Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV    
Бджільництво Спорт, фітнес У світі квітів
Рибалка Тихе мисливство Фотографія
Творчість Зоо-хобі Розваги та відпочинок


Як робити фуд-фото, які збирають лайки

Хорошу фотографію їжі зробити просто, навіть якщо у вас немає дорогої камери, спеціальних об'єктивів та диплома фотографа. Ми зібрали поради, які допоможуть легко робити фуд-фото для постів Інстаграма, кулінарного журналу чи меню ресторану.Поради з фуд-фотографії

Хорошу фотографію їжі зробити просто, навіть якщо у вас немає дорогої камери, спеціальних об'єктивів та диплома фотографа. Ми зібрали поради, які допоможуть легко робити фуд-фото для постів Інстаграма, кулінарного журналу чи меню ресторану.

Світло

Знімайте при природному освітленні

Штучне світло дає жовтий відтінок, якого потім доведеться позбавлятися у фоторедакторах. Навіть професійні фуд-фотографи найчастіше вибирають для зйомки приміщення з денним світлом або вулицю. Так страви виглядають природнішими і зберігають на фотографії справжні кольори.

Уникайте надто яскравого та прямого світла

Він робить тіні різкими, а світлі ділянки пересвічують. Освітлення має бути м'яким. Якщо сонце занадто різке, закрийте його розсіювачем - білою тканиною або аркушем паперу. Важливо використовувати не надто щільні матеріали, що пропускають світло. Тканина або папір можна повісити або приклеїти на вікно, якщо ви знімаєте у приміщенні. Іноді досить задерти тюль, а на вулиці можна натягнути світлу тканину між сонцем та стравою. Так тіні стануть м'якшими.

Уникайте надто яскравого та прямого світла
 
Щоб склянка молока не зливалася з білим тлом, потрібно
приглушити світло — задерти штору або приклеїти на вікно тонкий аркуш паперу

Використовуйте похмурі дні для фотосесій

Хмари – це величезні розсіювачі світла. У таку погоду світло м'яке, страви рівномірно підсвічені.

Фотографуйте біля вікна

Наступного разу в кафе шукайте не тільки найзатишніше місце, а й те, що ближче до вікна. Вам потрібно якнайбільше природного світла. Вдома можна поставити до вікна стіл, табурет, використовувати підвіконня або навіть підлогу біля дверей на балкон.

Фотографуйте біля вікна
 
Підвіконня може стати вашою маленькою студією - тут є
і джерело світла, і поверхня для композицій, і вид за вікном

Ловіть світло

Навіть в одному приміщенні може бути кілька варіантів освітлення — вам потрібно знайти найкраще. Спробуйте пересунути страву далі від вікна, якщо світло надто яскраве. Або розкладіть композицію біля вікна, яке виходить на інший бік. На вулиці пошукайте фігурну тінь від дерева, поставте блюдо на ганок, лужок або стежку. Вибирайте найкраще освітлення.

Фотографуйте з бічним світлом

Це найпростіший спосіб зробити хороший знімок – їжа буде рівномірно підсвічена, перед нею не буде різких тіней. Під час зйомки вікно має бути праворуч або ліворуч від вас. Це правило працює і під час знімків на вулиці – сонце має освітлювати їжу збоку.

Фотографуйте з бічним світлом
 
На цій фотографії світло дуже яскраве, тому тіні різкі.
Але освітлення бічне, обидві чашки кави добре освітлені та виглядають об'ємними

Фотографуйте напої навпроти сонця

Таке світло називається контровим і створює глибоку тінь перед об'єктом, що може перешкодити фотографії страви. Цей варіант підійде для знімків напоїв, тож можна вигідно показати їх колір.

Уникайте світла за спиною

Ваша тінь закриє страву, фон буде надто темним, передній план пересвіченим, картинка вийде плоскою, а страва неапетитною. Іноді достатньо встати з іншого боку тарілки, щоб сфотографувати ту саму композицію при хорошому висвітленні.

Уникайте різких тіней

Вони роблять важливі деталі надто темними. Але не бійтеся експериментувати, скляний посуд та прозорі напої відкидають легку тінь, яка може прикрасити кадр. Склянку з лимонадом можна сфотографувати опівдні на яскравому сонці — порушити всі правила та отримати ефектний кадр.

Відбивайте світло

Вам не знадобиться додаткове обладнання, знову врятує білий аркуш чи тканину. Цього разу, що щільніше, то краще. Розташуйте відбивач навпроти сонця і предмет з пересвіченого перетвориться рівномірно освітлений. Деякі фотографи одягають білий одяг на зйомку, він також відбиває світло. В крайньому випадку можна використовувати світлий форзац відкритої книги або зігнутий удвічі щільний аркуш паперу.

Додати кадр контрасту та глибини

Для цього використовуйте чорний аркуш паперу або щільну тканину. Так ви зробите поглинач зайвого світла. Його потрібно розташувати навпроти сонця, щоб приглушити світло, яке потрапляє на фотографію. Ще цей прийом нагоді, якщо вам потрібно приглушити занадто світле тло, яке перетягує увагу з головного - з їжі.


Додати кадр контрасту та глибини
 
Для фотографій яскравої страви на білій тарілці знадобиться поглинач світла.
Він допоможе зробити частину тарілки темнішою, а їжу об'ємнішою

Переконайтеся, що світле місце на фотографії знаходиться на потрібному об'єкті

Насамперед людина звертає увагу на найосвітленішу ділянку кадру. Сховайте далі від світла або приберіть предмети, які перетягують увагу на себе, хоча мають бути другорядними.

Спіймайте золоту годину

Це перша світанка або година перед заходом сонця. У цей час сонце знаходиться низько, дає м'яке та розсіяне світло, яке потрібне для ідеального знімка. Але не обмежуйте себе лише цим часом для зйомок.

Фон

Підбирайте тло, яке підкреслює блюдо

Відіграє другорядну роль, створює контраст, але не сперечається з ним і не перетягує увагу на себе. Чим складніше виглядає ваш обід, тим простіше має бути тло — менше деталей, спокійніше оформлення. А ось до лаконічних страв, наприклад, склянки свіжого соку, можна додати серветку з написом або скатертину з візерунком.

Тост із французької булки
 
Тост із французької булки виглядає дуже просто,
а візерунчасте тло та тарілки з декораціями роблять кадр яскравим та цікавим

Використовуйте для фону дерев'яну дошку

Її нейтральний колір підходить до будь-якої їжі, а матова текстура не дає відблисків.


Використовуйте для фону дерев'яну дошку

У будь-якій незрозумілій ситуації фотографуйте їжу на дерев'яній дошці,
вона стане нейтральним тоном для будь-якої їжі

Виберіть улюблене тло

Якщо робите знімки будинку, виберіть поверхню, на якій їжа виглядає виграшно. Це допоможе заощадити час та витримати єдиний стиль ваших фуд-фото. Використовуйте стіл, підлогу, поверхню табуретки, тацю, або зробіть з підручних матеріалів поверхню, яка стане фоном для зйомок. Необов'язково робити усі фотографії на одному фоні. Готовий варіант допоможе, коли не буде ідей і часу на творчу композицію.

Колір

Підберіть для фотографії близькі відтінки

Часто фотографи говорять про контраст, але елементи одного кольору теж створюють гармонійне поєднання. Наприклад, сфотографуйте всі зелені овочі, які ви збираєтеся використовувати для салату. Пучки базиліка та кінзи, авокадо, огірки, зелені перці, білокачанна капуста та броколі гармонійно та ненудно виглядають разом, завдяки різним відтінкам, а загалом зливаються в один зелений кадр, який легко помітити у строкатій стрічці соцмереж. Ще 100 ідей комбінацій відтінків ми зібрали у статті про вдалі колірні поєднання.


Підберіть для фотографії близькі відтінки

Продукти схожих відтінків, але різної форми та фактури, цікаво виглядають на фотографіях

Виберіть протилежні кольори для виразного кадру

Фіолетовий та жовтий, червоний та зелений, синій та помаранчевий, чорний та білий. Контраст можна додати в саму страву. Наприклад, салат із червоних помідорів прикрасити листочками базиліка.

Виберіть протилежні кольори для виразного кадру

Щоб додати контрасту, достатньо прикрасити
страву парою елементів — скибочки редьки відтінять зелене гуакамоле

Додайте фарб

Якщо страва невиразна, прикрасьте її яскравим елементом. Вівсянку не можна назвати фотогенічною, але пара ягід, крихта шоколаду, крапля чорничного варення та кольорова серветка можуть перетворити її на зірку Інстаграма.
Додайте фарб

Кілька шматочків персика та нудна гранола перетворилася на фотогенічний сніданок

Ракурс

Спочатку виберіть ракурс, потім думайте про композицію

Вдале розташування предметів для фотографії зробленої зверху, збоку або під кутом відрізнятиметься. Подумайте про головну страву - її форму, розмір, особливості, і вирішіть як вигідніше її піднести, перш ніж розкладати інші елементи. Якщо світло у фотографії можна назвати королем, то правильний ракурс – королевою.
 
Спочатку виберіть ракурс, потім думайте про композицію

Фотографуйте збоку

Страви, в яких важливо показати начинку чи висоту. Бургери, листкові смузі та десерти, торти, башти млинців та сирників.
Фотографуйте збоку

Завдяки правильному ракурсу на цій фотографії
оладки виглядають пишними та м'якими. Зверху показати це неможливо

Фотографуйте зверху

Піци, яєчні, будда-боули, смузі в тарілці та салати – це їхній вигідний ракурс.

Фотографуйте зверху

Фотографуйте під кутом

Коли важливо показати об'єм, чи однаково цікаво показати висоту страви та її вид зверху. Наприклад, високу випічку із декором зверху.

Фотографуйте під кутом

У цього торта красиво прикрашений верх, але й висоту з начинкою показати важливо,
тому фотографувати його краще під кутом

Не забувайте про призначення фотографії та враховуйте потрібний формат

Якщо плануєте поставити фотографію і у стрічку Інстаграма, і в сторіс, зробіть кадри двох форматів, підкоригуйте композицію, якщо потрібно. Не забувайте, що у сторіс вертикальний формат вже стандартного кадру, фотографію доведеться обрізати або зменшувати. Залиште більше місця по краях або фотографуйте через сторіс і зберігайте фотографію для обробки.

Композиція

Дотримуйтесь правила трьох третин "Золоте січення"

Якщо розбити кадр на три рівні частини по вертикалі і три по горизонталі, то на перетині ліній будуть розташовані точки, на які в першу чергу звертає увагу людина, тому краще розташовувати важливі предмети.

правила трьох третин

Розташовуйте головний об'єкт на перетині ліній, саме на ці точки неусвідомлено дивиться людина

Не соромтеся грати з їжею

Якщо сервіруєте страву самі, розкладіть її на тарілці незвичайним способом. Уявіть себе художником або уявіть, що ви розкладаєте їжу для дитини. Якщо ви фотографуєте готову їжу в кав'ярні, пограйте з розташуванням предметів на столі.
Не соромтеся грати з їжею

Додайте простору

Додайте простору

Не затискайте блюдо деталями та межами фотографії, нехай навколо нього буде порожній простір, який допоможе йому виділитись на загальному тлі.

Слідуйте за лініями

Слідуйте за лініями

Якщо хочете зробити гармонійний кадр найпростішим способом, розташуйте предмети паралельно один до одного. Така композиція комфортна та передбачувана для нашого погляду, тому зачепить увагу у соцмережах.

Розташуйте предмети з діагоналі

Це зробить кадр динамічним. Можна повернути прилади під кутом, поставити кілька тарілок або склянок у рядок по діагоналі або використати столове приладдя.

На цій фотографії діагональ створює тканину на фоні

На цій фотографії діагональ створює тканину на фоні. Завдяки їй кадр виглядає динамічним

Поруште правило трьох третин

І сфотографуйте блюдо строго посередині. Тож теж можна. Іноді це виглядає навіть ефектніше.

Поруште правило трьох третин

Страва стоїть строго посередині кадру, правило третіх порушено,
але на фотографію все одно приємно дивитися

Експериментуйте з висотою

Додайте підставку під торт, розташуйте склянки на різній висоті, щоб додати рівнів та зробити кадр цікавішим.

Створіть ритм

Це легко зробити за допомогою однакових елементів: печива, цукерок, шматочків овочів, що нарізають, листя зелені або горошин перцю. Деталі, що повторюються, привертають увагу, а значить ефектно виглядають у стрічці Інстаграма.
Створіть ритм

Один контейнер з їжею не виглядав би так цікаво, як три з однаковим вмістом

Створіть симетрію

Зазвичай фотографи радять уникати її, щоб зробити знімок живим, справа в тому, що в реальному житті симетрія майже не зустрічається. Але у фуд-фотографії це правило іноді можна ефектно порушити.

Реквізит

Додайте до кадру інгредієнти

Візьміть ті, які вам знадобилися під час приготування, або знадобляться під час їжі. Спеції та соуси прикрасять фото стейку, пара розбитих яєць будуть підтвердженням того, що випічка свіжа та домашня, часточки та лушпиння від часнику допоможуть уявити аромат борщу. Такі деталі візуально прикрашають фотографію та допомагають відчути його смак та історію.

Додайте до кадру інгредієнти

Розташуйте прилади так, щоб вони підводили погляд до головної страви

Ложка в креманці з морозивом, ніж біля голівки сиру або виделка поряд з порцією тунця привернуть увагу та допоможуть зробити акцент на головному.

Слідкуйте за тим, щоб реквізит був другорядним

І не зволікав з головного — з їжі.

Використовуйте матовий реквізит

Блискучі прилади та посуд дають відблиски та перетягують на себе увагу. Не натирайте срібло столове до блиску, краще візьміть прилади з дачі, позичіть у бабусі або сходіть на барахолку. Сучасні матові прилади за розумними цінами можна знайти в магазинах H&M Home та Zara Home. Безпрограшно на фотографіях виглядає матовий глиняний посуд ручної роботи.

Краще менше, ніж більше

Під час фотографії їжі теж працює порада Коко Шанель: «Вибираючи аксесуари, зніміть те, що одягли останнім». Зробіть кілька кадрів, потім приберіть один елемент і подивіться, чи не стала композиція гармонійнішою. Чим більше деталей, тим більша можливість відвернути увагу від головної страви.

Краще менше, ніж більше

Напій, десерт та біла решітка кошика для журналів.
Жодних прикрас, а фотографія зовсім не здається нудною

Використовуйте те, що під рукою

Пакувальний папір, меню ресторану, тканинна серветка, квіткова композиція на столі, домашній фартух. Ті речі, які ви використовуєте під час обіду в кафе чи вдома, можуть стати реквізитом для фотографій. Проведіть ревізію того, що вже є, перш ніж вирушати до магазину за спеціальним реквізитом. Бабусина тарілка зі сколом може виглядати набагато душевніше за дорогу і сучасну.

Використовуйте те, що під рукою

На фотографіях ефектно виглядає просте кухонне начиння.
Дерев'яна качалка робить знімок з тістом душевним та домашнім

Використовуйте великий реквізит

Це допоможе поєднати елементи. Якщо безліч дрібних деталей може відвернути від головного, то великі допоможуть зробити картину гармонійнішою.

Використовуйте великий реквізит

Можна поставити десерти або склянки на піднос або серветку,
щоб об'єднати різні елементи в одну історію

Наголосіть на свіжості натуральним реквізитом

Використовуйте лід, щоб показати свіжість морепродуктів та літніх лимонадів. Сфотографуйте овочі та фрукти на галявині або в оточенні листя. Візьміть дерев'яний посуд для випікання.

Атмосфера

Розкажіть історію

Цікаве фуд-фото – це більше, ніж їжа. І лайки ставлять не за якість зйомки або правильну композицію, а настрій, який створює фотографія. Покладіть до свого обіду в кафе улюблений журнал, сфотографуйте ранкову каву з краєчком щоденника, домашню какао з улюбленою книгою, келих апероля з сонячними окулярами та краєм капелюха, а пиріг прямо на деку, з прихваткою. Пара додаткових елементів, а глядач вже бачить не просто їжу, а поринає у вашу історію.

Атмосфера. Розкажіть історію

Тарілка зі сніданком на краєчку ліжка разом із пальмовим листом та журналом
створюють атмосферу неспішного ранку

Додайте присутність людини

Використовуйте руки, щоб пожвавити кадр. Дайте прилади другу і запропонуйте йому розрізати стейк, простягніть руку з ложкою до десерту або надламайте хліб. Наступного разу не забороняйте своїм друзям їсти, доки не зробите фотографію вечері. Недоторкані страви залиште для ресторанних меню, у соцмережах краще додати присутність людини.

Додайте присутність людини

Фотографія застілля з руками людей нагадує про дружню
зустріч і викликає у глядача приємні спогади

Не ховайте сліди людини

Сфотографуйте надкусаний сандвіч, залиште відбиток помади на кухлі кави, надламайте десерт і складіть прилади, ніби ви продовжите обід. Глянцеві та постановочні фотографії залишилися у 2000-х, чим випадковішим виглядає кадр, тим глядачам цікавіше.

Додати текстиль

Недбало зім'ятий кухонний рушник або згладжена біла тканина відразу створять потрібний настрій затишної кухні або дорогого ресторану. Фоном може бути будь-яка тканина: фіранка, шарф, плед, поділ сукні, серветка. У магазинах текстилю можна купити обрізки та за копійки створити атмосферу вишуканої вечері за допомогою маленького шматочка лляної тканини.

Додати текстиль

Пухнастий килим, голі ноги та сніданок на двох створюють атмосферу приємного ранку

Покажіть процес приготування або сервірування страви

Історія створення буває цікавішим за результат. Її можна відтворити за допомогою друзів. Попросіть їх посипати пудрою випічку, намотати спагетті на вилку або розрізати торт.

Овочі на мангалі овочі

Овочі на мангалі овочі створюють дачну атмосферу, можна навіть відчути запах багаття

Покажіть більше

Макрозйомка допоможе розглянути деталі, але щоб передати настрій, краще захопити в кадр навколишнє оточення. Можна сфотографувати чайник трав'яного чаю крупним планом, а можна на тлі вікна, за яким йде дощ. Перша фотографія дозволить краще розглянути посуд та вміст, а друга огорне атмосферою тепла та затишку.

Технічні моменти

Увімкніть сітку на смартфоні

Щоб розміщувати предмети за правилом третин. Зробити це можна у розділі "Камера", який знаходиться в налаштуваннях смартфона.

Налаштуйте яскравість фотографії вручну

Для цього натисніть на екрані смартфона в режимі зйомки. Коли з'явиться квадрат зі знаком сонця, ведіть палець вгору, щоб зробити фотографію яскравішою, вниз, щоб зробити її темнішою.

Вибирайте фокус вручну

Смартфон сам вибирає яку частину фотографії зробити найбільш різкою, якщо це не відповідає вашому задуму - торкніться тієї частини зображення, на якій ви хочете зробити акцент і знімайте!

Вибирайте фокус вручну

Якщо на фотографії кілька об'єктів, не забувайте вручну налаштувати фокус на головній страві

Збережіть налаштування фокусу та яскравості кадру

Це заощадить час, якщо збираєтеся зробити кілька знімків із одного положення. Після того, як ви виберете потрібну експозицію, не відпускайте палець, доки не з'явиться напис «AE/AF LOCK». Інакше після того, як ви зробите один кадр, налаштування повернуться до автоматичного.

Знімайте у серійному режимі

Зазвичай цю функцію використовують для фотографій людини в русі, але вона стане в нагоді, щоб зловити рух на фотографії їжі. Наприклад, щоб не прогаяти момент, коли ви поливаєте десерт соусом. Просто затисніть кнопку фото і не відпускайте протягом усієї дії, а потім вибирайте найвдаліший з десятків знімків.

Знімайте у серійному режимі

Зробіть фотографію в той момент, коли ваш друг наповнює чашку чаєм, щоб додати в кадр рух

Відкрийте інстаграм

Якщо у вашому телефоні закінчилася пам'ять або камера зависла. Завжди можна зробити фотографію в режимі сторіс і зберегти її на телефон, якщо потрібно терміново зробити кадр, а техніка підводить.

Знайдіть опору

Щоб додати глибини та різкості кадру, зімітуйте штатив – упріться ліктями в нерухому поверхню.

Знайдіть опору

Досить спертися на стіл або спинку стільця, щоб зробити кадр різкішим

Перед кожною зйомкою протирайте камеру

Підійде ганчірочка для окулярів або будь-яка м'яка тканина, можна використовувати край одягу. Камера смартфона часто торкається наших рук, на ній з'являються непомітні відбитки, які не видно під час зйомки, але знижують якість фотографій.

Хитрощі

Додайте олії для блиску

Так овочі, м'ясо та свіжа випічка будуть виглядати свіжішими. Головне, щоб олія була на блюді, а не на тарілці, тому готовий салат краще перекласти в чистий посуд.

Експериментуйте

Сфотографуйте одну й ту саму страву з різних ракурсів, додайте деталі, приберіть їх, пограйте з освітленням та виберіть найкращий кадр. Випадковий знімок, часто один з останніх, виглядає ефектніше того, який ви ідеально зрежисували.

Крадіте як художник

Дивіться фуд-фото, вибирайте улюблені, аналізуйте, чим вони вам подобаються та використовуйте ідеї для своїх знімків.

Спробуйте різні формати

В Інстаграмі вже давно можна публікувати не лише квадратні фотографії. Наприклад, горизонтальні. Це спосіб виділитися у стрічці квадратних кадрів.

Спробуйте різні формати

Щоб прев'ю у стрічці не були обрізані, публікуйте їх із полями

Переглядайте кадри під час зйомки

Звучить очевидно, але насправді часто ми так захоплюємося процесом, що тільки потім помічаємо, що якийсь елемент не вліз цілком або навпаки потрапив зайвий. Перегляньте фотографії і вирішіть, чи потрібно зробити ще пару знімків з коригуванням.

Не прагніть ідеально чистого кадру

Якщо щось пролилося чи прокидалося, подивіться, можливо такі недосконалості додадуть кадру життя. Ви можете спеціально розкришити печиво або розлити молоко, щоб показати, що це справжня їжа, якою насолоджуються.

Не прагніть ідеально чистого кадру

Брудна тарілка на задньому плані показує, що гуакамоле домашнє та свіже

Додайте в напій щіпку солі

Щоб зробити піну газування чи пива пишніше. Обережно, цю хімічну хитрість краще застосовувати вдома та бути готовим до непередбачуваної поведінки напою.

Додайте в напій щіпку солі

Ліворуч пиво з додаванням солі, його пінка пишна, праворуч - без, пінка опала

Важливо зробити якісні та цікаві фотографії. Їжа має бути добре освітленою, композиція цікавою, а знімок чітким. Коли вихідний кадр готовий, залишається додати фільтри, які допоможуть створити настрій та приховати дрібні недоліки. Все це за лічені хвилини можна зробити в нашому фоторедакторі - фільтрів та можливостей тут більше, ніж в Інстаграмі.

Експериментуйте, будьте сміливішими і частіше практикуйтеся. З кожним кадром ваші фуд-фотографії будуть все більш апетитними!


Схожі матеріали:

👁 368
Категорія: Фотографія
Теги: поради, Світло, фуд-фотографії, фотографія, ФотоВсього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Чи бувають у чоловіків множинні оргазми ...

/_pu/70/36689841.jpg

П'ять ознак того, що ви погана кохан...

/_pu/70/59107736.jpg

Найкращий спосіб підвищення потенції у ч...

/_pu/70/52734467.jpg

Что такое атрофия зрительного нерва?

/_pu/70/41935844.jpg

Льняное масло в индустрии красоты

/_pu/70/81978187.jpg

Як боротися з апатією: від цього стану н...

/_pu/70/38380339.jpg

Квітень: важливий місяць для садівника

/_pu/70/91637929.jpg

Поради, як чуттєво роздягнутися перед св...

/_pu/70/86343835.jpg

Що в жодному разі не можна робити з цибу...

/_pu/70/15989450.jpg

Обробка смородини навесні: чим бризкати ...

/_pu/70/26212100.jpg

Прозора жіноча спідня білизна - гарні ко...

/_pu/70/70398749.jpg

Как предотвратить повреждение зрительног...

/_pu/70/18888637.jpg