Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV    
Здоров'я Лікування Народні засоби
Перша допомога


Диспареунія: що робити, якщо відчувається біль під час статевого акту?

Для лікування диспареунії, спричиненої сухістю піхви, можуть бути рекомендовані лубриканти, посилена прелюдія, зміна ліків та/або місцеві креми з естрогеном


Диспареунія

Статевий акт може бути або стати болючим для жінки. Цей біль називається диспареунією. Це може мати різні причини і проявлятися по-різному.

Від «дис» для труднощів і «пареунії» для спаровування, диспареунія є поширеним симптомом. Багато жінок в якийсь момент свого життя страждають від гострого болю під час проникнення під час сексу. Середній або важкий, може вражати піхву, клітор, таз і/або губи.

Існує дві основні категорії диспареунії. Поверхневий або інтромісійний: біль відчувається біля входу в піхву і на рівні вульви і проявляється у вигляді відчуття печіння під час статевого акту. Коли біль спостерігається в області тазу і глибоко в піхві, говорять про глибоку диспареунію.

Які причини?

Диспареунія може мати багато причин залежно від її локалізації. Що стосується поверхневої форми, то це може бути сухість вульви та/або піхви. Вульводінія, яка відповідає «постійному болю у вульві, який триває щонайменше три місяці та не має легко ідентифікованої причини», також може бути причиною. «

Клітодинія — це форма вульводінії, при якій біль у вульві локалізується біля клітора.  
Гострий цистит також може викликати дуже хворобливе подразнення під час статевого акту.

Що стосується глибокої диспареунії, то слід шукати інші причини. Це можуть бути стани матки, яєчників або навіть травної системи. Серед цих гіпотез ендометріоз є найпоширенішим. Тоді біль локалізується там, де знаходяться ураження. Які можуть розташовуватися біля піхви і на рівні ректовагінальної перегородки.

Яка підтримка?

Також іноді буває, що жорстоке поводження чи сексуальне насильство впливають на те, як переживаються сексуальні стосунки, «іноді роблячи їх болючими навіть пізніше за здорових і згодних обставин».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чотири міфи про безпліддя, у які не варто вірити

Тому лікування буде залежати від причини. Для лікування диспареунії, спричиненої сухістю піхви, можуть бути рекомендовані лубриканти, посилена прелюдія, зміна ліків та/або місцеві креми з естрогеном. Лікування антибіотиками реагує на цистит.

Фізіотерапія тазового дна, вагінальні розширювачі та дихальні техніки можуть бути корисними для людей, які страждають на вагінізм або надмірно напружені м’язи тазового дна. При цьому лікування ендометріозу може бути медикаментозним або хірургічним.


Схожі матеріали:

👁 2119
Категорія: Здоров'я
Теги: статевий акт, сухість піхви, лікування диспареунії, ДиспареуніяВсього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Льняное масло в индустрии красоты

/_pu/70/81978187.jpg

Основні секрети схуднення для жінок: Шля...

/_pu/70/95469255.jpg

Що в жодному разі не можна робити з цибу...

/_pu/70/15989450.jpg

П'ять ознак того, що ви погана кохан...

/_pu/70/59107736.jpg

Ремонт под Ключ: Творческий Подход к Пре...

/_pu/70/28178354.jpg

Прозора жіноча спідня білизна - гарні ко...

/_pu/70/70398749.jpg

Речі за якими ви можете визначити, чи за...

/_pu/70/43426323.jpg

Зона бікіні: як правильно доглядати

/_pu/70/22638654.jpg

Як зрозуміти, що розсаді не вистачає фос...

/_pu/70/83834511.jpg

Посів петрушки: коли і як садити?

/_pu/70/46973056.jpg

Як роздягнутися перед чоловіком - прийом...

/_pu/70/85268573.jpg

Навіщо і куди прикладати капустяний лист...

/_pu/70/49032103.jpg