Як перевірити автомобільний кондиціонер

Наявність або відсутність фреону в системі можна перевірити, акуратно натиснувши довгим гострим предметом на золотник магістралі низького тиску.

Купуючи автомобіль Skoda, особливо вживаний, в обов'язковому порядку перевірте працездатність його кондиціонера. Ця опція давно перетворилася на базову і є присутньою на більшості легкових машин, при цьому обслуговування і ремонт системи кондиціонування досить дорогий і вимагає звернення до кваліфікованих фахівців. Знайти таких фіхівців, які якісно відремонтують компресор кондиціонера https://sto.ms/remont-kompressora-kondizionera-skoda  Skoda, можна звернувшись в компанію Master Service. Тут перевірять систему кондиціювання, знайдуть і відремонтують несправності.

Як правильно перевірити працездатність цього хитрого, але корисного пристрою.

Як перевірити автомобільний кондиціонер
 

Спершу упевніться, що в автомобілі дійсно є присутньою система кондиціонування повітря і що усі її компоненти знаходяться на своїх місцях. Найпростіше запитати про це самого продавця. Представник дилерського центру або колишній власник напевно розповість і покаже, де знаходяться компоненти пристрою, а також продемонструє його роботу.

Вам варто особливо насторожитися, якщо у відповідь ви почуєте, що кондиціонер є, але...
 
- його потрібно просто заправити;
- фреон витік (треба заварити радіатор, поміняти трубку і т. д.);
- цього року ще не використовувався;
- випустили холодагент на зиму;
- зняли ремінь з компресора;
- зняли радіатор/компресор/трубку (потрібно просто поставити назад).

Будь-який з них і подібних означає: кондиціонера в машині немає; тобто він, ймовірно, був, але нині відсутній. Врахуйте, що відновлення його працездатності зажадає маси часу і фінансових витрат. Це досить вагомий привід відмовитися від купівлі і вибрати інший автомобіль. Система кондиціонування - герметична і технічно складна система, що включає компресор з електронікою, що управляє, і довгу магістраль, по якій циркулює фреон.

Щонайменше ушкодження кожного з компонентів перетворює пристрій на купу металобрухту, і не дає вашому автомобілю нічого окрім зайвої ваги і енерговтрат.<

Куди дивитися при купівлі автомобіля з пробігом


Куди дивитися при купівлі автомобіля з пробігом

 
Передусім виконайте зовнішній огляд системи. Для цього вам доведеться відкрити капот і озброїтися ліхтариком. Радіатор кондиціонера розташований перед основним радіатором системи охолодження двигуна - усі камені і дорожній бруд прилітають саме в нього. На деяких моделях він зміщений до однієї із сторін підкапотного простору. Вивчіть радіатор. На нім не повинно бути видимих ушкоджень, білястих або маслянистих потьоків. Потім пройдіться по трубках, що підводять, і гнучких шлангах - вони також мають бути чистими, без ознак ушкоджень.

Наявність або відсутність фреону в системі можна перевірити, акуратно натиснувши довгим гострим предметом на золотник магістралі низького тиску. Якщо фреону немає, ви це відразу зрозумієте. Побачити холодагент своїми очима на деяких моделях можна, відшукавши ресівер. Для цього треба простежити за тонкою трубкою системи кондиціонування - в районі радіатора вона входить в невелику циліндричну ємність, на якій може знаходитися прозоре "очко". Нелишним буде перевірити наявність самого компресора.

Іноді це досить важко зробити, оскільки агрегат розташований у важкодоступному місці. Пам'ятайте - його шків наводиться в рух ремінним приводом; відшукати компресор можна по ременю навісних агрегатів.

Якщо усі компоненти системи знаходяться на своїх місцях і зовнішніх ушкоджень не видно, можна приступати до перевірки працездатності кондиціонера. Для цього вам треба запустити двигун і включити заповітну кнопку "AC" в салоні автомобіля. Операція сильно ускладнюється, якщо перевірка проводиться в холодну пору року, коли температура навколишнього повітря не перевищує 5° С.

Як перевірити автомобільний кондиціонер в холодну пору року

У такому разі спершу настійно рекомендуємо заїхати в опалюваний гараж і гарненько прогріти автомобіль (інакше електроніка не дозволить компресору включитися).

Після натиснення на кнопку включення в салоні під капотом повинне пролунати характерне клацання - це спрацювала муфта включення. Паралельно з цим можуть почати обертатися додаткові вентилятори (на деяких моделях). Лампочка індикації на кнопці в салоні повинна світитися. Роботу компресора можна перевірити, подивившись на торець шківа. У вимкненому стані на більшості автомобілів притискна пластина не обертається - ремінь крутить шків вхолосту.
 

Як перевірити автомобільний кондиціонер в холодну пору року
 

Після включення притискна пластина примагнічується до шківа і починає обертатися разом з ним, приводячи в рух поршні компресора.

Якщо компресор включається в роботу, кондиціонер явно знаходиться в робочому стані: за відсутності фреону электроника просто не дозволить запустити систему. На деяких моделях (як правило, німецьких брендів) притискна пластина обертається постійно, а включення здійснюється усередині пристрою.

Після того, як ви переконалися, що кнопка в салоні працює, а компресор включається, щільно стисніть рукою товсту алюмінієву трубку, що виходить з салону і йде до компресора. Через декілька секунд вона стане дуже холодною. Чим холодніше ця трубка, тим ефективніше працює кондиціонер.

Потім перевірте іншу трубку, що виходить з компресора і ведучу до радіатора, - вона навпроти повинна стати теплою або навіть гарячіше (залежно від температури навколишнього повітря).

На довершення перевірте температуру тонкої трубки, що йде від радіатора в салон. Її температура не має бути занадто високою. Якщо вона гаряча, система може бути перезаправленной, також це свідчить про проблеми охолодження - брудний радіатор або низьку ефективність електричного вентилятора.

Ну і, наостанок, переконаєтеся, що з повітропроводів в салоні дійсно дме прохолодне повітря. Це найвірніша ознака працездатності кондиціонера.

Ознак, що свідчать про проблеми з кондиціонером автомобіля, не так вже багато. Основні з них - видимі витоки холодагенту або розукомплектована система, слабке охолодження і непрацююча муфта включення компресора. Не забудьте поцікавитися у продавця, коли він востаннє заправляв систему. Пам'ятайте, що в справному стані вона здатна функціонувати без стороннього втручання багатьох років. Недавня заправка - вірний симптом наявного витоку.


Схожі матеріали:

Категорія: Авто, вело, мото
Переглядів: 133 | Теги: Ремонт компресора, автомобіль, автомобільний кондиціонер
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Маловідомі ознаки раку легенів. Не пропу...

/_pu/49/57922163.jpg

Насколько способов лечения пятной шпоры

/_pu/46/38211801.jpg

Как банные процедуры влияют на наш орган...

/_pu/48/05717419.jpg

Поради парі, уперше почанающій жити разо...

/_pu/49/03372116.jpg

Грунтовка стен: Убедитесь в том, что при...

/_pu/51/61965354.jpg

Експерти назвали простий спосіб знизити ...

/_pu/53/78694095.jpg

Про що говорять жести і рухи тіла співро...

/_pu/51/56516054.jpg

Ознаки, що чоловік втратив до вас інтере...

/_pu/53/09701550.jpg

Йога полегшує симптоми від депресії

/_pu/51/16462353.jpg

Чорний хліб не можна зберігати разом з б...

/_pu/53/68829458.jpg

7 найкорисніших продуктів без вуглеводів...

/_pu/50/33184220.jpg

Зараження коронавірусом. Відчуття в носі...

/_pu/49/37540338.jpg


Гребінка | Гребінківський міський сайт Grebenka.com © 2020