Архів новин    Актуально    Шкільний екран    Зверніть увагу!    Соціальний захист     Гребінківська ОТГ    Лубенська РДА    Прес-реліз    Технології    Новини Полтавщини TV   


20.02.2024

НУШ у 5–7 класах «провисла» через неготовність учителів, – міністр освіти і науки Оксен Лісовий


На думку міністра, подолати невідповідність має якісне підвищення кваліфікації педагогів


міністр освіти і науки Оксен Лісовий

Проблеми перевантаженості і відриву від практичної складової сфокусовані більшою мірою в базовій школі НУШ, яка певною мірою «провисла» через неготовність учителів.

Таку думку озвучив міністр освіти і науки Оксен Лісовий в інтерв’ю NV.ua.

За його словами, ці проблеми мали б вирішуватися в системі НУШ, але вчителі виявились неготовими до змін.

«Якщо в молодшій школі ми якісно пройшли процес підготовки вчителів і вони обрали програми, які більш прогресивні і не мають такого навантаження, то в базовій школі (5−9 класи) навчання вчителів не відбулося так, як повинно було відбутися, тому вчителі часто обирали простіший, звичний для себе підхід, схожий на стару добру школу, на яку, власне, і нарікають батьки сьогодні», – пояснює міністр.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міністерство освіти і науки схвалило підручники для 7 класу Нової української школи

Також він звернув увагу на невідповідність нової молодшої та базової школи.
 
«Відбувся такий собі обман дітей, коли вони вийшли з нової молодшої школи і в п‘ятому класі повернулися назад до ціннісних підходів старої школи. Я не буду узагальнювати, тому що є дуже прогресивні колективи, які витягнули це на собі. Але так, маємо проблему», – зауважив Лісовий.

На думку міністра, подолати невідповідність має якісне підвищення кваліфікації педагогів.

«Ми зайнялися цим перенавчанням вже у 2023 році, знайшли посеред року фінансування, спрямували його на громади – 60 млн грн на навчання вчителів і решта – на оснащення кабінетів НУШ дидактичними матеріалами саме для базової школи, бо там нічого не було. Діти прийшли в звичайні кабінети і до вчителів, які не пройшли необхідне навчання», – зазначив Лісовий.


Схожі матеріали:
👁 272
Категорія: Шкільний екран
Теги: нуш
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

СВІЖІ ПУБЛІКАЦІЇ