Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Поради на всі випадки життя Дизайн інтер'єру та ремонт Дача, сад та город
Авто, вело, мото Мистецтво


Технологія вирощування дині: посадка, догляд


Технологія вирощування дині: посадка, догляд

Технологія вирощування дині: посадка, доглядВона тане у роті, радує око одним тільки виглядом і приносить райську насолоду. Так, це диня. Її плоди досить часто відрізняються смаком і формою. Величезне різноманіття сортів – відмітна риса південної красуні. Про те, яка технологія вирощування дині застосовується в різних регіонах, ми з вами сьогодні поговоримо.

Не секрет, що росте диня краще всього на території Узбекистану, Ірану, Сирії, а також на півдні України та півострові Крим. Однак виростити її можна і на власній присадибній ділянці в районах середньої смуги. З цією метою слід використовувати відповідні агротехнічні прийоми і висаджувати тільки скоростиглі сорти.

Біологічні особливості дині

Найчастіше дині відмінно приживаються в умовах жаркого й сухого клімату. Вологість і надмірний полив можуть бути згубними для майбутнього врожаю. Мабуть, сонце – це найкращий «товариш» дині.

Її не радять вирощувати більше двох років на одному і тому ж місці, що може призвести до розвитку небезпечних захворювань. До кращих попередників баштанної культури відносять озиму пшеницю, багаторічні трави і кукурудзу.

Як правило, на території України вирощують такі сорти дині: «Харківська», «Золотиста», «Криничанка» і «Тоболинка».

Підготовка ділянки і посадка дині

Найбільше для вирощування південної красуні підійде захищена від вітру ділянка. Її підготовку потрібно починати з приходом ранньої осені. Після мінімального обробітку, в грядку вноситься перегній. Навесні необхідно повторити цю процедуру, але внести добрива, які містять фосфати і калій. Перед посадкою городники та садівники рекомендують додати туди трохи перепрілого гною або азотних добрив.

Для вирощування дині відмінно підійдуть середньосуглинкові та легкі ґрунти, збагачені органічними речовинами. Не рекомендується здійснювати посадку баштанної культури на засоленому ґрунті.

Посадку дині проводять найпоширенішим способом, а саме – насінням у відкритий ґрунт. Причому на щедрий і високоякісний урожай можна сподіватися лише в разі раннього посіву. Найчастіше баштанну культуру висаджують в другій декаді квітня. Як раз в цей період ґрунт вже встигає прогрітися.

Перш ніж посіяти насіння дині, необхідно відсортувати його і вибрати відбірне. З цією метою застосовується розчин звичайної солі, в який занурюється насіння, а потім його промивають у воді. Якісне насіння буде перебувати на дні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Догляд за помідорами

Важливо враховувати й те, що перед посадкою насіння баштанної культури має бути абсолютно сухим. Досвідчені городники радять навіть прогріти при температурі 35 градусів з плюсовою відміткою. Широко застосовується і метод замочування насіння в теплій воді. Всі ці процедури сприяють підвищенню врожайності. Після закінчення 14 днів, з’являються перші сходи дині.

Тонкощі догляду

Звичайно, кожна рослина, при дотриманні правильної технології вирощування, потребує правильного і своєчасного догляду. Основні заходи по догляду зводяться до проведення наступних дій:

  • полив;
  • прищіпки;
  • підв’язка батогів дині;
  • підгодівля;
  • регулярна прополка.

Варто враховувати й те, що глибоке розпушування міжрядь вкрай небажане. Поблизу стебла дині краще не проводити цю процедуру, щоб випадково не зачепити його. Коли ж з’являться перші батоги, садівники рекомендують підгорнути баштанну культуру.

Особливу увагу, щодо догляду за динею, необхідно приділити поливу. Не секрет, що вона вважається досить посухостійкою рослиною. Тому сухе і спекотне літо необов’язково буде згубним для дині.

Перший час після посадки її зовсім можна не поливати. Зрошенням займаються, як правило тоді, коли погода стає досить теплою або гарячою. У період спеки поливати краще всього у вечірній час. Якщо є роса, то в поливанні зовсім відпадає необхідність.

Крім того, важливо стежити за тим, щоб полив був не тільки помірним, але і точним, так як попадання води на батоги або листя може призвести до певних негативних наслідків.

Звичайно, охопити всі тонкощі і особливості вирощування цієї баштанної культури неможливо. Адже, дуже багато залежить від сорту дині, а також від умов, в яких вона буде рости. Проте, не тільки в південних широтах неньки України є можливість виростити смачну і соковиту “диньку”. Навіть якщо клімат не сприяє її розведенню, то можна подумати про теплиці.

Невипадково ця південна красуня так полюбилася шанувальникам смачної та корисної їжі, а також дачникам. Її багатий вітамінний комплекс, а також відносно проста технологія вирощування, залучають городників. Чому б не виділити невелику ділянку для посадки баштанної культури, щоб насолодитися в спекотний період скибочкою соковитої і смачної дині?



Схожі матеріали:

👁 2278
Категорія: Дача, сад та город
Теги: сад, диня, дача, посадка, вирощування дині, город



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Речі, на які чоловіки звертають увагу на...

/_pu/71/29623762.jpg

Будуарна фотосесія – все про зйомку в ст...

/_pu/71/04364006.jpg

Найкращі спортивні онлайн-букмекерські к...

/_pu/71/79984501.jpg

Коли треба сіяти розсаду на помідори

/_pu/70/55613811.jpg

Що в жодному разі не можна робити з цибу...

/_pu/70/15989450.jpg

Что понадобится, если хотите завести кот...

/_pu/71/75716718.jpg

Поради, як чуттєво роздягнутися перед св...

/_pu/70/86343835.jpg

Основні підживлення для ґрунту, які повн...

/_pu/71/91598016.jpg

Диван – м'які меблі універсального п...

/_pu/71/41276752.jpg

Які існують стилі сексуальної нижньої бі...

/_pu/70/85115414.jpg

Розмова під час сексу: довіра, повага та...

/_pu/70/98776348.jpg

Названо найкращі продукти для профілакти...

/_pu/71/42441262.jpg