Архів новин    Актуально    Шкільний екран    Зверніть увагу!    Соціальний захист     Гребінківська ОТГ    Лубенська РДА    Прес-реліз    Технології    Новини Полтавщини TV   


19.07.2015

Міліція закликає повідомляти про псевдоволонтерів


Чи перевіряють правоохоронці діяльність волонтерів?


Юрій-СулаєвПроблема шахрайства псевдоволонтерами виникла раніше, задовго до  початку збору провізії та коштів для потреб армії. Але нині, прикриваючись благородною місією, злодії наживаються на довірі людей, збираючи навіть продукти для подальшої їх реалізації за заниженими цінами.

Як розпізнати злочинця, відрізнити справжню волонтерську організацію від шахрайської групи, що робити, якщо вас уже ошукали,  розповів начальник відділу зв’язків з громадськістю УМВС в Полтавській області Юрій Сулаєв

– Чи перевіряють правоохоронці діяльність волонтерів?

– Волонтерство, як і фінансова чи будь-яка інша допомога населення один-одному – це абсолютно добровільна справа кожного. За законом правоохоронні органи не мають права втручатися у волонтерську діяльність. Ми реагуємо, коли до нас надходять повідомлення про скоєне шахрайство або підозру псевдоволонтерської діяльності. І таких випадків вистачає по всій Україні. Трапляються випадки перепродажу зібраного, навіть продуктів харчування. Під реалізацію потрапляє амуніція, одяг тощо.

–  Як начастіше діють псевдоволонтери?

– Мабуть, більшість в області чула про діяльність «Полтавського батальйону небайдужих» – волонтерської організації, котра зарекомендувала себе на високому рівні. Цю організацію підтримують і громада, і правоохоронці, і управлінці. Але, прикриваючись іменем цієї благородної організації, у Полтаві з’являлися особи, котрі не мали до волонтерської діяльності абсолютно ніякого відношення, але на вулицях збирали кошти: ніби-то на потреби поранених.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За отримання неправомірної вигоди на Полтавщині затримано слідчого

–  Як же виявити волонтерів-злодіїв?

– Віднедавна на державному рівні заборонили збір волонтерської допомоги на проїжджих частинах, оскільки це небезпечно для учасників дорожнього руху. Також волонтерська організація не може існувати з корисливих мотивів. Ті, кому платять за роботу – не є волонтерами. Аби вас не ошукав псевдоволонтер, треба перевіряти документи у того, хто збирає кошти, цікавитися юридичною адресою організації, перевірити, чи дійсно за тією адресою є така організація, особливу увагу приділяти моменту, кому саме збирають кошти або для яких потреб.

Дуже часто шахраї діють таким чином: побачивши в Інтернеті інформацію про збір коштів для пораненого, роздруковують його фото і збирають кошти на свої картки ніби-то для потреб реальної людини. Інформацію про те, чи дійсно ці люди збирають кошти для цієї людини можна перевірити, звіривши реквізити, що надають сторони, або за номерами телефону, які надає сторона, яка дійсно потребує допомоги. Крім того, кожна волонтерська організація має широку інформаційну мережу для звітності. Це має бути сайт, де описано скільки, коли і на що було зібрано та використано кошти.

–  Наскільки часто люди повідомляють про такі випадки шахрайства?

– У тому то і проблема, що повідомлень про шахрайства з боку псевдоволонтерів до правоохоронних органів надходить мало. А труднощі у тому, що люди, які жертвують свої кошти шахраям, навіть не підозрюють, кому віддають кровно зароблені. Крім того, згідно чинного законодавства, аби відкрити кримінальне провадження за фактом шахрайства мінімальна шкода, завдана потерпілому, має скласти не менше, ніж 121 гривня 80 копійок. Є певний алгоритм розрахунку.

Кримінальна відповідальність за шахрайство настає, коли збитки становлять 0,2% від суми соціальної пільги, яка на сьогодні дорівнює 50% від мінімальної заробітної плати. Але хочу вказати на такий нюанс: якщо людина пожертвувала навіть 10 чи 20 гривеь, а потім дізналася, що віддала гроші шахраям, від того, що сума незначна не означає, що не треба звертатися до правоохоронців, адже може виявитись, що зловмисники таким чином обдурили не один десяток людей.

gazeta-ptk.org.ua


Схожі матеріали:
👁 1073
Категорія: Актуально
Теги: шахрайство, волонтери, псевдоволонтери, правоохоронці, сулаєв
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

СВІЖІ ПУБЛІКАЦІЇ