Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Поради на всі випадки життя Дизайн інтер'єру та ремонт Дача, сад та город
Авто, вело, мото Мистецтво


Особливості полірування стекол на автомобілі

При незначних пошкодженнях, провести полірування лобового скла значно дешевше, ніж його повністю замінити.


Особливості полірування стекол на автомобілі

Автомобільне скло спочатку має ідеально гладку глянсову поверхню. Це робить особливо помітними всі подряпини, сколи, тріщини та затертості на них. Сліди на склі залишаються після всіляких механічних та хімічних впливів: тертя пилу, щіток, скребків, влучення каменів, гілок, реагентів. Такі дефекти скла псують зовнішній вигляд автомобіля, а найголовніше помітно впливають на якість видимості, що може призводити до аварійних ситуацій.

При значному погіршенні огляду, слід замінити скло (що досить дорого), або усунути пошкодження за допомогою шліфування. Професійне шліфування, у свою чергу, коштує чималих грошей, тому автолюбителі часто проводять процедуру самостійно.

Чи можна полірувати лобове скло автомобіля

При незначних пошкодженнях, провести полірування лобового скла значно дешевше, ніж його повністю замінити.

Поліровку вибирають зазвичай у випадках, якщо:
  • затертостей і подряпин мало, і скупчення їх посідає одну ділянку скла;
  • скло дороге (з вбудованим обігрівом, датчиками дощу, камерою);
  • Існує необхідність збереження оригінальної комплектації для підтвердження відсутності аварій під час продажу автомобіля.

Полірування лобового скла

Полірування здатне усунути виключно поверхневі, найглибші дефекти скла. При використанні шліфувальної машинки існує небезпека появи ефекту лінзи, що тільки погіршить видимість і може спричинити створення аварійних ситуацій. При поліруванні поверхні пастами з дрібним абразивом відбувається зняття дуже тонкого шару (100-300 мікрон).

Подряпини, що мають більшу глибину, не усунуться таким способом, проте на якийсь час стануть менш помітними. Щоб визначити ефективність полірування, необхідно провести перпендикулярно нігтем лінії подряпини. Якщо відчувається виразна зачіпка - це означає, що дефект занадто великий і позбутися його повністю не вдасться.

Плюси і мінуси

До безперечних переваг полірування скла в автомобілі можна віднести економію коштів господаря. Недоліками цього процесу є ризики остаточного псування майна при спробах усунути глибокі дефекти. При неправильному використанні шліфувальної машинки можна деформувати поверхню та отримати ефект лінзи, що тільки погіршить видимість надалі.

Як зробити полірування для скла авто своїми руками

За наявності незначних дефектів на стеклах та впевненості у власних устремліннях варто приступити до власноручного полірування. Ідеальним варіантом є наявність шліфувальної машинки. Якщо спеціального агрегату немає, можна пристосувати електродриль, що має регулятор швидкості обертів. Можна відполірувати скло і просто вручну.

Для цього докласти чимало зусиль та підготувати робоче місце та розхідники:
  • порошок для полірування, що містить оксид церію;
  • склад для миття стекол;
  • серветки з мікрофіброю;
  • воду у пульверизаторі;
  • маркер або фломастер.

Необхідні засоби для полірування від подряпин

Якщо ви починаєте полірування з метою позбутися глибоких подряпин, це позбавлене всякого сенсу. У спробі усунення великих борозен є небезпека погіршити стан скла, оскільки при інтенсивному впливі можуть з'явитися тріщини.

Важливо! Під час полірування руками необхідно придбати спеціальні серветки, призначені саме для полірування скла. Поліровка простою тканиною може не принести потрібного ефекту.

На серветку необхідно нанести невелику кількість поліролі, яку рівномірно розтирають по склу за допомогою різких кругових рухів. При цьому не слід робити сильного тиску. Через кілька хвилин поліроль підсихає і набуде матовості. Залишки висохлої поліролі прибирають новою чистою серветкою. Ручне полірування скла - процес нескладний, але тривалий. Здійснювати процедуру в кілька заходів можна, але це не дасть відчутних результатів.

Полірування лобового скла від затертостей

Затертість - це велике скупчення дрібних подряпин на склі, що призводить до зменшення його прозорості. Виникають вони найчастіше на лобовому та бічних стеклах. На лобовому склі потертість співвідноситься з траєкторією руху двірників, на бічних стеклах дефекти розташовані прямолінійно (утворюються при спуску та підйомі скла) зверху вниз. Повне усунення затертостей практично неможливе. Нагромадження подряпин, які створюють ефект потертості, мають різну глибину. Особливо глибокі борозни найчастіше неможливо усунути.

Для полірування використовують спеціальні хімічні суміші. Це полірувальні пасти, що дозволяють усувати дефекти поверхонь скла. Купувати їх слід у спеціалізованих магазинах. Марка та виробник особливого значення не мають. Ручне полірування затертості не відрізняється від усунення поодиноких подряпин нічим, крім обсягу робіт. Після процедури будуть усунені відблиски, помутніння матовість. Скло має набути прозорості та глянсової поверхні.

Яка поліроль потрібна для полірування лобового скла

Основним аспектом у поліруванні стекол є підбір матеріалів, якими виконуватиметься робота. Можна взяти препарат, що не містить абразивних частинок, що називається поліроллю. Поліролі, як правило, містять карбід бору. Можна застосувати також пасти "ГОІ-1", "Полярит", "Крокус", "CariGlass" (за інструкцією), що містять дрібний абразив. Якщо подряпини на склі досить глибокі, можливе застосування алмазної пасти. Для полірування вручну дуже добре підходять такі засоби, як TurtleWax, 3М або Doctor Wax. Також перед початком полірування стекол їх необхідно ретельно очистити від пилу та бруду. Для цього можна використовувати очищувачі скла «Turtle Wax Red Line», «Turtle Wax ICE».

Технологія полірування скла автомобіля

Перед тим як почати відполірувати скло свого авто, необхідно ознайомитися з технологією проведення даної процедури:
  • Помити та очистити скло.
  • Для початку варто зрозуміти кількість та якість дефектів на поверхні скла. Це дозволить визначити обсяг робіт.
  • З боку салону маркером помітити місця, де є подряпини та матовості, що підлягають обробці.
  • Використовуючи поліетилен і малярський скотч, потрібно вкрити кузов автомобіля, залишивши відкритим лише скло, що підлягає поліруванню.
  • Поліроль готують за інструкцією.
  • Встановити фетрове повстяне коло на пристрій для полірування (шліфувальна машинка або дриль). Слідкувати, щоб між колом і склом не потрапляв пил та стороннє сміття, інакше замість полірування з'являться нові подряпини.
  • Сам виконавець робіт повинен подбати про захист шкірних, слизових покривів та одягу (вдягнути спецівку, фартух, рукавички, окуляри).
Полірування скла відбувається в кілька етапів. Скло умовно ділять на кілька рівних частин (6-8) по 30 см. Пасту наносять спочатку на першу ділянку і розтирають фетровим колом за допомогою поступальних рухів. Вісь інструменту розташовують під кутом 5  до поверхні. Тиск на скло має бути невеликим, щоб уникнути деформації та спотворення. Розпилювачем іноді необхідно зволожувати поверхню, щоб паста не засихала. Поліруючи кожну наступну ділянку, можна внахлест обробляти попередню, щоб не утворилося прогалин.

Після закінчення робіт слід витерти скло м'якою серветкою і перевірити якість роботи. При виявленні залишкових затертостей і подряпин слід повторити.

В самому кінці з кузова знімають захисну плівку і всю машину миють без застосування жорстких щіток і абразивних матеріалів.

Полірування лобового скла

Лобове скло - триплекс з багатошаровою структурою та практично повною прозорістю. Полірування лобового скла - процес трудомісткий, проте не вимагає вузьких знань та вмінь. На початку процесу необхідно визначити наявність захисної плівки та датчиків на поверхні скла. Якщо таких не спостерігається, то можна без вагань приступати до усунення подряпин за загальною технологією.

Важливо! Інструмент, за допомогою якого роблять полірування, повинен здійснювати не більше двох тисяч обертів за одну хвилину, інакше відбувається перегрів та деформація поверхні скла.

Полірування заднього скла

Заднє скло машини також піддається впливу шкідливих факторів. При русі на нього потрапляють дрібні камені, гілки, бруд. За наявності склоочисників відбувається затирання поверхні.

На задньому склі часто встановлюється система обігріву та тонування. За їх наявності самостійне полірування стає неможливим і потрібно звертатися до спеціалізованого сервісу. Принцип полірування заднього скла транспортного засобу такий самий, як і процедура, що застосовується до лобового скла.

Полірування вітрового скла

Бічні стекла складаються із загартованого скла. При аварії таке скло розбивається на безліч частин із тупими краями. У процесі опускання та піднімання бічні стекла дряпаються, що помітно погіршує огляд. При поліруванні бокових стекол в автомобілях, де для них не передбачені рамки, це можна робити як з відчиненими, так і з зачиненими дверима (якщо не заважає кузов).

Якщо скла включені в рамку і є захисний козирок, то відполірувати їх слід етапами:
  • опустити скло на 1/3 і обробити верхню частину;
  • підняти скла до кінця і обробити поверхню, що залишилася.

Полірування бокового скла

Профілактика

Після полірування лобового скла слід дотримуватись деяких рекомендацій, щоб уникнути швидкої появи нових дефектів на склі:
  • Не вмикати двірники без подачі води.
  • Здійснювати своєчасну заміну щіток склоочисників.
  • Не користуватися скребками під час зледеніння.
Відразу після полірування слід покрити поверхню засобом «рідке скло», що утворює плівку з полікарбонату і перешкоджає забруднення та пошкодження скла. Можливо також виготовити «антидощ» самостійно та обробити ним відполіроване скло. Для цих цілей з'єднують уайт-спірит з парафіном і наносять препарат за допомогою ватних тампонів або з салфеток. Такий засіб створює прозору плівку, що допомагає зберегти чистоту та цілісність скла.

Рідке скло для авто

Придбаний або приготовлений в домашніх умовах «антидощ» можна наносити на поверхню, лише попередньо очистивши її до ідеального стану. Після нанесення через кілька хвилин необхідно прибрати залишки засобу чистою серветкою і мікрофіброю відполірувати поверхню до глянсового ефекту. Після такої процедури створюється ідеальний зовнішній вигляд і брудовідштовхуючий ефект. Полірування стекол автомобіля відновлює естетичний вигляд та функціональність цих. При якісному поліруванні можна уникнути заміни скла, що суттєво заощадить кошти автовласника.


Схожі матеріали:

👁 927
Категорія: Авто, вело, мото
Теги: автоскло, авто, Полірування заднього скла, Полірування лобового скла, Автомобільне скло



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Ці продукти негативно впливають на настр...

/_pu/70/96562806.jpg

Названо найкращі продукти для профілакти...

/_pu/71/42441262.jpg

Що в жодному разі не можна робити з цибу...

/_pu/70/15989450.jpg

Что такое атрофия зрительного нерва?

/_pu/70/41935844.jpg

Льняное масло в индустрии красоты

/_pu/70/81978187.jpg

Град повредил автомобиль: что делать и к...

/_pu/71/34428699.jpg

Найкращі ставки на реквізит гравця НФЛ з...

/_pu/71/54565639.jpg

Основні підживлення для ґрунту, які повн...

/_pu/71/91598016.jpg

Які ягоди вважаються найкориснішими для ...

/_pu/70/97567386.jpg

Як побудувати та не зруйнувати стосунки

/_pu/70/52442605.jpg

Зона бікіні: як правильно доглядати

/_pu/70/22638654.jpg

Чем частная педиатрия отличается от госу...

/_pu/70/75064883.jpg