Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини району    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   


Здоров'я
03.12.2016
Заступник Міністра охорони здоров’я вперше відвідала Полтавщину

Розробляється електронна система до якої в реальному режимі буде надходити інформація про пацієнтів

Заступник Міністра охорони здоров’я вперше відвідала Полтавщину2 грудня у рамках медико-правового форуму «Захист прав і свобод людини у сфері охорони здоров’я: виклики та реалії реформ» Полтавщину вперше відвідала заступник Міністра охорони здоров’я з питань європейської інтеграції Оксана Сівак.

Дводенний форум на базі Полтавського юридичного інституту Національного юридичного університету імені Я.Мудрого з ініціативи ОБСЄ, Національного юридичного університету імені Я.Мудрого, Національної академії правових наук України та ТОВ «Моріон» зібрав міжнародних експертів, науковців-правників, лікарів, суддів Конституційного Суду України, чиновників від медицини і представників органів місцевого самоврядування.

30 вересня 2016 року набула чинності конституційна реформа в частині правосуддя та судової реформи. Водночас у сфері правового регулювання охорони здоров’я залишаються дискусійними і неврегульованими чимало питань: запровадження конституційної скарги – перспективи захисту прав пацієнтів, судовий захист прав пацієнтів, реалізація лікарських засобів, які містять кодеїн та інші сильнодіючі речовини,  дотримання прав і свобод пацієнтів місць несвободи системи охорони здоров’я, безпека і доступність крові, публічні закупівлі у сфері охорони здоров’я тощо.

Революцією у конституційній юриспруденції називають рішення Конституційного Суду у справі про судовий контроль за госпіталізацією недієздатних осіб до психіатричного закладу. Саме над цими питаннями 2 і 3 грудня працювали фахівці юриспруденції і охорони здоров’я.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Полтавщині 76% вагітних жінок народжують не у відділеннях районних лікарень

Заступник Міністра охорони здоров’я з питань європейської інтеграції Оксана Сівак і заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло відкрили форум,  а потім дали спільну прес-конференцію з директором Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктором Лисаком, де відповіли на питання журналістів про актуальні інновації у світі української медицини.

 

 

Оксана Василівна відзначила приємність з того, що форум такого плану відбувається саме в Полтаві, адже Полтавщина відома як область активного впровадження нових та ефективних шляхів розвитку охорони здоров’я. Побажання та рекомендації, які прозвучать від учасників дводенного форуму будуть враховані під час складення та реалізації стратегічного плану з реформування галузі.

 

 

За останні три місяці відбулося чимало змін, зокрема те, над чим працювали 25 років. Дуже багато є концепцій і стратегій – нічого нового не потрібно вигадувати. Лише по страховій медицині за 25 років було написано 21 закон. Коли ми все це проаналізували, то з’ясували бачення реформаторів кінцевого результату.

Але всі чомусь боялися робити перший крок і ми взяли на себе цю відповідальність. 30 листопада Кабмін схвалив ряд постанов, зокрема фундаментальні – про зміну принципу фінансування медичної галузі, концепцію громадського здоров’я, а також про утворення госпітальних округів.
  
Ми активно співпрацюємо з регіонами – ви на місцях знаєте, як краще. У всіх, правда, свій досвід і специфіка. Зокрема, Полтавщина втілила вже не одну реформу. Ми мусимо взяти кращий досвід і забезпечити надання якісної медичної допомоги нашим громадянам, щоб ніхто не переживав до якого лікаря піти, які і де взяти ліки, як добратися поганими дорогами.

Про охорону здоров’я повинно дбати не лише Міністерство охорони здоров’я і лікарі, а й Міністерство інфраструктури, Міністерство екології та інші.


 

Так історично склалось, що в контексті охорони здоров’я ми завжди говоримо про вартість лікування, ліки, гарних лікарів і, фактично, зовсім не дбаємо про профілактику і запобігання захворюванням. Для мене, як для заступника Міністра з питань євроінтеграції і відповідального за громадське здоров’я, важливо змінити філософію населення. Нещодавно Фонд «Відродження» проводив дослідження і опитував людей про якість медичної допомоги і ставлення людей до свого здоров’я.

Там було питання, яке вразило: «Від кого залежить якість медичної допомоги і Ваше здоров’я?». 74% відповіли, що від МОЗу, Президента і т.д. І ніхто не вказав, що від нас – у першу чергу. Те, що ми їмо, як ми живемо, чим дихаємо, що п’ємо – з цього починається наше здоров’я.
 


 

Це не означає, що тепер буде тільки профілактика – зовсім ні, про хворих дбатимуть. Але потрібно говорити про те, як не стати тим хворим. Кожен хоче бути здоровим, але чомусь думаємо, що все за нас повинен вирішити лікар, а не ми самі.

Має бути також страхова медицина – ми наголошуємо на державній моделі. Кожен з нас платить податки і в якійсь мірі вже застрахований, бо відрахування на медицину відбуваються. Просто нині існуюча модель так званої безкоштовної медицини – неефективна. Зміна принципу фінансування полягає у тому, що кошти будуть «ходити» за пацієнтом і він буде застрахований, отримуватиме якісну медичну допомогу.
 До цього гроші приходили в райони, в розрахунку на ліжкомісця, на кількість населення, розподілялися органами місцевого самоврядування, затверджувалися кошториси. Нині пропонується зовсім інша модель, коли акумулювання і розподіл ресурсу буде в Національній агенції з фінансування охорони здоров'я.

Розробляється електронна система до якої в реальному режимі буде надходити інформація про пацієнтів. Її перенаправлятимуть до Фонду соціального страхування. Коли пацієнт потраплятиме до лікувального закладу, відповідно до клініко-статистичних груп, лікарні будуть відшкодовуватись витрати на лікування пацієнта, – пояснив Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА.

Після прес-конференції Оксана Сивак відвідала лікувально-профілактичні заклади і Полтавський обласний Центр здоров’я.

ПРЕС-ЦЕНТР ДОЗ ОДА


Схожі матеріали:
   Категорія: Здоров'я | Переглядів: 890
Теги: новини Гребінківщини, Grebenka.com, здоров’я, охорона здоров’я, Оксана СівакВсього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:

НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ

 
ДТП на Полтавщині: в селі Супрунівк...

/_nw/94/00030881.jpg

На Полтавщині поліція виявила близь...

/_nw/94/99852379.jpg

Потягом сполученням «Прилуки - Греб...

/_nw/94/36714661.jpg

У Гребінці відбувся футбольний турн...

/_nw/94/64933592.jpg

COVID-19 на Полтавщині: 131 новий в...

/_nw/94/52679311.jpg

На Полтавщині розпочався місячник б...

/_nw/94/01919514.jpg

Смертельна ДТП на Полтавщині: загин...

/_nw/94/84191625.jpg

На Полтавщині у ДТП загинула жінка-...

/_nw/94/90088768.jpg

На Полтавщині триває підготовка до ...

/_nw/94/16780809.jpg


 

 


/_bl/84/68732947.jpg
Реабілітація дітей з інвалідністю один з пріоритетних напрямків в роботі органів соціального захисту населення.
 
 

Суши GREENi - Самая быстрая доставка суши в ДнепреСуши GREENi - Самая быстрая доставка суши в Днепре
Що таке пакет типу «Майка»Що таке пакет типу «Майка»
Утепление наружных стен домаУтепление наружных стен дома
Купити та продати нерухомість — чи варто користува...Купити та продати нерухомість — чи варто користува...
Как выбрать красивые и практичные диски для своего...Как выбрать красивые и практичные диски для своего...
 
 
 

/_bl/83/66135100.jpg
Протягом 2021-2025 років планується здійснити дослідження та підготовку рекомендацій з використанням методик STEM-освіти в закладах освіти