ТОП матеріалів за рейтингом    Найбільш обговорювані    Зверніть увагу!    Соціальний захист     ТОП найпопулярніших    Прес-реліз    Технології    Новини Полтавщини TV   
Перевірений спосіб посадки груші

Турботу про майбутній урожай починають на стадії посадки саджанця. Це правило вірне по відношенню до всіх плодових дерев і кущів, а для груші — особливо. Можна посадити грушу і доглядати за нею роками, а врожаю так і не дочекатися. Можна посадити грушу і навіть встигнути поласувати першими соковитими плодами, а потім втратити її через мороз, пошкодження або взагалі з невідомої причини.

Якщо Ви всерйоз задумалися над питанням, як правильно посадити грушу, честь вам і хвала, бо принцип «вирив яму, встромив, засипав і нехай собі росте» тут не спрацює. Особливостям, секретам і хитрощам посадки груші присвячена наша сьогоднішня стаття.

Посадка груші: навесні чи восени?

Отже, перша дилема, що виникає перед садівником, які вирішили посадити грушу: коли краще садити? Навесні або восени? З південними регіонами все просто — безумовно осіння посадка вигідніше, бо в спекотне літо саджанцю буде важко прижитися. У північних краях питання теж вирішується однозначно: садити тільки навесні, інакше в морозну зиму саджанець просто-напросто загине. А от як бути дачникові середньої смуги? Доводиться зважувати всі «за» і «проти».
 


Перевага весняної посадки в тому, що не потрібно переживати через можливі морозки. За літо і осінь молоде деревце вже досить зміцніє, щоб потім пережити зиму (з укриттям, звичайно). У свою чергу за осінню посадку виступає той факт, що в цей період вибір саджанців у розсадниках значно більше, та й посаджені восени рослини в майбутньому відрізняються підвищеною зимостійкістю.

Більшість дачників воліють не ризикувати і вибирають весняну посадку. У цьому випадку можна купити саджанці восени і на зиму прикопати їх, дотримуючись усіх правил. Посадку груші навесні найкраще робити 20-30 квітня, а восени — не пізніше 15 жовтня.

Куди посадити грушу: вибір місця і підготовка ями

Груша любить тепло і світло, тому бажано вибрати для майбутнього дерева добре освітлене місце, захищене від вітру. Ґрунтові води в ідеалі не повинні бути вище 3 метрів, груша не переносить надлишок вологи і погано росте на глинистих щільних ґрунтах. Не бажано садити грушу поруч з горобиною — у них однакові шкідники, не потрібно полегшувати їм завдання.
 

 
 
З місцем визначилися? Пора готувати посадкову яму. Ямою бажано зайнятися восени, навіть якщо планується весняна посадка груші. Справа в тому, що за зиму яма вже трохи підсяде, а значить після посадки саджанця можна не боятися «усадки» ґрунту, яка нерідко призводить до заглиблення кореневої шийки деревця. А заглиблення для груші згубно. Тим, хто не встиг вирити яму восени, краще зробити це не пізніше, ніж за тиждень до посадки.

Глибина ями залежить від кореневої системи саджанця і повинна складати 40-50 сантиметрів, а ширина — близько метра. Можна викопати яму глибше і заповнити 2-3 відрами родючої землі, змішаної з торфом або перегноєм, або землі упереміш з добривами (суперфосфатом або золою, азотних добрив краще уникати). У центр обов’язково потрібно вбити кілочок — без підв’язки молоде грушеве дерево легко деформується. Дно ями рекомендують добре розпушити, а на стінках ями зробити насічки. Таким чином поліпшується повітрообмін і стимулюється ріст коренів.

Перевірений спосіб посадки груші

Якщо Ваша ділянка далека від численних вимог, що пред’являє груша, наприклад, ґрунтові води проходять близько чи грунт глинистий, не варто впадати у відчай. Завжди можна спробувати посадити саджанець одним з нетрадиційних способів: з канавками або на горбок.

І сьогодні мова піде про непоширений спосіб посадки груш (та інших плодових дерев). Проте спосіб цей перевірений роками, ефективний і, що важливо, дуже простий.

 

 

Насамперед необхідно підготувати до посадки саджанець. Для цього у деревця підрізають саме товсте і потужне коріння на 10-12 сантиметрів і повністю відрізають верхівку. Саджанець повинен являти собою по суті пряму палицю без гілок і листя висотою 70-80 сантиметрів. Потім коріння саджанця на годину поміщають у відро з водою.

Викопаний з ями грунт змішують із золою в рівних пропорціях і розбавляють водою до консистенції дуже густої сметани. У цій «бовтанці» ретельно умочують коріння саджанця. Землю на дні ями розпушують і викладають прямо на дно десять цілих сирих яєць. Після чого заповнюють яму тієї самою сумішшю золи і грунту, в якій умочували коріння, і злегка присипають сухою землею.

 

 

Настав час встановити в ямку наш саджанець. Тут найголовніше — уникнути зайвого заглиблення. Необхідно, щоб коренева шийка (місце де стовбур дерева переходить у корінь, не щеплення) виявилася на одному рівні з верхнім шаром ґрунту.

Щоб не помилитися, можна покласти на край ями якусь дошку або брусок, зробити відмітку на вбитому в яму кілочку і встановити кореневу шийку саджанця в рівень з цією відміткою. Тепер яму заповнюють землею настільки, щоб деревце зміцнилося, а потім розміщують по всьому периметру ями ще десяток яєць, і тільки після цього засипають яму землею «з горбком», який осяде після поливу.

 


 
Зріз верхівки саджанця замазують садовим варом або все тією ж сумішшю землі з золою. Стовбур підв’язують до кілка. Тільки що посаджену грушу поливають з лійки з розрахунком два відра під одне деревце. Зрештою пристовбурні кола мульчують торфом, компостом, тирсою, хвоєю або навіть папером. Яйця в посадковій ямі на довгий час забезпечать молоде грушеве дерево поживними речовинами, так що Вам не потрібно буде торбуватися про підгодівлі. В крайньому випадку, цілі яйця можна замінити яєчною шкаралупою.

Посадка саджанців груші в грунт відео
Схожі матеріали:


    Блоги є видом матеріалу, який відображає винятково точку зору автора. Вона не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться.
   Точка зору редакції Grebenka.com може не збігатися з точкою зору автора. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує роль носія
👁 1059
Категорія: Блог садівника
Теги: САДІВНИК, груша, осінь, сад, вирощування, посадка


НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ БЛОГИ

 
/_sf/14/69447773.jpg

Зустріч Міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко з головами громад Полтавщини

/_sf/14/68300995.jpg

Вірші поета Євгенія Юхниці

/_sf/14/45489811.jpg

Нерухомість в АланіїЕНЦИКЛОПЕДІЯ КОРИСНОГО


Чому кішки іноді лепечуть? Причини для о...

/_pu/68/73392377.jpg

Процедура зняття особи з реєстрації місц...

/_pu/67/96246886.jpg

Як купувати в інтернет-магазині жіночу б...

/_pu/68/96509257.jpg

Виховання кошенят: ось як це працює

/_pu/68/83309003.jpg

Що буде з організмом, якщо щодня є грана...

/_pu/67/02195236.jpg

10 ознак того, що жінка – справжня психо...

/_pu/68/33766569.jpg

Как проверить онлайн-казино на безопасно...

/_pu/67/43231702.jpg

4 кроки, які необхідно зробити для внутр...

/_pu/67/81190631.jpg

Правда про стерилізацію кішок

/_pu/68/64986046.jpg

Топ-8 помилок жінок під час оральних лас...

/_pu/67/19938384.jpg

Дорослі ігри для задоволення

/_pu/67/20402392.jpg

Сучасні міські меблі

/_pu/68/61028782.jpg