Всі статті
 Здоров'я
 Краса
 Дієта
 Він і вона
 Суспільство
 Корисні поради
 Пошук:   

Кулінарія
Дієта
Хобі
Поради спеціаліста
Освіта
Для неї
Інтим
Догляд за тілом
Відносини
Авто
Рибалка
Сад, дача
Квіти
Реєстрація
Вхід
RSS
Вітаємо Вас, Гість


МЕНЮ

Безкоштовна правова допомога

Правова допомога [145]
Безоплатна правова допомога для мешканців Гребінківщини
Поради спеціаліста [24]
Поради спеціаліста
Порадник "Поліція під контролем" [27]
Порадник "Поліція під контролем"


 
Первые блюда


/_pu/41/26217205.jpg
Французский сырный суп с белым вином

 
/_bl/56/12996886.jpg

Профільований лист і його властивостіОсобливості нотаріального посвідчення договорів відчуження житлових будинків (квартир)

Особливості нотаріального посвідчення договорів відчуження житлових будинків (квартир)

Саме поняття "відчуження" передбачає перехід права власності на певне майно від одного власника до іншого у встановлений законом спосіб.

Найпоширенішими способами відчуження житлових будинків та квартир є укладення договорів купівлі-продажу чи договорів дарування. Для таких договорів законодавством передбачено обов'язкове нотаріальне посвідчення.

Причому місце посвідчення договору буде обиратися сторонами або за місцезнаходженням будинку (квартири) або ж за місцем реєстрації однієї із сторін договору.

Для укладання договору відчуження житлового будинку (квартири) сторони повинні надати нотаріусу документ, що посвідчує особу.

До переліку таких документів входять: паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний чи службовий паспорт, посвідчення особи моряка, посвідчення члена екіпажу, посвідка на проживання особи, яка мешкає в Україні, національний паспорт іноземця або документ, що його замінює, посвідчення інвалідами учасника Великої Вітчизняної війни, посвідчення, видане за місцем роботи фізичної особи.

Якщо стороною договору буде дитина віком до 16 років, нотаріусу подається свідоцтво про народження дитини та підтвердження батьків (одного із батьків) того, що ця особа є їхньою дитиною.

Крім того, при посвідченні договору відчуження будинку (квартири), сторонами подаються також відповідні довідки або витяг про присвоєння фізичній особі реєстраційного номера облікової картки платника податків за даними Державного реєстру фізичних осіб -платників податків.

Якщо особа через свої релігійні переконання відмовилась від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомила про це відповідний орган державної податкової служби, факт такої відмови буде перевірятись за наявності відповідної відмітки в паспорті.

При посвідченні договору відчуження житлового будинку (квартири) нотаріусу обов'язково подається один з документів (або дублікат документа), що підтверджує право власності на цей будинок (квартиру), а саме: нотаріально посвідчений договір купівлі-продажу, довічного утримання (догляду), дарування, міни, спадковий договір; свідоцтво про право власності на об'єкт нерухомого майна; свідоцтво про право на спадщину; свідоцтво про право власності на частку в спільному майні подружжя; договір про поділ спадкового майна; рішення суду тощо.

З метою перевірки відсутності прав малолітніх та неповнолітніх дітей, недієздатних чи обмежено дієздатних осіб на користування відчужуваним житловим будинком (квартирою) нотаріусу подається довідка про склад сім`ї житлово-експлуатаційної організації, квартального комітету або іншого уповноваженого органу з питань реєстрації місця проживання.

У разі виявлення з поданих відчужувачем документів, що право власності або право користування відчужуваним житловим будинком (квартирою) мають малолітні (діти до 14 років) або неповнолітні діти (з 14 до 18 років) або недієздатні чи обмежено дієздатні особи, у відчужувача вимагається дозвіл органу опіки та піклування у формі витягу з рішення відповідної районної державної адміністрації, відповідного виконавчого органу міських, сільських, селищних рад.

Якщо правовстановлюючий документ оформлений на ім’я одного з подружжя, а майно є спільною власністю подружжя, нотаріусу подається також письмова згода іншого з подружжя.

Відповідно до положень Податкового кодексу договір купівлі-продажу житлового будинку (квартири) посвідчується за наявності оціночної вартості такого нерухомого майна (висновки про яку надаються у формі звіту про оцінку) та документа про сплату податку до бюджету стороною (сторонами) договору.

При відчуженні житлового будинку в тексті договору обов'язково зазначається розмір та кадастровий номер земельної ділянки, на якій будинок розташований.

В зв'язку з цим, для укладення договору купівлі-продажу чи дарування житлового будинку необхідно також надавати витяг з Державного земельного кадастру, який і міститиме всю необхідну інформацію стосовно земельної ділянки.

Слід зазначити, що вказаний перелік не є вичерпним, адже кожен договір має свої особливості, а, отже, і посвідчення договору може потребувати залучення додаткової інформації.

Державний нотаріус Гребінківської держнотконтори,
Гребінчин край
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:


Как выбрать колготки

/_pu/15/38150638.jpg
Женское непостоянство, или классификация...

/_pu/5/35484924.jpg
Сохраним красоту и здоровье груди. Почем...

/_pu/14/43995342.jpg
Выполняем упражнения для красивой осанки

/_pu/3/15286139.jpg
Самые популярные мифы о раке груди

/_pu/38/98492299.jpg
Про порядок отримання інформації з реєст...

/_pu/19/26346181.jpg
Узнайте как токсины вывести из организма

/_pu/13/59839339.jpg
Как сохранить хорошее настроение, общаяс...

/_pu/18/31728259.jpg


/_pu/41/97537720.jpg Здоровье молочной железы: бугорки на сосках - это нормально?

/_pu/41/88563552.jpg Про засмагу: навіщо захищатися від ультрафіолету

/_pu/41/61138046.jpg Що робити, якщо дитина проковтнула сторонній предмет

/_pu/41/64467898.jpg Для дівчинки-підлітка яку депіляцію краще вибрати?

/_pu/41/79322253.jpg Права та пільги переселенців

/_pu/41/41969636.jpg Поради: Як позбутися від капустянки на ділянціДлительность: 22.05.2019
00:04:03Комментов: 0
Категория: Полтавщина TV
Длительность: 10.05.2019
00:02:40Комментов: 0
Категория: Полтавщина TV
/_pu/0/31431934.jpg


Вторые блюда

/_pu/9/13674142.jpg

Приправить солью и перцем, подавать, уложив на пасту и посыпав тертым сыром
     

Первые блюда
Вторые блюда
Салаты
Закуски, бутерброды
Соусы и приправы
Десерт
Выпечка
Напитки
Консервирование
Хозяйке на заметку
Пасхальные рецепты
Рецепты постных блюд
Рецепты для мультиварки


  

   admin@grebenka.com

  +38 (099) 361-83-66
  +38 (097) 168-46-12

   » Добавить в закладки 
   » Зворотній зв'язок
   » Інформація про портал
   » Мобільна версія сайту

     RSS-експорт новин:
   Новини | Фоторепортажі
   Публікації | Оголошення
   Форум

   » Знаєте про новину чи подію в місті? Повідомте і ми напишемо про це на сайті.   Додати новину

   » Потік онлайн-опитувань
   » Книга відгуків і пропозицій
   » FAQ Питання та відповіді
   » Реклама на сайті

  Відправити СМС безкоштовно Відправка SMS безкоштовно