Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини району    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   


Полтавщина
29.01.2021
У Полтавській ОДА презентували 3D-візуалізацію об’єктів культурної спадщини

Мета цього проєкту – привернути увагу туристів, інвесторів, меценатів для популяризації та збереження пам’яток культурної спадщини Полтавщини

У Полтавській ОДА презентували 3D-візуалізацію об’єктів культурної спадщиниРозробку 3D-візуалізації пам’яток культурної спадщини, які є об’єктами  постійного туристичного огляду, вперше зробили за підтримки облдержадміністрації та депутатського корпусу облради.

За кошти обласного бюджету візуалізували садибу Муравйових-Апостолів, Спасо-Преображенський Мгарський монастир,

Собор Різдва Богородиці у Козельщині, Миколаївську церкву та Тріумфальну арку в Диканьці, Алею гоголівських героїв у Миргороді, Хорольський краєзнавчий музей, колишній будинок міської думи у Миргороді.
 
«Мета цього проєкту – привернути увагу туристів, інвесторів, меценатів для популяризації та збереження пам’яток культурної спадщини Полтавщини. Завдяки тривимірному моделюванню об’єктів ми отримаємо реальний інструмент для навчання та досліджень. За допомогою проєкту ми залучаємо користувача до інтерактивного знайомства з локацією, надаємо туристам відчути ефект присутності в спроектованому просторі. У майбутньому це сприятиме збереженню цих пам’яток», – сказала заступник голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко.

Як зазначила заступник директора Департаменту культури і туризму ОДА Інна Шерстюк, 2020 рік став переломним для багатьох галузей. Для сфери охорони культурної спадщини він був продуктивним.
 
«Ми отримали нові виклики і мали швидко на них реагувати. Зазвичай, кожен об’єкт має класичну паперову облікову документацію, яка містить характеристику про те, чому цей об’єкт є пам’яткою, коли  він став пам’яткою, та що ми в ній охороняємо. Нині намагаємося швидко та якісно покращити не лише стадію збереження й охорони пам’яток, а ще й зробити їх привабливими, що й дозволяє зробити проєкт оцифрування пам’яток. Візуалізація значно полегшує процедуру виготовлення проєктної документації, яка необхідна для проведення ремонтно-реставраційних робіт», – сказала Інна Шерстюк.


В області презентували 3D-візуалізацію об’єктів культурної спадщини
 

Знайти 3-D візуалізацію презентованих об’єктів можна на платформі Ukraine OPEN https://cutt.ly/Aj52KNU або через мобільний додаток в розділі «Архітектурні пам'ятки». Загалом на платформі розміщено 150 віртуальних турів Полтавщиною та Харківщиною.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Полтавщині загинув водій фури жахливою смертю: чоловіка стиснуло між кузовом та рамою «DAF»

Проєкт передбачав і створення аудіогіду.  Його розробила компанія Digi Fly.
 
«Нашою командою було охоплено 8 об’єктів та локацій у різних куточках Полтавщини: Диканька, Лубни, Козельщина, Миргород. Всі об’єкти різнопланові та цікаві. Деякі перебувають в критичному стані, тому цифровізація на часі з метою зберегти такі пам’ятки», – сказав представник компанії  Digi Fly Сергій Романенко.

Роботу над 3-D візуалізацію об’єктів планують продовжити і в 2021 році.

Серед потенційних об’єктів є: Меморіал , «Голодомор – 33» у селі Мгар Лубенького району, Будинок купця 1-ї гільдії Г.Чуркіна у Кременчуці, пам'ятник-погруддя Григорію  Сковороді та садиба філософа  у Чорнухах, колишній будинок окружного суду у Лубнах.

В області презентували 3D-візуалізацію об’єктів культурної спадщини


Схожі матеріали:
   Категорія: Полтавщина | Переглядів: 1883
Теги: об’єкти культурної спадщини, Полтавщина, 3D-візуалізаціяВсього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:

НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ