Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV    
Бджільництво Спорт, фітнес У світі квітів
Рибалка Тихе мисливство Фотографія
Творчість Зоо-хобі Розваги та відпочинок


Ловля щуки взимку

Ловля цієї гострозубої і красивої риби, що чимось нагадує крокодила, для рибалок терплячих і з витримкою


Ловля щуки взимку особливо цікава. Хватає ця риба так жорстко, ніби гачок зачепив за корч. А як метається вона, намагаючись звільнитися від блешні! Робить свічки, несамовито буяє на блешні, трясеться в повітрі з роззявленою пащею.

Л. Сабанеев писав, що ця риба відмінно клює восени, але з наближенням зими клювання стають менш активними. Але в наші дні рибалки стверджують, що і взимку вона прекрасно ловиться на безліч снастей: жерлиці, блешню, іноді невелика щучка попадається і на вудку. Адже взимку в гарну погоду ця риба активно годується, вона в цей час голодна і полювання не припиняє.

Тому рибалки користуються цим хижацьким інстинктом риби і ловлять її на живця і різні штучні приманки. Ловля цієї гострозубої і красивої риби, що чимось нагадує крокодила, для рибалок терплячих і з витримкою. Зате така ловля подарує масу позитивних вражень, і адреналін буде зашкалювати.


Вдалий улов на зимовій риболовлі

Пошук і ловля щуки взимку

Підлідна ловля щуки взимку - це не тільки підсічки і виведення, але в першу чергу пошук хижачки. А це досить складно, так в період становлення льоду щука любить змінювати місце проживання. Вона шукає місця, де багато риб'ячої дрібниці. Якщо на конкретній ділянці водойми дрібних рибок мало, то і щука там затримуватися не буде.

Великі і невеликі річки

Шукають щук в корчах або в затоках біля берега. Такі ділянки подобаються хижачці через те, що вода там тепліша. В середині зими щука на великій річці тримається на глибині в один або два метри, а ближче до весни переміщається ближче до берегової лінії.

У невеликих річечка цю зубасту хижачку шукають в коряжниках, очеретяному лісі або біля повалених буреломів. Взимку краще вирушати рибалити на щуку вранці або ввечері, але вдень і вночі ця риба теж ловиться. Часто буває так, що ранковий жор переходить в денний.

Озера і ставки

Поведінка озерної та ставкової щуки відрізняється від нрава річкової родички. Мешканці в ставкових водоймах хижачки не люблять плавати на великі відстані. У ставках їх шукають в щучих стежках і в кореневищах дерев, які ростуть прямо на березі. Тут рибі легше ховатися, щоб вартувати рибок.

Якщо глибина водойми рівна, то риба не стане перебувати в певних місцях, і це робить риболовлю більше скрутною. Озерні щуки часто ходять косяками, підстерігаючи рибок з рослинної засідки. Зимова хижачка може перебувати і в багатих кормом глибинних свалах. Бувалі рибалки зазвичай добре вміють знаходити такі точки, а от новачкам доводиться вчитися шукати щучі стежки.

Водосховище

На початку зими краще всього рибалити на щуку на водосховищі. Причому на такому водоймі груднева щука краще клює на малька, ніж на блешню. У грудні між ділянками водосховища з великою кількістю рослинності як і раніше є гарна течія. А в таких ділянках багато риб'ячої дрібниці - кормової бази хижачки.

Щука - дурна риба, тому вона часто плутає пори року. Як тільки починається відлига, їй здається прихід весни. Тому в такий час помітно поліпшується клювання цієї риби. Зазвичай щука що мешкає в водосховищі не затримується в прибережному мілководді, навіть якщо між водоростей там багато плотви та іншої дріб'язки. Але в періоди потепління і по першому льоду щук можна наловити в таких неглибоких місцях, багатих на корчі і водорості.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Щука, ее ловля и повадки в конце весны

Але з настанням сильно холодних днів тут помітно зменшується течія, водорості починають гнити і це створює гостру нестачу кисню у воді. Тому з таких ділянок водойми хижачка йде. Вона переміщається в великі річки, де починається полювання на сорогу.


Щука у самоловкі

Щука у самоловкі
 

Підлідна ловля щуки взимку на жерлиці

Ловля щуки взимку одночасно цікава і складна. Риба має великий опір при виведенні, тому снасті повинні бути міцними і не підводити. Найпопулярніша зимова снасть для лову цієї хижачки - це жерлиці. На них рибалять на живця, якого ловлять на вудку з поплавком або кивком. Жерлица на цю хижачку складається з жердини, зробленого з дерева, котушки, стійки, пружинки із закріпленим на неї прапорцем. В оснащенні цієї снасті повинні обов'язково бути товста волосінь, поводок з вольфраму і надійний гачок для насадження живця.

На такій риболовлі свердлять кілька лунок, які перебувають близько п'яти метрів один від одного. Перед установкою жерлиц слід дізнатися глибину водойми. Замір глибини знаходження наживки потрібен, щоб насадити живця на гачок і зробити відмотку котушки назад. Для того щоб підняти малька над поверхнею озерного або річкового дна. Стійка жерлиці встановлюється на лід, а потім лунку запорошують сніжком, щоб замаскувати.

Як тільки хижачка клюне, відмотується волосінь з котушки. Рибак бачить сигнал про клювання за допомогою випрямленого прапорця. Підсікання щуки повинна проходити швидко і різко, поки щука буде вириватися і не закінчаться її сили. Таким чином її треба неспішно підтягувати до поверхні лунки.

 
Щука спіймана на балансир
 
Щука спіймана на балансир
 

Ловля щуки на блешню, балансир, раттлин і джиг

Взимку успішно ловлять щуку на зимові штучні приманки - блешні, балансир, раттлин і силіконові насадки. Особливо успішно на них ловлять по першому льоду.

Перед походом на риболовлю слід запастися великою різноманітністю штучних приманок. А на самій риболовлі слід міняти блешні, підбираючи відповідну по погоді. Наприклад, коли яскраво світить сонце, то краще поставити яскраву блесенку, а при похмурому небі - бляклу блешню. Найбільший ефект дає ловля на блешню-колебалку з плавною проводкою зі створенням пауз. Спершу слід зробити кілька лунок на відстані приблизно в п'ять або шість метрів один від одного.

Потім опустити блешню на донний грунт, підняти на тридцять або сорок сантиметрів. Далі зробити паузу в п'ять секунд і потім знову опустити блешню. У кожній лунці такі дії потрібно зробити приблизно вісім разів, потім перейти до іншої лунки. І так пройтися по всіх лунках. Незважаючи на малоактивних щук в цей період, її виведення потрібно добре контролювати, амортизуючи поштовхи риби. Волосінь потрібно потихеньку опускати, підганяючи хижачку до лунки. На поверхні лунки слід вивудити цю рибу за допомогою багорика.

Риболовля на балансир - це ефективний і цікаве дозвілля на зимовому водоймі. Балансир відрізняється від блешні тим, що горизонтально розташований до води, а гачки прикріплюються до головній і хвостовій частині штучної наживки.

Лунок слід зробити побільше. Ловля починається з першої і потихеньку слід рухатися до заключної лунки. Кожен раз опускаючи балансир в лунку, але не досягаючи донного грунту. Потім потрібно підкинути балансир на двадцять сантиметрів вгору і знову повернутися в початкове положення. Далі зробити паузу і якщо немає клювання, повторити всі дії заново.


раттлин Rappala

раттлин Rappala

Раттлин

Раттлин - це безлопастной плоский потопаючий воблер. Ловля щуки взимку на раттлин поки не так популярна, як на жерлиці і блешню, ​​але це теж дуже захоплююче заняття. Принади розрізняються між собою за вагою і забарвленням. Взимку на щуку найкраще підходять семисантиметрові сріблясті приманки. Але якщо рибалка йде на хорошій глибині, слід підібрати раттлин яскравішою. При звичайній проводці раттлин треба опустити ближче до дна, потім вудку плавно підняти на двадцять сантиметрів, щоб при цьому раттлин грав у воді якомога більш рівномірно. Подібна ловля щуки цілком під силу навіть недосвідченим рибалкам, так як гра приманки може роздратувати навіть пасивну щуку.

Ловлять щуку і на силіконові штучні приманки, серед яких особливо популярний джиг. За допомогою багатоступінчастого джига ловлять як біля дна, так і на більш високих щаблях води. Тактика лову наступна: потрібно зробити два або три оберти котушки, потім витримати паузу в два або три секунди, потім силіконова приманка кидається вгору. Ці дії неодноразово повторюються.

Оснащення для підлідної ловлі щуки

Для вдалої риболовлі на щуку потрібно не тільки правильно вибрати місце лову і підібрати уловисті приманки. Величезна увага потрібно приділити оснащенню, адже щука - це сильна і велика риба, і її ловля вимагає хорошої вправності і міцних снастей.


Щука і зимова вудка

Щука і зимова вудка

Зимова вудочка

На щуку рибалять за допомогою зимової вудки довжиною понад тридцять сантиметрів. Вудка повинна бути міцною і без кивка. Але якщо рибалка збирається ловити маленьких щучок, то кивок поставити все ж необхідно. Волосінь повинна бути монофільною. Її товщина залежить від того, рибу якої ваги збирається ловити зимовий рибалка, і варіюється від 0,2 до 0,4 міліметра. Адже на рибалці може клюнути залікова щука, тому варто поставити міцну волосінь товстіший, зроблену надійним виробником рибальських снастей.

Деякі ловлять на плетінку, але у неї є мінус: в зимовій воді вона стає дуже видимої і тому на неї взимку зазвичай ловлять менше риби, але багаторічними спостереженнями досвідчених рибалок. Котушку можна купити будь-яку, але все ж краще мотовильце. Гачки підійдуть будь-які, головне, щоб вони були великими, надійними і міцними. Обов'язково потрібен металевий повідець, краще вольфрамовий, інакше висока ймовірність, що щука своїми гострими зубами прокусить навіть товсту волосінь.

Приманок буває безліч, їх рибалка вибирає за смаком і бажанням. Якщо збираєтеся блеснить щуку, то найкраще підійдуть колебалки від шести до дванадцяти сантиметрів. Балансир теж вибирають побільше, від п'яти до восьми сантиметрів в довжину. Дуже гарні приманки, повністю за кольором і розмірам схожі на риб-мальків, що мешкають в даній місцевості. І з приманок, зроблених з силікону, частіше використовують джиг, виброхвост і твістер.

Все більше уловистими стають риболовлі за допомогою раттлина з кріпленням посередині тіла рибки. Раттлин має перевагу над балансиром, так як вміє робити вібрацію в воді і тим самим привернути хижачку.

Жерлиці

Якщо зимовий рибалка йде ловити щуку на жерлиці, тут вже потрібні справжні наживки, а не штучні приманки. В якості живця найкраще підходять такі мальки, як уклейка, йорж, окушок, сорожка, іноді використовують пічкура і карася. Найкраще використовувати той вид риб, на якого найчастіше полює зубаста хижачка в конкретному водоймі. Якщо, наприклад, у щуки в озері головне заняття - полювання з засідки на плотву, то краще поставити на гачок в якості живця саме цю рибку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Как ведет себя щука в глухозимье и где ее искать


щука

Щука

Погода і клювання

На клювання щуки дуже впливає погода. Щука - дуже примхлива і метеозалежна риба. При поганій погоді вона просто не буде клювати. А під поганою погодою мається на увазі сильний вітер, снігопад, різка зміна атмосферного тиску, магнітні бурі і хвилювання на сонце і т. д.

Найкраще йти рибалити в такий день, коли тиск повітря вже протягом декількох днів тримається приблизно на одній позначці. Коливання і зміни на дві-три одиниці не береться до уваги. А ось коли тиск скаче на п'ять пунктів або більше, то це вже погано. І не має значення, тиск сильно впав або сильно піднявся. Для щуки і те, і інше - повний дискомфорт.

Щуча погода - це точно не день, коли кружляють хуртовини і завірюха. У хижачки починається апатія, вона не хоче їсти і її не спокусити найдорожчою і привабливою насадкою. У риби сповільнюється обмін речовин, вона може просто нерухомо сидіти в корчі і не атакувати повз плаваючий дріб'язок.

Якщо сильний снігопад - це теж погана погода, а ось якщо порошить невеликий сніжок, це на щучий настрій ніяк не впливає. Щука не любить, коли дуже морозно. Найкраще рибалити на щуку при похмурій погоді зі стабільним тиском повітря і невеликим вітерцем. Але навіть в таку погоду потрібно докласти зусилля, щоб знайти місце проживання риби.

Ловля щуки в певний зимовий місяць

Найкращим місяцем для лову щуки вважається грудень. Це період, коли ці хижачки вільно розгулюють по водоймі, голодні і у них жор. Пересуватися по першому льоду слід з великою обережністю, щоб не провалитися в ополонку. Лунки треба засипати снігом, так як крізь прозорий тонкий лід все добре видно рибі. Найкраще ловиться щука в першу і другу декаду грудня.

Січень - це більш поганий місяць в порівнянні з груднем для лову щуки. Це період глухої зими. Товстий лід і кисневе голодування не доставляють настрою ні рибі, ні рибалкам. Це мертвий сезон, коли рибалки часто приходять додому зовсім без улову. Але щасливчикам в січні все ж вдається іноді спіймати щуку на жерлицу або за допомогою блешніння. Удача винагороджує найтерплячіших і наполегливих зимових рибалок.

У лютому ловити щуку слід вранці або ввечері. У першій половині місяця клює краще, ніж у другу.

Отже, щуку можна ловити протягом усього зимового риболовного сезону на найрізноманітніші снасті. Ця красива риба принесе багато щастя рибалці, якщо в рибальському рюкзаку буде заліковий трофей. Ці риби виростають дуже великими. Взимку ловлять і 3-кілограмових щук і крупніші. З такою рибою не соромно сфотографуватися, а її ловля запам'ятається на все життя. І з неї буде смачна юшка або рибний пиріг, хороша щука і в смаженому вигляді.


Схожі матеріали:

👁 1529
Категорія: Рибалка
Теги: ловля щуки, ловити щуку, Ловля щуки взимку, риболовля на щуку, щукаВсього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Ремонт под Ключ: Творческий Подход к Пре...

/_pu/70/28178354.jpg

Як вдало посіяти помідори?

/_pu/70/16157690.jpg

Квітень: важливий місяць для садівника

/_pu/70/91637929.jpg

Декілька порад для успішних кімнатних ро...

/_pu/70/86569805.jpg

Як розвантажити шлунок після новорічних ...

/_pu/69/84788078.jpg

Як зменшити споживання палива та не нашк...

/_pu/70/71641371.jpg

Як романтичні фільми руйнують наше уявле...

/_pu/69/91573937.jpg

Розмова під час сексу: довіра, повага та...

/_pu/70/98776348.jpg

Чому ми засинаємо після сексу?

/_pu/70/72609186.jpg

Як побудувати та не зруйнувати стосунки

/_pu/70/52442605.jpg

Як зрозуміти, що шкіра зневоднена і їй п...

/_pu/70/33663710.jpg

Депиляция – эффективное удаление нежелат...

/_pu/70/77533039.jpg