Архів новин    Актуально    Шкільний екран    Зверніть увагу!    Соціальний захист     Гребінківська ОТГ    Лубенська РДА    Прес-реліз    Технології    Новини Полтавщини TV   


10.11.2017

Шукаємо патронатних вихователів!


Де дізнатися деталі?


26 січня 2016 року Верховною Радою прийнятий Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми», який регламентує функціонування патронатної сім’ї.

Навіщо потрібні патронатні сім’ї?

Шукаємо патронатних вихователів! Сімейний патронат допомагає дітям, які втратили батьків або чиї батьки чи особи, що їх замінюють не здійснюють своїх батьківських обов’язків унаслідок різних причин.

Передбачається він і для дітей, які зазнали наслідків батьківської недбалості або жорстокого поводження і ризикують наразитись на це в подальшому, а також для немовлят, від яких матері відмовились відразу після народження.

Держава влаштовує таких дітей на тимчасове проживання та виховання у професійні патронатні сім’ї. Така форма сімейного догляду та виховання є альтернативою перебуванню дитини в інтернатному закладі.

Відповідно до ситуації у кожному окремому випадку дитина, що перебувала під патронатом, або повертається до біологічної сім’ї, – у разі подолання чи мінімізації в ній наслідків складних життєвих обставин - або влаштовується на постійне перебування до інших форм сімейного виховання (усиновлення, опікунська чи прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу) чи до профільного інтернатного закладу.

Хто може бути патронатними  вихователями?

Патронатний вихователь - це особа, яка за участі інших членів сім'ї надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім'ї. Помічник патронатного вихователя – його чоловік/дружина чи інший дорослий член його сім'ї.

Сім'я патронатного вихователя - сім'я, в якій за згоди всіх її членів повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов'язки патронатного вихователя на професійній основі.

Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні (окрім осіб, зазначених у  статті 212 Сімейного кодексу України).

Які документи треба,щоб стати патронатним вихователем?

Кандидати у патронатні вихователі   за місцем їх проживання подають так і документи:
 
 1) заяву;
 2) копію паспорта громадянина України;
 3) копію трудової книжки (у разі наявності);
 4) висновки про стан здоров’я кандидата у патронатні вихователі та осіб, які проживають разом з ним, складені за формою згідно з додатком 5 до Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 р. № 866;
 5) довідку про відсутність судимості, в тому числі членів його сім’ї, які досягли чотирнадцятирічного віку і проживають разом з кандидатом у патронатні вихователі;
 6) копію документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням;
 7) письмову згоду на влаштування дитини в сім’ю кандидата у патронатні вихователі усіх членів його сім’ї, які проживають разом з ним, в тому числі дітей, які досягли такого віку та рівня розвитку, що можуть її висловити.

Скільки дитина може перебувати в патронатній сім’ї

Термін перебування дитини у патронатній сім'ї залежить від потреб дитини та обставин, що спричинили влаштування дитини, але орієнтовно становить від 1 до 6 місяців відповідно до вимог статей 252 - 253 Сімейного кодексу України.

На період перебування дитини в сім'ї патронатного вихователя за нею зберігається право на аліменти, пенсію у зв'язку із втратою годувальника, інші соціальні виплати, які вона мала до влаштування в сім'ю патронатного вихователя.

Щодо грошей?

Фінансування сімей патронатних вихователів, що передбачає оплату послуг зі здійснення патронату над дитиною та виплату соціальної допомоги на утримання дитини в сім'ї патронатного вихователя, здійснюється за рахунок коштів державного бюджету у порядку та за умов, затверджених Кабінетом Міністрів України (на період до 31.12.2018 року), надалі - за рахунок коштів, що передбачаються у відповідних місцевих бюджетах.

 На утримання кожної дитини, влаштованої у сім'ю патронатного вихователя, виплачується щомісячна соціальна допомога у розмірі двох прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку (для дітей віком до 6 років: із 01.05.2017 - 1426 грн., що становить  2852 грн., із 01.12.2017 - 1492 грн., що становитиме 2984 грн.; для дітей віком від 6 до 18 років:із 01.05.2017 - 1777 грн., що становить 3554 грн.,  із 01.12.2017 - 1860 грн., що становитиме 3720 грн.).

 За рішенням органів місцевого самоврядування сім'ям патронатних вихователів можуть встановлюватися інші соціальні гарантії для створення відповідних умов догляду та утримання дітей, які потребують тимчасового влаштування.

Оплата послуг зі здійснення патронату над дитиною здійснюється шляхом щомісячних виплат грошового забезпечення патронатним вихователям.

Розмір грошового забезпечення у період перебування дитини у сім'ї патронатного вихователя становить п'ять прожиткових мінімумів (8420 грн. за місяць).

 У разі перебування у сім'ї патронатного вихователя дітей віком до 1 року, дітей-інвалідів та одночасно двох і більше дітей розмір грошового забезпечення збільшується на 10 відсотків за кожну дитину та категорію, проте сумарно не більше ніж на 50 відсотків.

Де дізнатися деталі?

За додатковою інформацією про сімейний патронат, роль та функції батьків у патронаті можна ознайомитись  в Гребінківському районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, який знаходиться за адресою: м.Гребінка, пров. Олексія Припутня, 1, адмінбудинок, ліве крило, ІІІ поверх, моб. Тел.. (050) 539-86-18

 
Директор РЦСССДМ Даценко В.В.


Схожі матеріали:
👁 1519
Категорія: Соціальний захист
Теги: захист дітей, патронатна сім’я




Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

СВІЖІ ПУБЛІКАЦІЇ