Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV    
Суспільство та життя Психологія Народні заговори


Як романтичні фільми руйнують наше уявлення про кохання

Романтичні фільми дозволяють мріяти в нереалістичній і романтичній епопеї кохання. Проблема в тому, що повідомлення цих фільмів зазвичай дещо спотворене.


Як романтичні фільми руйнують наше уявлення про кохання

Ми любимо класичні романтичні фільми, починаючи від Ноттінг Хілл і закінчуючи «Записником» і закінчуючи всіма фільмами Мег Райан. Чим більше любовних драм зі щасливим кінцем, тим краще. На жаль, ці голлівудські фільми не просто неймовірно передбачувані. Вони також представляють надзвичайно романтичне бачення кохання. І це іноді проблема, на думку експертів.

Романтичні фільми. Більшість чоловіків тікають від них з криками, більшість жінок сидять і розслабляються під ковдрою з мискою чіпсів і келихом вина. Неважливо, чи буде це чергове повторення Sweet Home Alabama чи Sleepless in Seattle. Ми повністю занурюємося у звичну передбачуваність формули romcom.

Бо вони передбачувані. Випадково зустрічаються двоє людей, вони трохи захоплюються, закохуються, раптом з’являються всілякі перешкоди, але врешті-решт справжнє кохання перемагає все, і вони в захваті падають один одному в обійми. Понюхайте, дістаньте серветки.

Це те, що роблять романтичні фільми. Вони дозволяють мріяти в нереалістичній і романтичній епопеї кохання. Проблема в тому, що повідомлення цих фільмів зазвичай дещо спотворене.

Ми повністю занурюємося у звичну передбачуваність формули romcom.

Занадто ідеальний

Тому всі в romcom завжди нудно ідеальні. Навіть вранці, коли звичайні смертні виглядають і пахнуть так, наче три дні розкладаються, закохані кидаються одне одному в обійми з блискучими покорами. Секс ніжний і пристрасний, без незручних і незручних моментів. А конфлікти завжди вирішуються абсолютно нереальними способами.

Крім того, сюжети сповнені грандіозних жестів, які додають драматичності. Це призводить до серенад з тротуару та сцен поцілунків під дощем, які змушують плакати. І, звичайно ж, обов'язкові погоні в аеропорту, де закохані освідчуються в коханні в останній момент. Але те, що має бути легкою розвагою, стає зразком того, як має виглядати роман чи кохання.
Нудно

Тож не дивно, що після перегляду тисяч романтичних комедій ми думаємо, що наше власне любовне життя марне та нудне. Тому що, на відміну від усіх цих бурхливих і мінливих емоцій, ваші стосунки зберігаються тихо. Час від часу горб або перешкода, але в іншому нічого особливого. Ніщо не зрівняється з цими грандіозними відчуттями, які вириваються з екрану.

Але романтичний комікс — це не реалістична історія кохання. Навпаки, ромком прагне ігнорувати всі елементи нормальних стосунків. Як компроміси, незручні дискусії та просто нудьга. Справжня історія кохання — це не лише спекотні погляди, напружені сцени сексу чи плавна динаміка стосунків, у яку ви та ваш коханий можете потрапити.

На жаль, у справжній історії кохання рано чи пізно в гру вступає реальне життя.

Що кажуть експерти?

Все це здається досить логічним, але що означає це зображення мурахи про те, як ми дивимося на наше любовне життя?
Сорок популярних романтичних комедій

Захоплююче дослідження, проведене експертами з людських відносин з Університету Геріота Ваятта в Единбурзі, дало відповідь. Вчені хотіли з'ясувати, як романтичні фільми впливають на наше уявлення про кохання, секс і шлюб. Дослідники розглянули сорок популярних романтичних комедій, таких як «Ноттінг Хілл», «Ти маєш пошту» та «Наречена-втікачка». Потім вони запропонували 100 учасникам переглянути фільми та запитали їх про їхнє ставлення до кохання та романтики.

Висновки були суворими. Після перегляду учасники були більш чутливі, ніж раніше, до нереалістичних ідеалів кохання. Вони більше вірили, що доля може зблизити людей, що справжня споріднена душа може мовчки відчути ваші найглибші потреби, і що хороші стосунки вимагають небагато зусиль. Працюєте над стосунками? Це був сигнал, що стосунки можуть бути не такими.

Двійник Райана Гослінга

Хвилювання від нових стосунків зазвичай чудово зображено в романтичних фільмах. Але Кімберлі Джонсон, один із науковців у дослідженні, також зазначає, що ці фільми свідчать про те, що довіра та відданість присутні з самого початку. І що справжнє кохання означало б розуміти і відчувати одне одного з ніг до голови з першої миті. Ніби тобі не потрібно працювати над цим роками. І ніби не потрібна неймовірна кількість болю та зусиль, щоб знайти спільний ритм у стосунках, який буде працювати для вас обох.

Експерт з питань людей Аліса Рубі Вош погоджується, що цей нереалістичний образ створює нереалістичні очікування. У Chicago Tribune вона пояснює, що вигадані історії ніколи не відображають труднощів справжніх романів, але вони все одно несвідомо впливають на нас. Наприклад, вона часто орієнтується на молодих самотніх жінок, які хотіли б вступити в серйозні стосунки, але не розглядали б друге побачення, якщо б не були повністю вражені на першому. Хіба на колесі огляду не висів двійник Раяна Гослінга, ризикуючи життям заради них? Тоді їм не потрібно було б цього робити.

Сім типових кліше романтичних фільмів

Отже, здається, що в наших головах закарбований прототип кохання, і це лише підкріплюється незліченними казками, якими нас бомбардує Голлівуд.

Але чого саме вчать нас ці блокбастери? Які «мудрі уроки» ми можемо винести із звичайної романтичної комедії?

1: Домагання прийнятні

Від класичного «Скажи що завгодно…» до 365 літер у «Записнику» чи одержимого вампіра у «Сутінках», невпинно докучаючі чоловіки в романтичних фільмах є сексуальними, а не страшними чи хворими на голову. Фактично, дослідження 2015 року показало, що романтичні фільми не тільки терпіли переслідування, але, здавалося, вітали його.

Отже, ви хочете завоювати серце неохоче жінки? Тоді вам доведеться піти далі в голлівудському фільмі. Мабуть, байдуже, якщо чоловік нескінченно переслідує свою кохану, поки вона в кінці поблажливо кидається йому в обійми. Невеликий подвійний стандарт: протилежне стосується жіночих персонажів. У той час як чоловіки-сталкери «романтично наполягають» у своєму чистому коханні, жінки-сталкери завжди жалюгідні, відчайдушні або просто серйозно психічні.

2: Вам не потрібно докладати зусиль, щоб любити

Більшість романтичних комедій закінчуються як фільм Діснея: принц саджає принцесу на свого коня, і вони разом їдуть на захід сонця. Іноді в титрах ми бачимо перемотування вперед до весілля, але зазвичай ми не заглиблюємося в проблеми, які виникають після початку стосунків. Це має сенс, адже хто хоче бачити, як сердита Мег Раян гарчить на Тома Хенкса за те, що той уже вкотре залишив його брудні шкарпетки?

Тому ідеальний образ закінчується в період медового місяця і перед початком справжньої роботи. Але справжня робота полягає не в тому, щоб дарувати букети квітів чи коробки шоколадних цукерок у формі серця. Йдеться про компроміси, домовленості та серйозні розмови. Жодні стосунки не вільні від проблем і перешкод, але романтичні комедії змушують повірити, що розбіжності руйнують ваші стосунки. Вам потрібно вміти читати думки іншої людини та інтуїтивно відчувати, що їй потрібно. Ніщо не може бути дальшим від істини, саме щоденні труднощі дозволяють вам дізнатися про себе. І завдяки чому ви стаєте ближчими як пара і відчуваєте міцніший зв’язок між собою.

3: Кожна мить має бути важлива

Як сказав Джек під час легендарної вечері під час «Титаніка»: «Нехай кожен день має значення». Чудова цитата, але насправді наше звичайне життя набагато нудніше. Фільми показують нам лише моментальні кадри того, що відбувається у стосунках. Вони вирізають частини, де ви сваритеся, або сидите мовчки один біля одного, або гадите на унітаз, поки він грається у своїх спортивних штанях. Фільми створені для драматичних моментів, вихорів хвилювання, напруги та пристрасті.

Однак у людському житті є стільки незначних і посередніх моментів, які ми не бачимо на кіноекрані. Здебільшого стосунки не мають такої драми, і це добре. Тривале кохання – це свобода від напруги. Звучить нудно, але дуже здорово. Комфортно, але щасливо разом? Це найкраще, що ви можете зробити, цінуйте це, якщо воно у вас є. З моментом хвилювання тут і там.

4: Протилежності притягуються

Залишаємося на мить у сфері Титаніка. Що, якби Джек виліз на той шматок коряги, і обидва закохані були врятовані? Чи сиділи б вони пліч-о-пліч на коні пізніше, чи їхнє різне походження зіграло б з ними так, що вони розлучилися б у гніві? Тому що це інша справа в голлівудських фільмах. Протилежності притягуються, але ми ніколи не бачимо, що відбувається, коли цим протилежностям доводиться будувати життя разом.

У таких фільмах, як «Красуня» та «Покоївка на Мангеттені», спосіб життя та минуле різні люди кидаються з головою в пошуки справжнього кохання. Послання надії, звичайно, але реалістичне? Не зовсім. На думку дослідників, соціальний клас, до якого ви належите, є одним із найбільших розбіжників у стосунках. Це визнається в деяких фільмах, але Голлівуд не був би Голлівудом, якби не знайшов сумнівного вирішення цієї проблеми. Ви з різних світів? Тож ви відмовляєтеся від власної ідентичності та без особливих зусиль відповідаєте чужим стандартам.

Згадайте кінець Grease, де покоївка Сенді у своєму шкіряному вбранні, сигареті в роті та спокусливому погляді раптово махає стегнами на збентеженого Денні. Або «Клуб сніданків», де незрозуміла панк Еллісон змінюється, щоб вона виглядала досить добре, щоб зустрічатися зі спортивним фанатиком Ендрю. Змініть себе, щоб знайти кохання. Немає більш отруйного повідомлення, і все ж воно масово поширюється в Голлівуді: іноді непомітно, іноді прямо.

5: Ваша споріднена душа десь там

Кохання з першого погляду ? Це не казка, десь є твоя друга половинка, яку ти відразу впізнаєш, якщо зустрінеш! Цей міцний міф є не лише передумовою для багатьох романтичних комедій, це також надзвичайно небезпечна концепція. Ідея «єдиного» змушує вас думати, що ваше любовне життя поза вашим контролем і впливом.

Звичайно, іноді іскри летять, коли ти когось зустрічаєш. А привабливість — це, безперечно, те, що відбувається за лічені секунди. Але справжнє кохання? Не так багато. У романтичних фільмах люди очікують, що все буде добре з першого моменту. Якщо ця «споріднена душа» виявляється просто іншою людиною з її примхами та пустотливістю, вони швидко кидають рушник. Тікаючи при перших ознаках біди, вони шукають нового й унікального. Засуджений на провал? Трішки так.

6: суперечка закінчується сексом

У деяких фільмах сварка та секс здаються нероздільними. В один момент герої збираються вдарити один одного; наступної миті вони притискають один одного до стіни для гарячого сексу. Але в реальному житті вибухові суперечки рідко закінчуються пристрасними переплутаннями.

Замість цього ми грюкаємо дверима, відчайдушно вибігаємо на вулицю, плачемо на очі й біжимо до подруг, щоб розповісти їм усе, що знаємо. Тож не плутайте аргументацію та пристрасть. І не думайте, що у ваших стосунках щось не так, якщо після сварки ви не можете бачитися чи чути один одного. Це абсолютно нормально.

7: довго і щасливо для всіх

Коли в кінотеатрі темніє екран, ми думаємо, що найважча битва за наших головних героїв почалася. Вони досягли успіху, перемогли всю мораль і знепритомніли від радості в обіймах один одного до кінця часів. Світ навколо них? Її більше не існує, ми дивимося на все більш вузьку картину, в якій двоє закоханих опиняються безтурботними та закутими в кокон.

На жаль, реальність більш уперта. У реальному житті ми не сидимо в коконі; усілякі речі відбуваються навколо нас і впливають на наші стосунки. Іноді любов беззахисна перед зовнішніми силами, такими як хвороба та смерть. Звичайно, вам потрібна любов, щоб подолати неминучі неприємності, але це не означає, що любові завжди достатньо. Іноді ми розчаровуємося, віддаляємось і це вже не працює. Тож щасливого кінця не видно.

Виняток із голлівудського правила

Звичайно, із золотих правил Голлівуду є винятки. Наприклад, захоплююча «Шлюбна історія», яка на цей раз починається не з блискучої романтичної зустрічі, а з розпаду шлюбу. Безладний, складний і дивовижно красивий без усіх прикрашених цукром декорацій, які ми зазвичай споживаємо в історіях кохання.

Трилогія Джессі і Селін

Ще один фільм, який показує стосунки такими, якими вони є, є трилогія «До». У трьох фільмах, знятих з інтервалом у дев’ять років, ми простежуємо історію кохання Джессі та Селін. Перша частина, знята в 1995 році, показує, як двоє студентів випадково зустрічаються у Відні і проводять разом незабутню ніч, сповнену надій і мрій. Розмови живі, і тендітна закоханість, здається, витікає з їхніх пор, не стаючи сентиментальною в жодному разі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Свобода сексуального самовираження: вдома та за кордоном

У другій частині ми бачимо, як вони опиняються в Парижі як тридцятирічні: трохи більше розчаровані та невпевнені в житті та майбутньому. А в третій частині їм за сорок і вони нарешті справді разом. Але замість радісного щастя Джессі і Селін сваряться, лають один одного і постійно звинувачують одне одного. Тепер, коли вони дійсно знають один одного, вони точно знають, як бити один одного, що призвело до однієї з найболючіших бійок, які будь-коли знімали. Весь роман зник, і залишилася важка боротьба знову побачити один одного, як тоді.

«Просто блукаю…»

Те, що режисер розуміє, так це те, що об’єднатися легко. Бути разом - це мистецтво. Безумовно, у світі, де все готове для захоплення і де нас більше не задовольняють мовчазні та бурмотливі стосунки. У якому ми віримо, що нам потрібні високі злети та глибокі падіння, щоб кинути виклик. І в якому ми постійно шукаємо щось нове та захоплююче, щоб поглинути нас.

Якщо це робить нас щасливішими? Це ще належить побачити. Художник Грейсон Перрі сказав це найкраще у Wintergasten: «Хаос здається гарним, але те, що ви хочете, — це стабільність. Щастя у стосунках полягає в тому, щоб «обійтися…».


Схожі матеріали:

👁 333
Категорія: Психологія
Теги: романтичні фільмиВсього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Стрижки з дуже коротким чубчиком: кому й...

/_pu/70/39064184.jpg

Посів петрушки: коли і як садити?

/_pu/70/46973056.jpg

Що таке база для нігтів та її види

/_pu/70/69796992.jpg

Вибираємо ідеальний бюстгальтер з пороло...

/_pu/70/74153786.jpg

Що потрібно їсти, щоб знизити ризик серц...

/_pu/70/78973269.jpg

Коли надмірне хвилювання заважає чоловік...

/_pu/70/14881768.jpg

Льняное масло в индустрии красоты

/_pu/70/81978187.jpg

Выбор кафеля для кухни: Советы и Тренды

/_pu/70/06260094.jpg

Депиляция – эффективное удаление нежелат...

/_pu/70/77533039.jpg

Основні секрети схуднення для жінок: Шля...

/_pu/70/95469255.jpg

Користь для щитовидної залози та покраще...

/_pu/70/19679590.jpg

Речі за якими ви можете визначити, чи за...

/_pu/70/43426323.jpg