Статева структура населення Гребінки
та Гребінківського району
Якщо природні і соціальні катаклізми не вносять своїх коректив у життя, то в статевому співвідношенні населення існує певна закономірність: у дитячих та юнацьких категоріях переважають люди чоловічої статі, у віці 20 — 30 років наступає відносна рівновага статей, за межами 30 років починає переважати населення жіночої статі.
Чисельна перевага чоловіків у дитячих та юнацьких категоріях пов'язана з підвищеною народжуваністю хлопчиків (на 100 дівчаток народжується 107 — 108 хлопчиків). Такий «надлишок» хлопчиків при народженні завбачений природою у зв'язку з тим, що смертність хлопчиків і чоловіків більша, ніж смертність дівчаток і жінок.
В середньому п'ятипроцентний резерв чоловічого населення реалізується в кожному поколінні до 20 — 30-річного віку, і за межами цього вікового рубежу наступає перевага жіночої статі, що наростає в кожній наступній віковій категорії. Соціальні потрясіння (війни, революції, голод та ін.) та стихійні лиха вносять відповідні зміни в природний перебіг співвідношення статей. У зв'язку з цим на сучасному етапі співвідношення статей в різних регіонах світу досить відрізняється.
В цілому для України і республік колишнього СРСР характерна перевага жіночого населення, що пов'язане з віковою структурою населення (підвищена питома вага зрілих категорій, де переважають жінки), а також втратами чоловіків під час двох світових війн, громадянської війни та ряду негативних політичних та соціальних подій, що ве-ли перш за все до втрати чоловічого населення.
Статева структура населення Гребінківського району в точності відбиває всі тенденції співвідношення статей на Україні та в свій час в СРСР. Станом на 1.01.2010 року в районі проживало 24,1 тис., з них чоловіків - 11,0 тис, і 13,1 тис. - жінок.
Кількісне співвідношення між чоловіками і жійками в районі має значні відмінності як по вікових групах населення, так і по категоріях міського і сільського населення. Станом на 1.01.1996 р. при середньорайонному співвідношенні між чоловіками і жінками 1:1,20 серед міського населення це співвідношення було близько 1:1,15, серед сільського — 1:1,26.
Слід відзначити, що з віддаленням від війни 1941 і 1945 рр. кількість чоловіків в районі повільно, але збільшується: в 1959 р. їх частка серед населення області складала 42,1%, в 1979 р.- 44% , в 1989 р.- 45%, у 1996 р. - 45,5%.