Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV    
Поради на всі випадки життя Дизайн інтер'єру та ремонт Дача, сад та город
Авто, вело, мото Мистецтво


Як вдало посіяти помідори?

Посів помідорів у горщики цілком можливий за умови дотримання потреб насіння та розсади: тепла, вологості та світла


Як вдало посіяти помідори?

Посіяти помідори черрі, помідори реліквії, Кер де Беф або будь-які інші сорти дуже легко, якщо ви дотримуєтеся певних кроків і потреб томата. Це дозволяє випробувати різні сорти, адже насіння коштує недорого і зберігає схожість кілька років, а вирощувати овоч із насіння завжди дуже приємно. Так як і коли сіяти насіння томатів? Як висаджується розсада томатів, що потрібно зробити до посадки? Ось кілька відповідей, які допоможуть вам посіяти помідори.

Коли сіяти помідори?

Часто кажуть, що потрібно сіяти помідори в лютому або навіть січні, але краще почекати до березня з двох причин:
  • Щоб добре розвиватися, помідорам потрібно багато світла, в ідеалі 14 годин. Однак у лютому тривалість світлового дня становить лише 10 годин, 14 годин досягне лише в кінці квітня. Отже, якщо ви не забезпечите освітленням (лампами для вирощування) розсаду томатів, вона не матиме гармонійного та енергійного розвитку. Крім того, якщо ваша розсада томатів росте занадто швидко, значить, їй не вистачає світла. Стебла, як правило, подовжуються замість того, щоб потовщуватися і ставати міцними.

  • Помідори зазвичай садять у середині травня, після відомих ожеледиць, які сигналізують про закінчення пізніх заморозків. Це означає, що молоді рослини проведуть 3-4 місяці (або майже 5 у найхолодніших регіонах) у невеликих горщиках, у яких коріння швидко обертається колами. Посів в середині березня скорочує час перебування в невеликих ємностях до 2 місяців. Більше того, ви можете відчути це: посіяти в лютому і посіяти в середині березня або наприкінці березня (ті самі сорти, горщики, місце розташування, грунт для горщиків, звичайно), ви помітите, що рослини висіяні пізніше, можливо, менші, коли саджаючи, швидко приєднуються до старших.
Однак дату посадки можна перенести, якщо ви садите в теплиці або якщо у вас є вітрила, які захистять помідори від можливих заморозків. Для більш точної дати посіву розраховуйте по відношенню до звичайної дати посадки томатів у себе вдома. Між посівом і посадкою потрібно приблизно 9 тижнів, щоб рослини помідорів були достатньо сильними.

Зверніть увагу: термін посіву томатів «біфсерд» буде таким же, як і термін посіву томатів черрі або інших сортів. Звичайно, серед багатьох сортів томатів одні називаються ранніми, а інші – пізніми. Однак ранній помідор не варто садити раніше, термін ранній відноситься до плодоношення, він раніше дасть помідори.


насіння помідорів
 

Скільки часу потрібно, щоб помідори піднялися?

Ви побачите, як молоді стебла з’являться приблизно через 1 тиждень після посіву. Однак час появи сходів томатів залежить від умов, зокрема тепла і вологості. Якщо занадто холодно або поливати занадто далеко один від одного, насіння проросте довше.

Коли пересаджувати розсаду в горщики?

Якщо ви посіяли в ящики або кілька насінин у горщики, вам доведеться чекати приблизно 2 тижні після появи сходів, щоб пересадити помідори в окремі горщики. Перші листочки повинні бути добре сформовані.

Якщо ви дотримуєтеся місячного календаря, ви будете пересаджувати молоді рослини помідорів на спадаючий місяць і в дні плодів.

Вам доведеться почекати ще 6 тижнів, перш ніж висаджувати помідори, останні 2 з яких будуть використані, щоб поступово адаптувати їх до відкритого повітря та сонця.

Посів помідорів

Посів з місяцем

Щоб дотримуватися місячного календаря, ви сієте насіння помідорів на зростаючий місяць і в День плодів.

Як сіяти насіння томатів? Техніка посіву

Висівати помідори дуже просто, просто помістіть насіння помідорів на попередньо зволожений ґрунт, а потім накрийте їх легким шаром ґрунту, який потім буде зволожений.

Однак насіння помідорів можна висівати в різні контейнери, що змінить кроки від посіву до посадки.

Скільки насіння томатів за посів? Насіння томатів систематично не пророщують, і тим менше, чим вони старше. Це те, що ми називаємо швидкістю схожості помідорів, яка становить від 4 до 10 років залежно від сорту в хороших умовах зберігання. Ви можете перевірити це перед посадкою насіння. Почавши рано, ви зможете отримати нове насіння, якщо ця швидкість проростання занадто низька. Потрібно посіяти трохи більше насіння, ніж потрібно рослин.

Посів у культурні пластини

Планка для вирощування ідеально підходить для посіву у великих кількостях і полегшує пересадку, уникаючи проріджування. Культуральні пластини фактично складаються з маленьких клітинок, у які висівають насіння, по 1 на клітинку.

Тоді для пересадки буде достатньо, щоб відновити невелику кореневу кульку, не зачіпаючи коріння, що є джерелом стресу для рослин менше. Спочатку підготуйте ваші окремі горщики: шар дренажу, трохи ґрунту для горщиків, потім зробіть олівцем глибоку ямку, яку ви розширите до розміру кореневої грудки. Збирайте грудки один за одним, щоб акуратно помістити їх у відро. Закопуйте їх до появи перших листочків рослини, вся заглиблена частина стебла буде випускати коріння, яке дасть краще вкорінену і, отже, більш сильну рослину.

розсада помідорів

Розсада в ящиках

Як піддон для розсади помідорів можна використовувати будь-яку прямокутну ємність з бортиком. Щоб підготувати ящик, засипте його дно на 2-3 см дренажним матеріалом, таким як гравій, крупнозернистий пісок або глиняні кульки. Потім заповніть попередньо зволоженим грунтом для горщиків. Злегка утрамбуйте.

Після того, як ящик заповнено, насіння розкидають за допомогою розкидної або ручної сівалки для більш рівномірного розподілу, а потім покривають 1-2 мм ґрунту для горщиків, а потім зволожують.

Такий спосіб посіву є найбільш доцільним для великої кількості рослин, але пересаджувати в окремі горщики потрібно швидко, як тільки на томатах з’являться 2 справжніх листочка. У разі невдалої пересадки коріння заплутаються, що вплине на їх розвиток. Ви попередньо підготували окремі відра.

Два методи:

  • Наберіть великою ложкою трохи землі для горщиків і обережно висипте її на стіл, рослини розлетяться, і ви зможете легко відновити найсильніші. Ви побачите, що корінці зовсім не сплутані, просто обережно потягніть, щоб відокремити їх.
  • Кожну розсаду збирайте маленькою ложечкою, тримаючи за ніжку.
Потім обережно струсити кожен помідор і помістити у відро.

Як і при посіві в лоток для вирощування, кожну рослину загортають до перших листків для більшої кореневої системи.

Ще одна перевага посіву в ящики: економія ґрунту в горщиках порівняно з посівом у горщики чи пляшки.

Посів в горщики

Можна сіяти томати прямо в горщики. Маленькі висівні стакани займають небагато місця і не дозволяють висівати в кількості, однак вони обмежують транспортування. Щоб підвищити свої шанси, сійте тільки по одній насінині в горщик, молодий помідор зможе спокійно розвиватися до можливої ​​пересадки або посадки. Також доцільно вибрати горщики розміром 8 x 8, які забезпечать більше місця для коріння, і заповнювати горщик лише наполовину під час посіву. Ви можете додати грунт для горщиків, змішаний з невеликою кількістю компосту, коли рослини ростуть, до перших листочків. На тій частині стебла, яка заглиблена, утворяться нові корені.

В іншому випадку покладіть 2 або 3 насіння, але вам доведеться прорідити або пересадити зайві рослини в інші горщики. Якщо ви віддаєте перевагу пересадці, візьміть розсаду, яку потрібно пересадити, маленькою ложечкою, обережно, щоб не пошкодити іншу розсаду, і помістіть її в чашку.

Розсада помідорів у біорозкладних горщиках дуже практична, оскільки її закопують у землю разом із рослиною, уникаючи будь-яких маніпуляцій із рослиною.

розсада помідорів

Посів в пляшку

Посів томатів в пластикові пляшки дозволяє отримати дуже сильнорослі рослини, без пересадки завдяки глибині цієї ємності. Ця глибина також забезпечує оптимальний розвиток рослини та її коренів.

І тоді це дозволить вам переробляти пластикові пляшки дуже корисним способом.

Почніть із просвердлення 3 отворів у дні кожної пляшки, потім виріжте верхню частину пляшки, де вона починає звужуватися. Потім заповніть половину кожної пляшки землею для горщиків і утрамбуйте її так, щоб пляшки були заповнені приблизно на одну третину своєї висоти. Потім залиште воду на кілька хвилин, поки зайва вода стече. Посійте 2 або 3 насіння в кожну пляшку для додаткової безпеки, потім засипте 2 або 3 мм ґрунту для горщиків і знову злегка утрамбуйте. Потім зволожите грунт для горщика. Потім ви додасте компост у міру зростання рослини помідорів, щоб головне стебло завжди було заглиблене, а коріння сягало великої висоти.

Посів в горщик

Посів помідорів у горщики цілком можливий за умови дотримання потреб насіння та розсади: тепла, вологості та світла. Це позбавить вас від будь-яких маніпуляцій, крім проріджування, тому що бажано сіяти кілька насіння в горщик, в його середину. Висівати в горщик розумно, якщо вам потрібно лише кілька рослин.

Чи можна сіяти помідори черрі в кашпо на балконі? Так, звичайно, але тільки в тому випадку, якщо кашпо тримають в теплі до травня.

Чи обов'язкова пересадка?

Ця операція, яка полягає в пересадці дуже молодої рослини в трохи більший окремий контейнер, не повинна проводитися систематично. Мета пересадки насправді полягає в тому, щоб надати рослині більше місця, щоб вона могла розвиватися належним чином, краще, ніж це було б у меншій ємності. Дійсно, для дуже міцної рослини яка скоріше дасть плоди, ємність має бути відносно великою, приблизно 10 см у бік або діаметром, і, перш за все, достатньо глибокою, щоб коренева система була добре розвиненою під час посадки.

При висіві помідорів в ящики, в тарілочки для вирощування або навіть по кілька насіння в горщик, пересадка обов’язкова. Самого відра (класичного 7x7) може бути достатньо для розміщення рослини помідорів, поки вона не буде встановлена ​​в землю, але вона все ще пропонує лише обмежений простір для коренів.

Щоб уникнути множення пересадок, доцільно перейти від першої до посадки в горщик, достатньо великий, щоб вмістити рослини. Або навіть горщик, якщо так ви збираєтеся вирощувати помідори.

Який грунт використовувати для посіву?

Кращого ґрунту для посіву томатів не існує, у кожного городника свій рецепт, але є кілька хороших ґрунтів, які варто спробувати:
  • ґрунт для розсади, бідний, легкий і дуже дрібний,
  • універсальний грунт для горщиків, змішаний з піском для більш легкого субстрату,
  • садова земля.
Добре визрілий компост, змішаний з піском або садовою землею, є хорошою сумішшю, але його краще використовувати для пересадки або для розсади у великих горщиках або пляшках. Дійсно, для проростання і раннього розвитку розсади насіння містить всі необхідні поживні речовини. Лише після розвитку перших 2 «справжніх» листків (2, які розвиваються першими – це сім’ядолі), рослина потребує поживних речовин у ґрунті. Так що удобрювати розсаду томатів теж не потрібно.

Незалежно від того, яку суміш виготовили, доцільно (але не обов’язково) пропустити її через сито, щоб уникнути утворення дрібних агломератів, які можуть заважати тонким корінцям. Також рекомендується помістити ґрунт у мікрохвильову піч на 20 хвилин (або на 1 годину в духовку при 150°), щоб знищити будь-які можливі бактерії чи інші патогени, які можуть вбити розсаду.

Де розмістити розсаду?

Помідори потребують тепла для проростання, в ідеалі від 20 до 25°. При 22° їм знадобиться 5 днів, щоб прорости, при більш низькій температурі і ризику загнивання.

У період з лютого по квітень ви можете запропонувати їм ці умови у вашому домі, встановивши їх поблизу джерела тепла (радіатор, піч тощо). До появи сходів вони не потребують світла.

З іншого боку, коли у маленьких саджанців з’явиться кінець стебла, освітлення є важливим. Тому ви встановлюєте їх якомога ближче до добре орієнтованого вікна, не піддаючи їх прямому впливу сонця. Якщо їм не вистачає світла, рослини в’януть, а стебла подовжуються, шукаючи необхідного світла.

Тоді тепло не так важливо, однак, якщо його можна підтримувати на рівні близько 20°, ваші рослини розвиватимуться лише швидше.

Ідеальною для вашої розсади томатів є міні-теплиця, яка запропонує їй найкраще середовище. Це допомагає підтримувати хороший рівень вологості, що сприятиме проростанню. Його ви легко знайдете в продажу в садових центрах, але ще простіше зробити самостійно: спорудите з дроту невеликий каркас розміром з ваш ящик або інший піддон для горщиків і прикріпіть до нього. Покладіть зверху поліетиленовий лист. Стежте, щоб субстрат завжди залишався вологим.

Приблизно за два тижні до посадки поступово привчайте томати до вуличних умов. Почніть з того, що винесіть їх на кілька годин удень, коли гарна погода, не ставлячи їх під прямі сонячні промені, а потім залишайте їх на вулиці на все довші періоди часу, не забувайте приносити їх на ніч! Ви також привчите їх до повного сонця, завжди поступово. Таким чином, вони будуть більш стійкими і менш стресовими при посадці в грунт.

Який полив для розсади?

Під час фази проростання, до того, як розсада вилізе із землі, ґрунт має залишатися вологим, але не мокрим, оскільки це може спричинити загнивання чи задуху насіння. Використовуйте для поливу пульверизатор, це запобігає турбування насіння.

Після того, як сходи з’явилися, грунт також повинна підтримувати хорошу вологість. З іншого боку, з цього моменту бажано не поливати стебло або листя, щоб обмежити ризик захворювання, тому найкращий спосіб поливати, не турбуючи тендітні корінці, це вилити воду прямо на ґрунт за допомогою лійки. з тонким дзьобом.

Коли молоді помідори будуть пересаджені, встановіть окремі контейнери в піддон, який дозволить вам наливати воду безпосередньо всередину. Таким чином коріння вже звикнуть брати воду внизу.

Воду підготуйте заздалегідь, щоб вона була такої температури, як навколишнє середовище під час поливу.

Як посадити помідори, які ви посіяли?

висадка розсади помідорів

За деякий час до посадки можна підготувати грунт. Його потрібно добре поправити, тому що помідор дуже смачний овоч. Розкладіть на грядці добре розкладений гній або компост і забезпечте хорошу мульчу, яку ви вже можете встановити: солома, скошена трава, зелені або кухонні відходи (їх можна заховати під соломою). Вони обмежать пересихання грунту.

Ваші томати будуть висаджені в період з кінця квітня до кінця травня, залежно від вашого клімату. Ви встановлюєте їх на сонці або в півтіні в південних регіонах, у провітрюваному місці та добре розподіляючи їх.

Викопайте ямки досить глибокі, щоб закопати помідори до перших листків, або досить широкі, щоб закопати рослини під кутом (не хвилюйтеся, стебла дуже швидко випрямляться). Мета завжди полягає в тому, щоб дати вашим томатам можливість розвинути дуже важливу кореневу систему, яка забезпечить їм хороше закріплення в ґрунті та значно підвищить здатність поглинати воду та поживні речовини.

Потім ставляться кілки, якщо ви не запланували інший спосіб опори: сітчасті клітки, сітка для вирівнювання, вигріб тощо. У будь-якому випадку опору ставлять перед посадкою, щоб не пошкодити коріння. Потім замініть мульчу або встановіть її.

Потім дуже рясно поливайте протягом перших тижнів після посадки, але розподіляйте поливи добре, щоб коріння помідорів тягнулося глибоко за водою.

Висновок

Посів помідорів дає багато переваг. Вибір між сортами ширший, що дає вам можливість перевірити кілька, щоб остаточно вибрати найкращі для вашого саду та на ваш смак!! Тоді ви отримуєте задоволення від того, що зробили все від початку до кінця. А ще одне задоволення — це якомога наполегливіша робота над здоровими рослинами помідорів, дуже сильними, які дадуть хороший урожай. Тому що недостатньо посіяти насіння і полити їх, ви повинні зробити це в найкращий час і добре за ними доглядати, щоб досягти цього!


Схожі матеріали:

👁 486
Категорія: Дача, сад та город
Теги: помідори черрі, Техніка посіву, насіння томатів, розсада, помідориВсього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Як розвантажити шлунок після новорічних ...

/_pu/69/84788078.jpg

Найкращий спосіб підвищення потенції у ч...

/_pu/70/52734467.jpg

Користь для щитовидної залози та покраще...

/_pu/70/19679590.jpg

Які шарфи та снуди практичніше обирати д...

/_pu/70/58192117.jpg

Обробка смородини навесні: чим бризкати ...

/_pu/70/26212100.jpg

Навіщо і куди прикладати капустяний лист...

/_pu/70/49032103.jpg

Стрижки з дуже коротким чубчиком: кому й...

/_pu/70/39064184.jpg

Ви виявили невірність партнера: чи варто...

/_pu/70/47398553.jpg

Как предотвратить повреждение зрительног...

/_pu/70/18888637.jpg

Як роздягнутися перед чоловіком - прийом...

/_pu/70/85268573.jpg

Выбор ванной: советы и рекомендации для ...

/_pu/70/78046939.jpg

Ремонт под Ключ: Творческий Подход к Пре...

/_pu/70/28178354.jpg