Архів новин    Актуально    Шкільний екран    Зверніть увагу!    Соціальний захист     Гребінківська ОТГ    Лубенська РДА    Прес-реліз    Технології    Новини Полтавщини TV   


05.09.2022

Стаття 40 ККУ: законна можливість не відповідати за дії, що вчинені через страждання


Той, хто постраждав від насилля та вимушено перетнув межу дозволеного, не буде відповідати за злочинні наміри свого мучителя


Стаття 40 ККУ: законна можливість не відповідати за дії, що вчинені...

«Слід застосовувати тільки те покарання, яке справляло б найбільш сильне враження на душу людей і було б найменш болісним для тіла злочинця», - наголошував Чезаре Беккаріа, підтримуючи принцип гуманізму в кримінальному законодавстві.

За словами керівника Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (м. Суми) Ірини СВИСТУН, навіть зараз, попри розвиток кримінально-правової думки, соціальна цінність людини залишається головним орієнтиром під час вибору конкретної санкції за вчинене правопорушення.

Підтвердженням цієї тези є стаття 40 Кримінального кодексу України, вона звільняє від покарання особу, яка хоч і заподіяла шкоду правоохоронюваним інтересам, але зробила це під впливом фізичного примусу.

Коментуючи вищезгадану норму, слід наголосити, що це не повний імунітет від наслідків вчиненихсуспільно небезпечних діянь.

Для застосування статті 40 Кримінального кодексу України необхідна сукупність наступних фактів:
 
1. Заподіяння особі болю, нанесення фізичних травм або позбавлення волі з метою примусити її вчинити злочин.
2. Відсутність в особи реальної можливості самостійно себе захистити або уникнути страждань.

Отже той, хто постраждав від насилля та вимушено перетнув межу дозволеного, не буде відповідати за злочинні наміри свого мучителя.

Схожі матеріали:
👁 465
Категорія: Соціальний захист
Теги: страждання, покарання
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

СВІЖІ ПУБЛІКАЦІЇ