ТОП матеріалів за рейтингом    Найбільш обговорювані    Зверніть увагу!    Соціальний захист     ТОП найпопулярніших    Прес-реліз    Технології    Новини Полтавщини TV   
Малий Мишко сидів у кутку спальні на підлозі, підібгавши під себе ноги, сумно дивлячись на зачинені двері кімнати. Його покарано. Він - "провокатор". Так сказала мама. Страшне, чорне, чуже для його дитячого розуму слово наче важко дихало десь поруч.

Хлопчик кулачками витирав колючі сльози; вони кусали його за щоки, пекли в руки, він мужньо старався не плакати голосно, давив у собі відчай і образу. Зачинені двері, наче змовившись із стінами в шатах дорогих шпалер, байдуже спостерігали за малюком євроремонтними очима. Мишко боявся тих дверей: надто часто вони голосно гупали, перетворюючи його на заручника охайної кімнати, де був його вірний товариш - куток.

От і сьогодні спочатку малюк слухняно стояв на колінцях, як мама наказала, вдивлявся в рожеву квіточку на шпалерах, горів у вогні малих образ і стукав на всю планету дитячим серцем, в в надії,що на той стукіт хтось прийде; потім сів. Вірний друг куток мовчки і не вперше слухав схлипування Мишка, роздивлявся химерні візерунки від розтертих сліз на обличчі покараного і подумки жалів "провокатора".

...Сьогодні вдень Мишко побачив на вітрині магазину цукерки в яскравих обгортках. Вони миготіли і гукали його: "З"їж нас!.."Мама в цей час перекурювала з якоюсь жінкою і тримала його за руку. До зачарованого звабливими платтячками солодких обгорток Мишка долітали мамині слова : "жере,як не в себе..прати треба майже щодня..мовчазне таке.. стільки клопоту ...якби знала..ні за які б гроші..".
"Мамо,купи мені оту цукерку, у синьому кожушку!", - вирвалося у Мишка.

Мама боляче смикнула за руку, зробила останню затяжку, потім обурено сказала тій жінці, що, мов, бачте? Що я вам казала? Наче він голодний на ті цукерки!..Потім лиснула по потилиці і прошипіла: "Провокатор! Що люди подумать!.."

Наче ошпарений, малюк біг за сердитою мамою, вона тягла його за руку, смикала і обурювалася. І ось він на своєму звичному місці - у кутку.

...Тоді Мишко не знав, "що подумають люди..", так само, як не знав, що мама через півроку "награється в опіку" і поверне "провокатора" назад до дитбудинку. І піде, не озираючись.


Схожі матеріали:


    Блоги є видом матеріалу, який відображає винятково точку зору автора. Вона не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться.
   Точка зору редакції Grebenka.com може не збігатися з точкою зору автора. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує роль носія
👁 1108
Категорія: Нариси про моральну сторону будь-якої ситуації очима звичайного гребінківця
Теги: материнство, образа, дитина, мати, дитбудинок, сльози, маленькі історії, хлопчик, опіка


НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ БЛОГИ

 
/_sf/14/69447773.jpg

Зустріч Міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко з головами громад ПолтавщиниЕНЦИКЛОПЕДІЯ КОРИСНОГО


Топ-8 помилок жінок під час оральних лас...

/_pu/67/19938384.jpg

Як зробити, щоб орхідея цвіла цілий рік:...

/_pu/67/48207598.jpg

Як зупинити «лістопад» у фікуса: лікуван...

/_pu/67/29807187.jpg

Обмотати і перевернути: ось як змусити н...

/_pu/67/94671023.jpg

Бьет руль при торможении: возможные прич...

/_pu/67/91100972.jpg

Спостереження у гінеколога – запорука жі...

/_pu/67/69342895.jpg

Як змінюються стосунки, якщо сексу мало?

/_pu/67/85584559.jpg

Ризик розвитку раку при надмірному спожи...

/_pu/67/24557237.jpg

Как проверить онлайн-казино на безопасно...

/_pu/67/43231702.jpg

Топ компонентів масок для обличчя, які з...

/_pu/67/29152693.jpg

Чому не всі жінки відчувають оргазм?

/_pu/67/39853440.jpg

Чим корисний тантричний секс

/_pu/67/91375879.jpg