ОБРАЗОВАНИЕ

 
Поиск:   


загрузка...

Позашкільна освіта,
Гребінківський районний Будинок культури

В Гребінківському районному Будинку культури працює багато різноманітних гуртків:

- гурток «Родинний оберіг» (лялька-мотанка) керівник Тетяна Борозна:

Лялька-мотанка – це одна з найдавніших народних іграшок, яка,пройшовши крізь тисячоліття, існує і є дуже популярною навіть сьогодні.

Здавен у кожній родині лялька-мотанка виконувала роль оберегу, була символом матері-прародительниці, символом мудрості, берегинею роду. Кожен малюк вмів змайструвати собі цю нехитру подругу, яка втілювала вжиття всі ті ролі, які так прагне приміряти на себе чи не кожна дитина – від дівчинки, що заблукала в лісі в пошуках ягід та грибів і до мудрої, доброї бабусі, до якої хочеться звернутись за порадою.

Збереглись відомості і про те, що дівчині перед заміжжям мати власноруч робила і дарувала ляльку-мотанку – символ жіночої мудрості.

Робились ляльки-мотанки з тих матеріалів, які були під руками – чи то солома, чи старі непотрібні речі, а одягалась в клаптики матерії зі старого одягу матусь і бабусь. Тому не дивно, що така лялька, зроблена власноруч, оспівана піснями, обласкана казками, одягнена в усе своє, домашнє, рідне – вважалась оберегом у родині. Якщо в сім’ї хворіла дитина, то їй робили спеціальну ляльку-мотанку, яку змотували з тієї трави, яка допоможе при хворобі, - і давали дитині – і забавка, і цілющий ефект!

Лялька-мотанка не випадково не має обличчя. Наші предки вважали, що лялька з певними вираженими рисами обличчя – будь то очі чи ротик – може прив’язувати до себе душу того, хто нею грається, що може понести за собою небажані наслідки. Вона або безлика, або на личку – хрест – солярний знак, знак сонця, знак добробуту, дуже сильний оберіг.

Лялька-мотанка ні в якому разі не шиється, не проколюється голками чи шпильками – виключно мотається. Звідси і назва походить.

- гурток декоративно-ужиткове  мистецтва «Креатив» керівник
Дар’я  Левченко
:

програма роботи гуртка розроблена з урахуванням вікових особливостей дітей.

Програма комплексна і включає традиційні і нові види декоративно-ужиткового мистецтва та способи обробки матеріалів: образотворче мистецтво, плоску та об’ємну аплікацію, декоративну творчість, тістопластику, флористику, техніку виготовлення стандартної і нестандартної м’якої іграшки, (текстильної скульптури), техніку роботи з тканиною, шкірою, природним матеріалом тощо.

Саме тут діти виготовляють вироби з солоного тіста, займаються писанкарством, бісероплетінням, виготовляють новорічні іграшки.

- гурток в’язання гачком «Чарівний клубок» керівник Тетяна Максимейко: в'язання - це творча робота, до того ж робота приємна і зовсім не утомлива. Давно відомо, що в'язання не лише відганяє похмурі думки, але і сприяє гарному настрою. Адже результат праці - красиво зв'язана річ - приносить повне задоволення.

Всім відомо, що гарному настрою, а отже, і підвищенню тонусу дуже сприяє відпочинок. Він знімає втому, запобігає стомлення, оберігає крихкі нервові клітини від виснаження.  

В'язання є одним з найпоширеніших видів рукоділля, а в'язання гачком доступно і легко може освоїти будь-яка людина. В'язати можна будь-які предмети одяг і декоративні предмети, використовувані в побуті (серветки, сумки, шапочки і ін. види візерункового полотна).

- вокальний гурток керівник Леся Баранівська:

музичне виховання відіграє важливу роль у духовному становленні особистості дитини.

Виховання музикою має найточніший, найдоцільніший вплив на розвиток духовного світу кожного школяра, пов’язується  із його загальним розвитком, здійснюється у контексті становлення цілісної особистості.

 Керівник гуртка  розвиває чутливість учнів до музики, веде їх у світ добра й краси, допомагає відкрити в музиці животворне джерело людських почуттів і переживань, виховує здатність до активної різнобічної діяльності,

формує ціннісно-орієнтаційне ставлення до музичного мистецтва, сприяє розвитку художньо-творчих здібностей дітей. Успішне вирішення цих завдань сприяє досягненню мети музичного виховання: формування у школярів музичної культури як важливої й невід’ємної частини їхньої духовної культури.

Музична культура людини є органічною частиною культури народу, до якого вона належить або серед якого живе. Тому в програмі особлива увага приділяється народній музиці, музичному фольклору і сучасній пісні.

- театральна студія «ЕМІСТ» керівник Тетяна Максимейко: прийти до театральної студії означає змінити світогляд та відкрити приховані таланти.

Учасники студії мають можливість:
• Опанувати ази акторської майстерності
• Навчитися відчувати власне тіло та голос як «інструменти», наблизитися до справжньої сценічної пластики та ораторського мистецтва
• Побороти страх публічних виступів
• Розвинути фантазію та вдосконалити мовлення
• Працювати зі зразками класичної та сучасної драматургії
• Навчитися перевтіленню, проживанню і як результат – вмінню чітко визначати фальш не лише на сцені, а і у повсякденному житті.
Програма навчання в театральній студії включає в себе основи акторської майстерності, орфоепії, риторики, постановки голосу, ритміки і пластики, завдяки чому формується творче сприйняття світу, здатність швидко сприймати і обробляти інформацію, вміння точно і цікаво висловлювати свої ідеї та думки.

 Робота над диханням, звукодобуванням і звукоутворення допоможе позбутися дефектів і затискачів, розвиваючи вільну правильну чисту мова.

 Кожна дитина унікальна і тут у неї є можливість проявити свій творчий потенціал. Работа в колективі, захоплюючі ігри та тепла атмосфера сприяють плідному різнобічному розвитку і подоланню будь-яких труднощів. Ми ставимо перед собою мету виховати не професійного артиста, а перш за все яскраву, мислячу, впевнену і оригінальну особистість!

- гурток декоративно – прикладного мистецтва «Витинанка» керівник Інна Ковальчук :

«витинанка» - це вид давнього слов'янського, зокрема українського народного декоративного мистецтва.

Включає сюжетні та орнаментальні прикраси житла — ажурні, силуетні тощо. Виготовляється за допомогою ножиць, ножа, сокирки та інших знарядь.

Матеріалом для витинанок є папір (білий або кольоровий), дерево, рослинні заготовки.

Використовують витинанки для прикрашання приміщення (хати) — стін, вікон, полиць, коминів, печей.

Витинанки застосовують як у побуті, так і перед релігійними чи світськими святами.

-  гурток навчання гри на гітарі керівник В’ячеслав Романов:
на
заняттях відбувається знайомство учнів з різновидами гри: перебор, бряцання. Гуртківці вчать найпростіші акорди та здійснюють супровід найпростіших мелодій вивченими акордами. Керівником гуртка ведеться робота над координацією співу та супроводу, вивченням соло гітари в пісні.

- гурток образотворчого мистецтва керівник Олег Макогон: метою
гуртка є: формування художньо-естетичного смаку, художньо-творчої уяви, творчого потенціалу, культури почуттів, нестереотипного асоціативно-творчого мислення, спостережливості за навколишнім середовищем. Виховувати в дітях відчуття краси та гармонії, вміння помічати прекрасне у спостережуваних явищах та усвідомлювати його.

Дати знання та уявлення про образотворче мистецтво, його історію та роль в житті людей. Навчити розуміти мову різних видів образотворчого мистецтва, усвідомлювати роль художнього образу в мистецтві створювати виразний художній образ, оригінальну композицію. Залучити учнів до розуміння змісту та сутності мистецтва

Керівники гуртків віддають багато сил, любові та уваги своїм гуртківцям – спілкуються з дітьми на різні теми. Діти почувають себе в будинку культури, як удома.

За успіхи неодноразово були відзначені почесними грамотами та цінними призами діти та керівники гуртків.






ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Как определить самые прибыльные онлайн-и...

/_pu/71/56374692.jpg

Льняное масло в индустрии красоты

/_pu/70/81978187.jpg

Як підвищити приживаність живців троянд ...

/_pu/70/30499224.jpg

Як романтичні фільми руйнують наше уявле...

/_pu/69/91573937.jpg

Речі за якими ви можете визначити, чи за...

/_pu/70/43426323.jpg

Чем частная педиатрия отличается от госу...

/_pu/70/75064883.jpg

Чи бувають у чоловіків множинні оргазми ...

/_pu/70/36689841.jpg

Обробка смородини навесні: чим бризкати ...

/_pu/70/26212100.jpg

Лікар ортопед-травматолог: роль та важли...

/_pu/71/76708638.jpg

Що посадити на городі: популярні овочі, ...

/_pu/71/46852544.jpg

Як змусити думати про себе

/_pu/70/63759125.jpg

Запах старості: чому люди похилого віку ...

/_pu/71/94046249.jpg