Архів новин    Актуально    Шкільний екран    Зверніть увагу!    Соціальний захист     Міська рада    Районна рада     РДА    Прес-реліз    Технології    Новини Полтавщини TV   


26.02.2021
Прем’єр-міністр: Результати реформи децентралізації має відчути кожен громадянин
Як зауважив очільник Уряду, в Україні було сформовано фактично нову територіальну основу.

Україна за дуже короткий час пройшла той шлях, який інші країні проходять десятиліттями, і сьогодні потрібно ще багато зробити, щоб результати реформи адміністративно-територіального устрою відчув кожен громадянин. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Ради розвитку громад та територій, що відбулася за участю Президента України Володимира Зеленського 25 лютого в межах Всеукраїнського форуму «Україна 30».

Засідання Ради розвитку громад та територій
 

Президент України під час свого виступу зазначив, що всіх представників влади об’єднує один роботодавець – це громадяни України. І рівень їх життя, безпеки, здоров’я, освіти, комфорту, добробуту та інших важливих речей, за його словами, залежить від рівня взаємодії влади.
 
«Особливо, коли реформа децентралізації нарешті не імітується, а реально втілюється у життя – активно та успішно. Одним з доказів цього є офіційна резолюція наших європейських партнерів, які закликають вивчати наш досвід та поширювати його в інших країнах», – зауважив Президент України Володимир Зеленський.

Зі свого боку Прем’єр-міністр Денис Шмигаль також підкреслив, що реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні визнана однією з найуспішніших і серед українського суспільства, згідно з дослідженнями соціологічних компаній.
 
«Ми продовжуємо рухатися в завершенні реалізації цієї реформи. Впевнений, синергія та співпраця між усіма представниками влади буде народжувати правильні механізми й документи, які позитивно сприйматимуть люди», – зазначив очільник Уряду.

Денис Шмигаль наголосив, що потрібно продовжити роботу над покращенням надання громадянам державних послуг, аби вони ставали доступнішими й швидшими. Зокрема, за його словами, Уряд цього року має завершити впровадження ініціативи Президента України paperless government, тобто «управляння без паперів».
 
«Крім цього, доступність державних послуг також реалізується через ЦНАП, яких в Україні вже майже 900. Центри мають бути в кожній громаді, тому це завдання ми маємо реалізувати разом, об’єднавши наші зусилля», – підкреслив Прем’єр-міністр.

Як зауважив очільник Уряду, в Україні було сформовано фактично нову територіальну основу.


Засідання Ради розвитку громад та територій,
 

І щоб механізми демократії на місцях почали працювати на повну потужність ще треба зробити низку таких кроків:
  • завершити подальшу децентралізацію повноважень на принципах субсидіарності;

  • забезпечити ефективний перерозподіл повноважень між органами місцевого самоврядування та органами виконавчої влади на різних територіальних рівнях;

  • синхронізувати мережу територіальних органів центральних органів виконавчої влади з новим адміністративно-територіальним устроєм;

  • осучаснити службу в органах місцевого самоврядування;

  • врегулювати питання комунальної власності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Полтавщині почали робити щеплення від коронавірусу
 
«Реформа адміністративного територіального устрою це не лише про додаткові можливості, але й про посилення відповідальності за організацію добробуту громадян на місцях. Надані в результаті реформи фінансові та управлінські можливості дозволили громадам успішно реалізувати місцеві ініціативи, і все більше громад продовжують розкривати власний потенціал. Тепер, в рамках децентралізації, необхідно посилити взаємодію між органами державної влади та місцевим самоврядуванням», – зазначив Прем’єр-міністр.
Урядовий портал


Схожі матеріали:
   Категорія: Актуально | Переглядів: 63
Теги: Засідання Ради розвитку громад, Прем’єр-міністр, президент | Рейтинг: 0.0/0Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:

СВІЖІ ПУБЛІКАЦІЇ