Новини Гребінки
18.07.2011
Про профілактику наркоманії та стан захворюваності на В1Л-інфекцію/СНІД в Гребінківському районі


Про профілактику наркоманії та стан захворюваності на В1Л-інфекцію/СНІД в Гребінківському районі

В районі створені умови для надання медичноі дрпомоги ВІЛ інфікованим та хаорим на СНІД. Відповідним наказом призначені відповідальні за організацію та надання терміновоі, невідкладної та планової медичної допомоги ВІЛ -інфікованим.

Забір крові для дослідження на антитіла до ВІЛ проводиться в маніпуляційному кабінеті поліклінніки. Медсестра КІЗу проводить центригування та відповідне оформлення зразків сироватки, яка направляється в лабораторію СНІД Пирятинської ЦРЛ для дослідження.

В Гребінківському районі були вжиті заходи з додаткового забезпечення ЛПЗ тест-системами для обстеження на ВІЛ контингентів групи ризику. Забезпечене 100% тестування донорів та вагінтних. За 12 міс. 2010 року обстежено на ВІЛ-1472 осіб, виявлено 1,1% позитивних /16чол./.

За статистичними даними на 01.01.2011 р. загальна кількість ВІЛ-інфікованих в Гребінківському районі налічує 49 осіб, з яких 2 дітей, народжених ВІЛ-інфікованою матір'ю, на 01.01.2011 р. стоїть на обліку 9 осіб, хворих на СНІД. В 2010 р. вперше виявлено ВІЛ - інфікованих 14 чол.; хворих на СНІД -10 чол. Померло в 2010 р. хворих на СНІД 10чол., вт.ч. від СНІДу - 6 чол., від інших захворювань - 4чол.

Серед ВІЛ-інфікованих 6 хворих на туберкульоз.

Більшість ВІЛ-інфікованих - чоловіки - 28 / 57.1%/, жінок -19/38.8%/, більшість у віці 20-29 років. Переважна більшість з них споживачі ін'єкційних наркотиків - 79,6 % .Статевий шлях інфікування у 16,3%, внутрішньо утробний - 4,1%.

За січень міс. 2011 р. вперше виявлених ВІЛ - інфікованих і хворих на СНІД не зареєстровано.

Дітей, хворих на СНІД, в районі немае. Двоє дітей, народжені ВІЛ-інфікованою матір'ю, неорганізовані, умови проживання в сім'ї задовільні.

На базі районної поліклініки відкрито кабінет анонімного добровільного консультування та тестування на ВІЛ-інфекцію, працює телефон довіри.

З метою недопущення розповсюдження внутрішньолікарняного інфікування ВІЛ та професійних хвороб проводився контроль за дотриманням санітарно-протиепіодемічного режиму в лікувально-профілактичних закладах.

За 12 міс. 2010 року проведено 32 обстеження ЛПЗ , взято 1099 змивів. З позитивним результатом 7 (2,9), в усіх випадках виділялась кишкова паличка (поліклінічне відділення). На стерильність відібрано 202 проби, а позитивним результатом - 1. На старшу медсестру поліклінічного відділення накладено штраф на суму 102 грн.

Контроль якості предстерилізаиійної очистки - всього поставлено 274 проби, позитивних не було, в т.ч. на залишки крові -37, позитивних не було, на залишки миючих засобів-137, позитивних не було. Випадків внутрішньо лікарняного інфікування ВІЛ не зареестровано

В лікувальних закладах району є в наяві 3 парових і 34 повітряних стерилізатори. Була затверджена програма оновлення парку стерилізаціного обладиння та покращенняя якості контролю стерилізаційного процесу в Гребінківському районі на 2008-2010р.. в якій плановано замінити стерилізаційне обладнання, яке пропрацювало більше 10 р., новим сучасним стерилізаційним обладнанням.

В ІІ кварталі 2008р. придбаний новий паровий стерилізатор, для контроло якості стериалізації та стерилізаційного  процесу ЦРЛ закуплено високочутливі індикатори 4 класу.

Проведено заміну медичного інструментарію багаторазового використання. Забезпеченість ЛПЗ хірургічним, стоматологічним, гінекологічним інструментарієм багаторазового використання та одноразового використання достатня.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16.10.199вр.№ 1642 "Про затвердження порядку та умов обов'язкового страхування медичних працівників та інших осіб на випадок інфікування ВІЛ", в ЦРЛ застраховані лікарі, середній та молодший медперсонал.

Працівники райсанепідемстанції здійснюють постійний контроль за додержанням санітарних правил на підприємствах побутового обслуговування, в 2010р. проведено 6 перовірок перукарень.

Багато уваги в Гребінківському районі приділяється просвітницькій роботі.

В Гребінківському районі впроваджено такий освітній захід, як анкетування, до якого щорічно залучались учні шкіл. В школах проводились конкурси у формі питань та відповідей провідними фахівцями ЦРЛ: інфекціоністом, терапевтами, акушер-гінекологом та наркологом.

З питань профілактики поширення ВІЛ /СНІДу за 12 міс. 2010р. прочитано лекцій - 60, проведено бесід-142,  прозвучало радіопередач - 6, випущено санбюлетнів - 14, виступів по толебачанню - 6, вечорів запитань та відповідей- 6.

Газета "Гребінчин край",
головний державний санітарний лікар району


Схожі матеріали:
   Категорія: Новини Гребінки | Переглядів: 929
Теги: наркоманія, інфекція, ВІЛ, СНІДВсього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:

НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ

 
За минулу добу на Полтавщині зафіксували...

/_nw/87/88855489.jpg

На Полтавщині загинув 50-річний велосипе...

/_nw/87/37195151.jpg

На Полтавщині під час спецоперації лікві...

/_nw/87/06154376.jpg


 

 


/_bl/73/81530533.jpg
Кабінет міністрів запроваджує виплату 5 тисяч гривень на одного новонародженого замість видачі пакунків малюка.
 
 

Кофемашины и кофеварки – что это за техника и как ...Кофемашины и кофеварки – что это за техника и как ...
Купить холодильник «Хитачи»: выбор в пользу японск...Купить холодильник «Хитачи»: выбор в пользу японск...
От чего появляется плесень. СВЧ от плесениОт чего появляется плесень. СВЧ от плесени
Преимущества дизельных двигателейПреимущества дизельных двигателей
Турбина на КамАЗ: возможные причины и способы реше...Турбина на КамАЗ: возможные причины и способы реше...
 
 
 

/_bl/73/49801019.jpg
Майже 400 тис осіб взяли участь у цьогорічній основній сесії ЗНО, з них на відмінно її склали 447 учасників
 

  

   admin@grebenka.com

  +38 (099) 361-83-66

   » Додати в закладки 
   » Зворотний зв'язок
   » Інформація про сайт
   » Мобільна версія сайту

     RSS-експорт новин:
   Новини | Фоторепортажі
   Публікації | Оголошення
   Форум   » Знаєте про новину чи подію в місті? Повідомте і ми напишемо про це на сайті.   Додати новину

   » Потік онлайн-опитувань
   » Книга відгуків і пропозицій
   » FAQ Питання та відповіді
   » Реклама на сайті

  Відправити СМС безкоштовно Відправка SMS безкоштовно

Гребінка | Гребінківський міський сайт Grebenka.com © 2020