чайный блог

загрузка...ПРИРОДНЫЕ УСЛОВИЯ И ПРИРОДНЫЕ РЕСУРСЫ

 
Поиск:   

    

Оцінка екологічного стану,
охорона природи Гребінківського району

Оцінка екологічного стану території - це оцінка стану окремих компонентів природи і в цілому природного комплексу даної території. В природоохоронній практиці склалося три основні методики оцінки екологічного стану:

1.Визначення екологічного стану території через оцінку стану її природних компонентів.

2.Визначення екологічного стану території через оцінку негативних процесів (природних, соціальних), що мають місце на даній території.

3.Змішаний підхід з використанням першої і другої методик.

Порівняно з загальним екологічним станом України Гребінківщину можна розглядати як куточок екологічного благополуччя. Справді, нас обійшла Чорнобильська трагедія, ступінь забруднення повітря, вод, грунтів дещо нижчий, ніж в інших регіонах України. Проте в межах районуі відбуваються негативні природні і соціальні процеси, що робить екологічний стан досить складним.

Атмосферне повітря. 
Одним із джерел забруднення атмосферного повітря залишається автомобільний транспорт. На його долю припадає біля 50% викидів забруднюючих речовин. Однак ні спільні перевірки з ДАІ, ні штрафи, ні претензії відчутних результатів не дають.

Водні ресурси.
Гребінківський район, як і в цілому Україна.  має певні запаси в з прісної води. Тому раціональне використанння та охорона води має виключне значення для району. В цілому видовикористання і водовідведення стабілізувалось. За останні роки за рахунок виконання природоохоронних заходів  спаду промислового виробництва використання води зменшилося.

Але залишаються великими її втрати в житлово-комунальному господарстві за рахунок несправності водопровідної мережі. Втрати води в результаті аварій, несправності водної мережі завдають, збитків народному господарству і здоров'ю населення. В результаті забруднення, продуктів харчування та питної води за останні роки кількість інфекційних та паразитарних хвороб серед населення збільшилась майже на 20%.

Стаціонарні гідрологічні спостереження, які проводяться в районі показують, що поступово йде наростання мінералізації води, зокрема вмісту катіонів натрію та калію, аніонів хлору і сульфатів.
 Спостерігається незначне перевищення концентрацій заліза, аміаку та органічних забруднюючих речовин. Кисневий режим здебільшого задовільний.

У порівнянні з даними по Україні, забір води на 1 мешканця району майже вдвічі менший (55%), а скид недостатньо очищених стічних вод (разом з неочищеними) у шість разів менший (16%) за середній.
 
Природноресурсний потенціал Гребінківського району становить:

Потенціал ресурсів, %
мінеральних
водних
земельних
лісових
фауністичних
природних
рекреаційних
всього

8,4


10,5


74,0


0,5


0,3


6,1


100


Основними джерелами забруднення води в районі залишаються  підприємства , які забирають близько 20% води на свої потреби та сільське господарство, яке інтенсивно використовує воду для зрощення полів, більшість цієї води все ж таки повертається у вогляді так званих поворотних вод, але вони сильно забруднені і потребують очищення.

Забруднення води.
В результаті діяльності людей гідросфера змінюється : кількісно( зменшення кількості води, придатної для використання) та якісно (забруднення). Серед основних забруднень Гребінківського району розрізняють фізичне та хімічне.

Фізичне забруднення води відбувається внаслідок: накопичення в ній нерозчинних домішок – піску, глини, мулу в результаті змивання дощовими водами з розораних ділянок (полів); потрапляння пилу, що переноситься вітром у суху погоду тощо. Тверді частинки знижують прозорість води, пригнічують розвиток водних рослин, забивають зябра риб та інших водяних тварин, погіршують смакові якості води, а іноді роблять її взагалі непридатною для споживання.

Хімічне забруднення відбувається через надходження у водойми зі стічними водами різних шкідливих домішок, неорганічного(нафтопродукти, мийні засоби, пестициди тощо) складу. Шкідлива дія токсичних речовин , що потрапляють у водойми, посилюється за рахунок так званого кумулятивного ефекту (прогресуюче збільшення вмісту шкідливих сполук у кожній наступній ланці трофічного ланцюга).

Так, у фітопланктоні концентрація шкідливої сполуки часто виявляється в декілька разів вищою, ніж у воді, у зоопланктоні (личинки, дрібні рачки тощо) – в десятки разів вищою, ніж у фітопланктоні, в рибі, яка харчується зоопланктоном, – ще в десятки разів вищою. А в організмі хижих риб ( таких, як щука ) концентрація отрути збільшується ще в десять разів і, отже, буде в десять тисяч разів вищою, ніж у воді.
   

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИПочему дети ссорятся

/_pu/20/16873068.jpg
Как очистить организм мамы перед зачатие...

/_pu/13/92245095.jpg
Договір дарування земельної ділянки

/_pu/40/03684821.jpg
Права дітей при розлученні батьків

/_pu/17/59932035.jpg
За словами керівника ПОМГО "Твій Св...

/_pu/1/83254582.jpg
Почему полезно спать обнаженным

/_pu/7/07933669.jpg
Несколько способов вернуть обвисшей груд...

/_pu/18/12861028.jpg
Чим корисний секс для жіночого організму...

/_pu/36/79749820.jpg


   

ОСТАННІ НОВИНИ


/_nw/74/28980169.jpg Водохреща на Полтавщині пройшла без надзвичайних подій

/_nw/74/45261716.jpg На Полтавщині рятувальники забезпечують безпеку в місцях проведення заходів з нагоди Водох...

/_nw/74/81388293.jpg На Гребінківщині визначили переможців інтелектуальної гри “Дебати” (ВІДЕО)

/_nw/74/78262019.jpg На Полтавщині 52-річний водій легковика не впорався з керуванням і наїхав на опори транспо...

/_nw/74/92499986.jpg На Лубенщині квартирант обікрав будинок в якому проживав

/_nw/74/13416461.jpg На Полтавщині госпіталізували 58-річного чоловіка з обмороженням пальців обох рук

/_nw/74/82319366.jpg Підтримка здібностей людей похилого віку (ФОТО)

/_nw/74/55373431.jpg Про роботу Гребінківської дитячо-юнацької спортивної школи

 
 
 
 
НАШІ СПІЛЬНОТИ


 
 
  

   admin@grebenka.com

  +38 (099) 361-83-66
  +38 (097) 168-46-12


   » Добавить в закладки 
   » Обратная связь
   » Информация о портале
   » PDA версия сайта

     RSS-экспорт новостей:
   Новости | Фоторепортажи
   Публикации | Объявления
   Форум   » Знаєте про новину чи подію в місті? Повідомте і ми напишемо про це на сайті.   Додати новину

   » Потік онлайн-опитувань
   » Книга відгуків і пропозицій
   » FAQ Питання та відповіді
   » Реклама на сайті

  Відправити СМС безкоштовно Відправка SMS безкоштовно