Мінімальні гарантії оплати праці

До мінімальної заробітної плати не включаються доплати, надбавки, заохочувальні та компенсаційні виплати.

Відповідно до ст. 95 Кодексу законів про працю України та ст. 3 Закону України «Про оплату праці» мінімальна заробітна плата це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче якого не може провадитися оплата за виконану працівником місячну, а також погодинну норму праці (обсяг робіт), про це інформує Гребінківське бюро правової допомоги з метою правовпросвітництва.

За ст. 8 Закону України «Про оплату праці», держава здійснює регулювання оплати праці працівників підприємств усіх форм власності шляхом встановлення розміру мінімальної заробітної плати та інших державних норм і гарантій, встановлення умов і розмірів оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності, працівників підприємств, установ та організацій, що фінансуються чи дотуються з бюджету, а також шляхом оподаткування доходів працівників.


Мінімальні гарантії оплати праці
 

Згідно ст. 12 Закону України «Про оплату праці» норми і гарантії в оплаті праці, передбачені частиною першою цієї статті та Кодексом законів про працю України, є мінімальними державними гарантіями. До мінімальної заробітної плати не включаються доплати, надбавки, заохочувальні та компенсаційні виплати.

Кодексом законів про працю України та іншими актами законодавства України встановлюються:
  • норми оплати праці (за роботу в надурочний час; у святкові, неробочі та вихідні дні; у нічний час; за час простою, який мав місце не з вини працівника; при виготовленні продукції, що виявилася браком не з вини працівника; працівників молодше вісімнадцяти років, при скороченій тривалості їх щоденної роботи тощо);

  • гарантії для працівників (оплата щорічних відпусток; за час виконання державних обов’язків; для тих, які направляються для підвищення кваліфікації, на обстеження в медичний заклад; для переведених за станом здоров’я на легшу нижче оплачувану роботу; переведених тимчасово на іншу роботу у зв’язку з виробничою необхідністю; для вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років, переведених на легшу роботу; при різних формах виробничого навчання, перекваліфікації або навчання інших спеціальностей; для донорів тощо);

  • гарантії та компенсації працівникам в разі переїзду на роботу до іншої місцевості, службових відряджень, роботи у польових умовах тощо.
Відповідно до Закону України «Про оплату праці», при обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

Індексація заробітної плати також є державною мінімальною гарантією в оплаті праці та підлягає обов’язковому проведенню в установленому законодавством порядку.

Посадові особи органів державної влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, винні у порушенні законодавства про працю, несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.

За недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці згідно ст. 265 КЗпП штраф у 10-кратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

Гребінківське бюро правової допомоги
пров. Спортивний, 11,
 м. Гребінка


Схожі матеріали:

Категорія: Правова допомога
Переглядів: 213 | Теги: оплата праці, надурочний час, гарантії оплати праці
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Лазерне видалення розтяжок: особливості,...

/_pu/48/47431546.jpg

Що таке STEM-освіта

/_pu/49/89573631.jpg

Чому корисно щодня вживати куркуму?

/_pu/50/47807710.jpg

Свадебные приметы и суеверия: что должны...

/_pu/47/24254811.jpg

Свадебные бокалы

/_pu/53/40264532.jpg

Суха шкіра п'ят може бути симптомом ...

/_pu/51/98983269.jpg

Перші ягоди. Як правильно вибрати ранню ...

/_pu/52/60088198.jpg

Пробіотики з ефективними штамами Lactoba...

/_pu/52/31221148.jpg

Ідеї для творчості: Малюнок на склі

/_pu/50/37739107.jpg

Проводь сушку правильно: як набути рельє...

/_pu/50/65429828.jpg

Как обогрев пола повышает комфорт в доме

/_pu/52/93609575.jpg

Банан - прекрасний засіб від зморшок

/_pu/50/89952240.jpg


Гребінка | Гребінківський міський сайт Grebenka.com © 2020