ТОП матеріалів за рейтингом    Найбільш обговорювані    Зверніть увагу!    Соціальний захист     ТОП найпопулярніших    Прес-реліз    Технології    Новини Полтавщини TV   
Моя перша вчителька, перша чужа людина для мене, малого семирічного цвіркуна, залишила печать в моїй душі. Навіщо це їй було треба?

 ..В першому класі нас було багато. Ми були малі і жваві, тирлувалися на перервах і уроках, ніяк не могли "вирости" з "зеленого дитинства" і "стати школярами". Ми роздягалися прямо в класі, позаду парт стояла велика шкільна вішалка, розміром з півсвіту, там "паркувалися" пальтечка і куртки всіх мастей і кольорів. Просто так було. Наче нічого особливого.

 Після фізкультури ми вже обліпили ту вішалку (бо перева обіцяла бути смачною, зважаючи на аромат запашних булочок з боку шкільної їдальні) і кожен штурмував "свій банк" - кишеню, щоб дістати копійки, які давали нам батьки на обід.

 Кишені моєї куртки були порожніми. Білобриса Райка, вредна і бідова, теж сказала, що дрібних грошей не може знайти.. І так майже всі.. Ми стояли ошелешені і налякані, коли прийшла наша вчителька.
 Вислухала. Потім повела всіх до їдальні і заплатила за наші обіди. А на уроці читання почала з нами розмовляти про те, що сталося.

 Вона сказала: "Я прошу всіх вас подумати добре, і нехай той, хто це зробив, просто про це скаже. Бо мені зовсім неприємно буде принижувати вашу людську гідність і робити зараз ревізію всіх портфелів". Галасливе море затихло. Ми відчули себе дорослими, з людською гідністю. А ще почали озиратися один на одного, бо не могли повірити, що на таке здатен хтось із нас. Стало важко. А вона говорила-говорила.
Про те, що красти у своїх товаришів не можна.

Що ми - на все життя залишимося один для одного рідними людьми..Раптом хтось заплакав. То був рудий Альошка Бєлов з мільйоном веснянок на кирпатому носі. Червоний, як рак, він схопив портфель і, навіть не забравши своє пальто, прожогом вилетів із класу.

 ...Наступного ранку вчителька на уроці нам сказала: "Дорогі діти, Альоша в школу не прийшов.

Він дуже переживає, що вчинив негарно, кошти принесла його мама і попросила у всіх вас вибачення за прикрий вчинок сина. Та я хочу вас попросити: давайте сьогодні підемо всім класом до нашого Льоші, провідаємо його, і зробимо вигляд, що нічого не сталося. Він помилився. Так. Але він визнав, що вчинив негарно, і більше так не буде. Давайте ніколи не згадувати про цю ситуацію. Просто пообіцяємо зараз один одному це. Добре?"

 ...Ми провчилися з Льохою вісім класів. Ніхто ніколи й словом не обмовився про цей випадок. Він пішов в медичне училище і наші шляхи розійшлися. На зустріч однокласників Альошка приїхав, хоча ми його не знайшли, щоб запросити, розказав, що живе в Німеччині, має громадянство, працює в провідній німецькій клініці кардіохірургом. Попросив тиші і сказав: "Я вдячний кожному із вас, хлопці і дівчата, за те, що ви мене не таврували за ту крадіжку, що повірили в мене, і вибачили.

Спасибі вам. Вибачте, що вкрав тоді гроші,- ми всі загуділи,мовляв,"хто старе згадає..", а він продовжив, - і все життя, яке прожив і проживу, вдячний Вам, - повернувся до нашої першої вчительки (такої ж гарної, охайної, з морем доброти в лагідних очах), - за печать у серці, яку ви поставили впевнено і назавжи, за печать людяності і розуміння, поваги і пробачення".

 Сьогодні наша вчителька точно згадає про цей вмпадок. Як і кожен з нас. Я зрозумів, для чого їй було потрібно поставити ту печать у наші серця. Щоб жити. Бо вона не може інакше. А ще для того, щоб ми і через 15 років після закінчення школи, незалежно від того, куди кого закинуло життя, залишалися рідними людьми.


Схожі матеріали:


    Блоги є видом матеріалу, який відображає винятково точку зору автора. Вона не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться.
   Точка зору редакції Grebenka.com може не збігатися з точкою зору автора. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує роль носія
👁 1550
Категорія: Нариси про моральну сторону будь-якої ситуації очима звичайного гребінківця
Теги: школа, клас, Добро, ПЕРША ВЧИТЕЛЬКА, Вдячність, школярі


НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ БЛОГИ

 
/_sf/14/69447773.jpg

Зустріч Міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко з головами громад ПолтавщиниЕНЦИКЛОПЕДІЯ КОРИСНОГО


7 порад дівчині, щоб допомогти чоловіков...

/_pu/67/28825719.jpg

Як зупинити «лістопад» у фікуса: лікуван...

/_pu/67/29807187.jpg

Аноргазмия/дизоргазмия – отсутствие орга...

/_pu/67/95220210.jpg

Топ компонентів масок для обличчя, які з...

/_pu/67/29152693.jpg

Група жінок, схильних до раку молочної з...

/_pu/67/77265474.jpg

Секс по кругу: когда не можешь кончить

/_pu/67/00834900.jpg

Як змінюються стосунки, якщо сексу мало?

/_pu/67/85584559.jpg

Просто наслаждайтесь: это лучшие позы дл...

/_pu/67/94451366.jpg

Что общего у ассистента парковки и ассис...

/_pu/67/72328304.jpg

Особливості правового статусу осіб, зник...

/_pu/67/96364165.jpg

Як гральний бізнес України доводить своє...

/_pu/67/18498801.jpg

Чим корисний тантричний секс

/_pu/67/91375879.jpg