Про мотоцикл, велосипед, музику та інше (переклад з російської) |
- Розкажи про те, як ти прийшла в мото-рух, як, коли та чому ти сіла за кермо мотоцикла?
В мото-русі я опинилась у 2009 році, коли за запрошенням друзів-музикантів приїхала виступити на байк-злет до Дніпродзержинську. Мотоцикли і до того цікавили мене, але після злету я твердо вирішила, що рано чи пізно водитиму. У 2015 успішно склала на права - дякую викладачам та інструктору з автошколи "Карат", вивчили на совість!
- Як поставились батьки, родина, друзі до твоєї любові до мотоциклів?
Батькам нічого не залишилось, як змиритись...
- Розкажи про мото-подію зі свого життя, яка запам'яталась тобі найбільше.
Кожна подія залишає свої спогади! Але, напевно, відмічу Гадяч-2011, куди я приїхала автостопом, а назад їхала пасажиром на мото. Це була моя перша мото-подорож на відстань 100+. Ну, і, звичайно, перша спроба керувати мотоциклом - Черкаси-2010, мене навчав американець, що приїхав на злет і не говорив російською. На щастя, я досить добре володію англійською.
- Найнегативніші спогади, пов'язані з мотоциклами, як застереження іншим.
У мене ще невеликий досвід, негативних ситуацій не було. Тож буду банальною і зайвий раз нагадаю про екіп, ПДР та несумісність кермування з алкоголем.
- Розкажи про свій мотоцикл, про перший виїзд на ньому.
Зараз їжджу на маленькому сталевому поні - Viper Harley. Техніка з характером! Пригадую, коли ще не було прав, я тільки навчалась, Харлік (так я називаю свого маленького друга), не підпускав мене до себе, практичні заняття не клеїлись. Після отримання прав усе пішло як по маслу, і до першого виїзду на велику дорогу - це була поїздка на байк-злет до Лохвиці) ми вже повністю довіряли одне одному.
Під час першого виїзду було трохи лячно, особливо я боялась перелаштовуватись для розвороту. Але, по-перше, позаду їхав мій друг, закриваючи своїм бортом, по-друге, на гітарний чохол я наліпила наклейку "обмеження швидкості 70 км/год" - "водій зі стажем до двох років". Автомобілісти навіть страхували мене на розворотах! Загалом, на дорозі багато ввічливих і чемних водіїв, хоча, звичайно, не минається і без ідіотів, які пролітають на шаленій швидкості в парі сантиметрів від дзеркала.
- Розкажи про випадок на дорозі, що запам'ятався найбільше.
Перша боротьба з потоком повітря від фури! В школі мене цього не навчали, в друга важка техніка, йому не доводилось боротись із цим потоком. А Харлік маленький, легенький, один невірний рух - і ти лежиш на узбіччі, бо тебе знесло. Перший раз мене винесло, але впасти не впала, якимось дивом втримала мотоцикл... мабуть, з переляку... а потім спробувала з наближенням фури максимально здати до узбіччя і трохи скинути газ. Фура проїжджає - я одразу по газах і вириваюсь із повітряного потоку, не вилітаючи на узбіччя і не втрачаючи рівновагу. Якщо водій фури вибирає безпечний інтервал для випередження - такий алгоритм спрацьовує безвідмовно.
- Розкажи про свою найцікавішу подорож мотоциклом.
Найперша - до Лохвиці. Момент знайомства з дорогою, момент відчуття ступеню довіри до мотоциклу, момент звикання до тривалої їзди. Просто починаєш інакше бачити мото-життя, особливо після того, як тривалий час їздиш пасажиром. Багато речей відкривається з іншого боку.
- Як ти пересуваєшся взимку, як борешся із мототоксикозом?
У мене велосипед, і, доки не випаде сніг, я їжджу на ньому. Від мототоксикозу намагаюсь відволіктись за допомогою інших захоплень, які не залежать від сезону.
- Улюблена книга чи фільм про мото, якщо такі є?
Читаю "Ангелів пекла" Хантера Томпсона.
- Чи є особистість із мото-світу, яка вплинула на тебе, вразила тебе, за чиєю діяльністю ти слідкуєш?
Моя кохана людина. Байкер зі стажем, знає мото-життя не лише за фільмами та книгами. Якщо в сам рух я потрапила, приїхавши виступити на злет, то двері в світ мотоциклетного життя мені відчинила саме ця людина, яка навчає мене всього - історії, ідеології мото-руху, нюансів кермування, обслуговування мотоциклу...
- Розкажи про свої захоплення та хоббі, окрім мотоциклу.
Я професійний музикант, автор-виконавець, граю на гітарі, бас-гітарі, трохи на барабанах і оркестровій флейті. І хоча не обмежую себе у форматі, за смаками та життєвими переконаннями я - рокер до мозку кісток. Обожнюю велосипед, це невід'ємна частина мого життя. Цікавлюсь рунологією та астрологією, почала опановувати верхову їзду та виготовлення домашніх вин.
- Розкажи про цікаві місця, де ти працювала (волонтерська діяльність, якщо є така).
Якщо казати про мото-рух, то щороку працюю на злетах як музикант і ведуча. Десь разово, десь постійно - наприклад, в Лохвиці, Гадячі і Гребінці. В Гребінці допомагаю організаторам місцевого мото-рок-фестивалю "Небеса", формую концертну програму. Окрім мото, беру активну участь у столичному веложитті в якості волонтера Асоціації велосипедистів Києва.
- Що ти думаєш про жінку в мотоциклетній справі, про її роль та місце в мото-русі?
Якщо жінка хоче і може водити, дотримуватись Кодексу честі байкера, обслуговувати мотоцикл - то чому ні? Є жіночі мотоклуби, мотоспільноти... Але я надаю перевагу вільному байкеруванню. Клубні статути не для мене.
- Мотоциклісти й мотоциклістки: які стосунки між ними в тусовці і в житті?
Як і всюди. Є хороші люди, є мерзота, яка заради своєї вигоди перекине через голову того, хто вчора простяг руку допомоги. В клубах суворий статут, тому там із цим простіше, а серед вільних байкерів, де кожен сам по собі, буває різне.
- Яке ти спостерігаєш ставлення до себе і інших дівчат за кермом мотоциклу з боку звичайних громадян?
Різна реакція. Хтось ставиться із повагою і навіть шаною, а хтось надто консервативний каже, що "жінка повинна сидіти вдома і виховувати дітей", хоча - кому повинна, кому винна?
- Яким ти бачиш мото-рух років через 30-50?
Менш шкідливим для екології.
- Що б ти покращила чи змінила в мото-світі в плані законодавчому та соціальному?
Запровадила б більш жорсткі міри покарання за кермування без прав та екіпу. А за кермування в нетверезому стані відбирала б права та транспортний засіб на довічний термін.
- Твоє життєве кредо, життєва філософія, якої ти дотримуєшся кожного дня?
З точки зору Всесвіту все завжди трапляється вчасно, немає "рано" чи "пізно".
- Твоя порада читачкам нашого видання.
Посміхайтесь та радійте життю! А тим, хто за кермом - не літайте швидше, ніж може ваш ангел-охоронець. На вас чекають рідні та друзі.
Твої плани на майбутнє?
Жити на повну!
Оригінал інтерв'ю: Жіноче мотовидання She & Moto
Схожі матеріали:
Блоги є видом матеріалу, який відображає винятково точку зору автора. Вона не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться.
Точка зору редакції Grebenka.com може не збігатися з точкою зору автора. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує роль носія
|
НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ БЛОГИ
|
ЕНЦИКЛОПЕДІЯ КОРИСНОГО
|
|
|
|
| ||||
|
|
|
| ||||
|
|
|
|
|