ТОП матеріалів за рейтингом    Найбільш обговорювані    Зверніть увагу!    Соціальний захист     ТОП найпопулярніших    Прес-реліз    Технології    Новини Полтавщини TV   
У православних християн почався другий тиждень Великого посту, тиждень Святителя Григорія Палами – світлотворча седмиця
Як повідомляє "Православний спадок України на Святій Горі Афон", Православна Церква називає цей тиждень світлотворчим, бо в богослужбових текстах цих днів возвеличується піст як шлях до внутрішнього благодатного осяяння усіх тих, хто постить і кається у ці святі дні.

У неділю, 12 березня, Православна Церква святкує день пам'яті великого афонського подвижника - святителя Григорія Палами. Саме цей святий Православної Церкви захищав вчення про нетварне благодатне світло, що просвітлює людину й іноді навіть відкривається вочевидь, наприклад, як це було на горі Фавор під час Преображення Господнього або під час дарування пророку Моісею десять заповідей на горі Синай.

Крім цього, святитель Григорій Палама, будучи відомим подвижником Святої Гори Афон вважав, що піст, молитва, таїнства Церкви, а також інші аскетичні діяння є основним шляхом досягнення Божественного осяяння нетварним світлом, яке перетворює людину за образом і подобою Божою.

Ченці-афоніти на цій седмиці радять віруючим глибше заглянути у власну душу зрозуміти, що потрібно в нашому житті змінити, в чому покаятися для озаріння нашої душі благодаттю Божою. Тому що без благодаті Божої людина не може спастися.

На цій седмиці в суботу, а також напередодні, у п'ятницю, у православних храмах звершується поминання померлих.

Щодо їжі, то на цьому тижні триває заборона на м'ясо, молоко, яйця, тваринні жири. Щодо іншої їжі, яка періодично включається в пісне меню або дозволена кожен день (соняшникова олія), кожен погоджує це з духівником індивідуально.

Також на другому тижні Великого посту, 12 березня, Православна Церква святкує Собор преподобних Києво-Печерських. Преподобний Антоній Печерський, засновник чернецтва на наших землях, також подвизався на Святій Горі Афон.


Схожі матеріали:


    Блоги є видом матеріалу, який відображає винятково точку зору автора. Вона не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться.
   Точка зору редакції Grebenka.com може не збігатися з точкою зору автора. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує роль носія
   Категорія: Гребінківське благочиння | Переглядів: 597
Теги: піст, Великий піст, християниНАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ БЛОГИ

 
Сьогодні матеріалів немає.


ЕНЦИКЛОПЕДІЯ КОРИСНОГО


50 способов употребления авокадо

/_pu/62/82713891.jpg

7 ознак жадібної жінки, які бачать оточу...

/_pu/62/47488662.jpg

6 місць, де жінка може познайомитись із ...

/_pu/61/52859465.jpg

Свадьба в стиле Бохо: идеи создания боге...

/_pu/62/47163956.jpg

Зелений чай: корисний напій, що тонізує ...

/_pu/62/15193251.jpg

Мандарин: польза для организма и правила...

/_pu/62/40074922.jpg

Який доступний та смачний продукт знизит...

/_pu/62/80528090.jpg

Взгляд мужчины на удивительный минет

/_pu/62/67133550.jpg