кримських готелях.
 
"На літо готелі у Криму завантажені поки що на 40-45%, а в деяких об'єктах бронювання доходять до 60%. Але поки що з очікуванням туристами на те, що авіасполучення з Кримом відкриють. На сьогоднішній день зафіксовано масові скасування бронювань на травень та червень через розсилку авіакомпаніями повідомлень про відміну рейсів", – повідомив він.

Окупаційна влада також визнає проблеми з туристичним сезоном. Щоправда, у травні в Ростуризмі заявляли, що лише невелика кількість броней скасовується туристами, "які планували відвідати Крим на два-три дні і не можуть цього зробити зараз у зв'язку з тимчасовим обмеженням авіасполучення". За прогнозами Ростуризму, попит мав відновитися після відкриття аеропорту Сімферополя. Але цього поки що не сталося.

І очевидно, що до закінчення активних бойових дій авіасполучення не буде відновлено, тому деякі російські авіакомпанії припинили продаж квитків на півострів до кінця літа. Наприклад, "Уральські авіалінії" відмінили всі рейси до Криму до кінця вересня.

Залишаються лише автобуси, автомобілі та потяги. Але тут не все так просто.

Знайти квитки на потяг із материкової частини РФ до Криму майже неможливо. Квитків на потяги немає як на середину червня, так і початку серпня. Справа в тому, що на півострів ходить не так багато поїздів і квитки розкупили вже давно.

Зараз можна знайти вільне місце в люксі СВ за 20-30 тисяч рублів (10-15 тисяч гривень) на поїзд Москва-Севастополь. Щоправда, їхати доведеться півтора дні.

З автобусами ситуація не краща. Квиток із Москви до Ялти коштує близько 5 тисяч рублів (близько 2500 грн). До повномасштабної війни за ці гроші можна було відлетіти до Туреччини або на Кіпр літаком, а зараз лише більше доби їхати на півострів по сумнівних російських дорогах.

Крим втрачає туристів

Безпека

Якщо одна половина матеріалів у російських ЗМІ присвячена темі, як дістатися Криму, то друга – наскільки там безпечно. Місцева окупаційна влада розгорнула цілу піар-кампанію з метою розповісти, як безпечно відпочивати на півострові.

Майже кожна друга стаття чи новина про туристичний сезон у Криму присвячена темі безпеки. Неважко здогадатися, що, на думку окупаційної влади та експертів, туристам нічого не загрожує.

Чи не в кожному публічному виступі "влада" наголошує, що бойові дії ведуться далеко від кримських кордонів, а до південного узбережжя їм взагалі не дістати.

"Всі напрямки прикриті по Криму без винятку. Сил більш ніж достатньо. Зрозуміло, що з урахуванням проведення СВО (війни, - ред.) з погляду випадковостей у житті все може бути, але жодних системних моментів, пов'язаних з тим, що ми будемо атаковані, ні. Крим прикритий, жителям нічого не загрожує, ситуація перебуває під повним контролем. Туристам можна і потрібно приїжджати, жодних сумнівів немає", - заявив російський «голова» Криму Сергій Аксьонов.

Щоправда, цю ілюзію трохи зіпсувало знищення російського крейсера "Москва", який під час поразки українською ракетою був неподалік Криму.

Не додає впевненості у безпеці й той факт, що західні партнери вже почали передавати Україні далекобійні системи, які можуть теоретично дістати до Криму. Про те, що українські війська можуть вражати військові цілі РФ на території півострова, або навіть спробувати звільнити його військовим шляхом, періодично кажуть військові експерти. Причому, як російські, так і українські.

Окрема тема – це можливість знищення "Кримського мосту". Наприкінці квітня секретар РНБО Олексій Данилов заявив, що Україна за можливості може його атакувати.
 
"Якщо буде можливість це зробити, ми це обов'язково зробимо", – сказав він.

Позаштатний радник голови Офісу президента Олексій Арестович також не виключив такої можливості, але, за його словами, нині Україна не має таких засобів поразки. До того ж міст сьогодні посилено прикривається ППО.

Крім того, у мережі з'явився сайт, на якому йде зворотний відлік до падіння "Кримського мосту". Щоправда, після того, як лічильник доходить до заповітного "о", він запускається знову, висвічуючи нову дату.

Українські експерти періодично порушують цю тему, розмірковуючи, ніби знищення мосту допомогло нашій країні у війні з РФ. І хоча це всі теоретичні розмови, їх у Криму чують та змушені реагувати.

"Республікі Крим нічого не загрожує. Ми чули ці фейкові загрози Кримському мосту і так далі. На сьогоднішній день все перебуває під контролем", – заявив Сергій Аксьонов.

Але людей не заспокоїти одними запевненнями. Тим більше на тлі періодичних заяв російської влади про нібито обстріл деяких прикордонних областей (Брянська, Білгородська області).
 
"Звичайно, ми читаємо новини про обстріли. Я не здивуюся, якщо Росія сама обстріляє Крим, щоб ще більше викликати негативу на адресу українців. Тому періодично тема безпеки як кримського мосту, так і в цілому на півострові піднімається місцевими жителями. Вони кажуть, що через це до нас поменшало туристів приїжджати, тому припинення бойових дій тут особливо чекають.  У мене живе друг у Пітері, який періодично приїжджав у гості до Криму, так зараз він відмовляється їхати до закінчення війни. Так і каже: "Шарахнуть ще по мосту, як я потім поїду назад?". Ось чекає", - розповів мешканець Сімферополя Михайло.

Запуски ракет із Криму по територію України також відлякують відпочиваючих. У мережі періодично публікуються відповідні фото та відео. За словами місцевих жителів, це не надає привабливості для туристів.

Жителька Севастополя Крістіна розповіла, що вона періодично чує звуки запусків ракет у Козачій бухті. Окрім того, військові без пояснення причин закрили доступ на кілька пляжів.
 
"А це досить туристичний район міста. Як там можуть жити та розслаблятися відпочиваючі? Навіть мені часом страшно чути ці звуки. Це дуже голосно. То літаки злітають цілодобово і вдень і вночі, то просто проводяться запуски ракет", - каже вона.

За інформацією, деякі санаторії та пансіонати були передані під військові потреби. І не з доброї волі їхніх керівників.
 
"Ми отримали досить багато відмов щодо великих пансіонатів, що вони не відкриватимуться найближчим часом. Їхні співробітники розповідають, що туди звозять поранених військових і просто на відновлення та відпочинок. Деякі частини з материкової РФ там просто дислокуються. Принаймні, про це кажуть місцеві жителі та співробітники пансіонатів", - розповів один із представників кримських туроператорів.


Крим втрачає туристів
 

Інформацію на той момент підтвердила Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова. За її даними, санаторії та бази відпочинку в окупованому Криму переповнені пораненими російськими військовими, яких везуть із материкової частини України.

Загалом місцеві жителі зазначають, що за останні місяці кримський півострів перетворився на військовий полігон, а "туристичний статус втрачається з кожною випущеною ракетою із севастопольської бухти".
 
"Головні вигодонабувачі – це військовослужбовці, які мають нормальні зарплати, яким дають спеціальні іпотеки та інші пільги. Але не всі тут військові. Більшість – це прості люди, які здають кімнати та квартири відпочиваючим, проводять екскурсії, продають сувеніри, працюють у сезонних кафе. Вони зараз у мінусі. Їм жити цілий рік на зароблені влітку гроші. Одними патріотичними гаслами ситий не будеш", - каже пенсіонерка із Севастополя Раїса Омелянівна.

Фінансове питання

З початку повномасштабної війни ціни на продукти у Криму суттєво зросли. Цього не приховує навіть місцева окупаційна влада.

Російський голова Криму Сергій Аксьонов повідомив, що на півострові після 24 лютого ціни на деякі продукти зросли вдвічі.

"Всі об'єкти дрібнороздрібні завищують ціни від 60% до кратності 150% та 200%. Необґрунтовано взагалі", - заявив він.

Щоправда, чиновник не вважає причиною цього повномасштабне вторгнення РФ до України. За його словами, вся справа у спекулянтах.
 
"Зайвих грошей у людей сьогодні немає на руках. Тут неприпустимі спекуляції. Вартість на продовольство та лікарські препарати у нас номер один із проблематики серед усіх, які є. Потрібно досягти результату", – заявляв він у травні.

Він також вимагає від профільних "міністрів" персонально тримати питання вартості продовольства на контролі.

Місцеві жителі Криму вже понад три місяці чують від "влади" лише розмови про те, що ціни не зростатимуть. На практиці все лише посилюється. Наприклад, виросли цінники на соціально значущі продукти, ціни на які й так регулювались місцевою "владою". Наприклад, ціна батона в соціальному магазині з початку війни виросла на 20% - з 60 до 80 рублів, але і він не завжди є.
 
"Які тут спекулянти? Це ж соціальний хліб, ціни регулюються місцевим урядом. Його вранці весь розкуповують. Якщо не встиг – твої проблеми, купуй по 100 рублів і вище. Кажуть, що спеціально не випікають соціальний хліб, бо його не вигідно продавати", – розповіла пенсіонерка із Севастополя.

Для того, щоб ціни на хліб не росли космічними темпами, місцева "влада" у квітні пообіцяла субсидії місцевим виробникам хліба. Але, судячи з того, що ціни не знижуються, це не допомогло.

Ціни на всі інші продукти також зросли, включаючи сезонні фрукти та овочі. Крадіжки українських продуктів із Херсона не допомогли – місцеві жителі їх не бачать на прилавках. Кажуть, що їх скуповують оптом "дешево" місцеві оптовики і потім продають на ринках за стандартними цінами. Іноді для привернення уваги продавці вішають таблички "З Херсона", але ціна не дуже відрізняється.

Враховуючи логістичні складності, що продовжуються, із завозом продуктів на півострів, ціни тут продовжують триматися рекордно високими. Разом із ними зростає вартість послуг, особливо у туристичній сфері.
 
"Логіка проста - якщо турист уже приїхав, то він витратить гроші. Головне його заманити. Тому ціни на екскурсії, ресторани, аквапарки та інші туристичні розваги цього сезону зросли в середньому на 20%. Іншого виходу немає. треба ціни піднімати. Інакше бізнес не виживе", - розповів один із співробітників туристичної сфери Криму.

Водночас падають ціни на оренду житла у Криму. Місцеві готелі та орендодавці, щоб хоч якось заповнити порожні номери, змушені пропонувати знижки та акції. У середньому, ціни на проживання впали на 30-50%. І місцеві жителі цьому не раді, адже їхні доходи лише впадуть.
 
"Відпочинок цього року буде дешевшим для туриста, ніж минулого", - сказав Сергій Аксьонов.

Щоправда, місцевим мешканцям від цього не легше. Для багатьох це єдине джерело прибутку.


Схожі матеріали:


    Блоги є видом матеріалу, який відображає винятково точку зору автора. Вона не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться.
   Точка зору редакції Grebenka.com може не збігатися з точкою зору автора. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує роль носія
👁 560
Категорія: Блог для мандрівників
Теги: Туристи, Крим, туризм, війна


НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ БЛОГИ

 
/_sf/14/54877133.jpg

Заключні ігри з футзалу в рамках проєкту «Пліч-о-пліч. Всеукраїнські шкільні ліги»

/_sf/14/88048165.jpg

Нове дослідження показало, як можна запобігти розумовій стомленості

/_sf/14/18628872.jpg

Карлсон висміяв слова Путіна про "денацифікацію"

/_sf/14/01271784.jpg

В чому різниця між військовозобов'язаним та призовником

/_sf/14/82774962.jpg

План робіт у саду та городі на квітень

/_sf/14/68651316.jpg

Замовлення розв'язання задач швидка допомога

/_sf/14/10679928.jpg

Підготовка до складання тесту НМТ з репетитором



ЕНЦИКЛОПЕДІЯ КОРИСНОГО


Коли треба сіяти розсаду на помідори

/_pu/70/55613811.jpg

Психологічні тригери алкогольної залежно...

/_pu/70/72241910.jpg

Що в жодному разі не можна робити з цибу...

/_pu/70/15989450.jpg

Переваги безкаркасних скляних перил

/_pu/70/16571060.jpg

Вибираємо ідеальний бюстгальтер з пороло...

/_pu/70/74153786.jpg

Навіщо і куди прикладати капустяний лист...

/_pu/70/49032103.jpg

Названо кулінарні помилки, які шкодять з...

/_pu/70/66948202.jpg

Стрижки з дуже коротким чубчиком: кому й...

/_pu/70/39064184.jpg

Розмова під час сексу: довіра, повага та...

/_pu/70/98776348.jpg

Чи потрібна зола смородині взимку: як вч...

/_pu/70/87839009.jpg

Основні секрети схуднення для жінок: Шля...

/_pu/70/95469255.jpg

Як романтичні фільми руйнують наше уявле...

/_pu/69/91573937.jpg