Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Навчання Хімія Англійська мова
Физика Математика


Як мотивувати дитину вчити іноземну мову

Діти люблять подорожувати та відкривати для себе нове, тож аргумент про іноземну як мову, що дозволяє відчувати себе впевненіше за кордоном, теж є вагомим.


Знання іноземних мов у сучасному світі відкриває ще більше можливостей. А вивчати їх найлегше в зовсім юному віці. Проте діти часто не розуміють цього, а батьки їх примушують. Згодом таке навчання викликає огиду, і вчити інші мови стає все складніше. Ми запитали в експертів, як пояснити дитині, навіщо їй іноземні мови та як цікаво організувати процес навчання.

Наші експерти:  
  • English to the East, освітня волонтерська програма менторства з вивчення англійської для дітей зі Сходу України, внутрішньо переміщених осіб і дітей учасників ООС (АТО);
  • Наталя Лотоцька, керівниця мережі шкіл англійської мови для школярів «Грін Кантрі».

Як пояснити молодшим школярам, навіщо їм іноземна мова

Сучасні діти змалечку оточені технологіями. Вони можуть не розмовляти, але на підсвідомому рівні розуміти, як користуватися смартфоном чи іншими гаджетами. У початковій школі більшість учнів уже знайома з різноманітними платформами, контент яких здебільшого англомовний.

В English to the East розповіли, що дитина може дивитися улюблені мультфільми мовою оригіналу чи вчитися кодувати та програмувати, використовуючи англомовні тюторіали на YouTube.


Як мотивувати дитину вчити іноземну мову

 
«Крім того, діти можуть грати в комп’ютерні ігри або вчитися Photoshop, і їм важливо знати основні слова та команди. Так, хобі одного з наших учасників, якому 10 років, – кодувати в Python, тож йому цікаво вчити англійську, щоб розвиватися в улюбленій справі», – діляться представники проєкту.

На їхню думку, діти, які цікавляться музикою, можуть перекладати пісні, щоб розуміти, про що співає улюблена група чи виконавець. Також знання іноземної дозволяє дивитися фільми мовою оригіналу. Англійська – мова, яка поєднує людей попри великі відстані й національності. Важливо показати дітям, що іноземні мови допомагають у комунікації.
 
«Беручи участь у наших розмовних зустрічах з носіями мови, діти вперше в житті говорять з іноземцями та використовують мову, яка доти була лише предметом у школі. Це викликає велике захоплення», – додають експерти.

Діти люблять подорожувати та відкривати для себе нове, тож аргумент про іноземну як мову, що дозволяє відчувати себе впевненіше за кордоном, теж є вагомим.

Як мотивувати дитину вчити іноземну мову онлайн

На думку засновниць English to the East, вивчення іноземної мови може бути тісно пов’язаним з хобі дитини. Якщо дитина любить малювати чи плести браслети з бісеру, знайдіть відеотюторіал на YouTube, знизьте швидкість ролика й увімкніть субтитри. Так більше шансів, що дитина не втратить інтерес, додивиться відео до кінця, засвоїть багато корисних фраз і почує, як говорить носій мови. Це ж стосується і ютуб-блогерів.
 
«Запропонуйте дитині занотувати мінімум 5–7 слів, які вона не знає, перекласти їх і розмістити у Quizlet — додатку, який допомагає вчити нові слова швидко та інтерактивно, використовуючи всі види мовленнєвої діяльності – говоріння, читання, слухання і письмо», – рекомендують в English to the East.

Якщо дитина активна в соцмережах, запропонуйте їй челендж: записувати одну сторіз на день іноземною мовою, щотижнево вести блог іноземною тощо. Оберіть цікаву для школяра тему й допоможіть з реалізацією ідей. Тепер активність дитини в інтернеті може стати корисною.

«Попросіть вашу дитину “забронювати” на англомовному сайті квитки на літак до Нью-Йорка чи в музей мадам Тюссо, що в Лондоні. Це наочно покаже дитині, що англійська існує не лише в шкільних підручниках, що нею користуються мільйони людей по всьому світу, а знаючи цю мову, можна відчинити багато дверей», – додають засновниці проєкту.

На їхню думку, головне – дослухатися до побажань і захоплень своєї дитини та інтегрувати туди іноземну мову в будь-якому вигляді.

Як поступово впровадити іноземну в життя дитини

На думку Наталі Лотоцької, найкраща стратегія – почати якомога раніше й будувати навчання на грі, зробивши його стилем життя.

«Якщо батьки вивчають і застосовують знання, то й дітям нема потреби пояснювати, у чому суть навчання. Тому, якщо іноземна не ваш “коник”, – починати виправляти ситуацію потрібно сьогодні. А якщо ж іноземна батьків на достойному рівні, то необхідно зробити її частиною повсякденного життя», – запевняє вона.

Крок 1. Батьки з базовим рівнем іноземної можуть спілкуватися з немовлям чи дошкільням у побуті. А знання, яких бракує, будуть накопичуватися під час читання дитячих книг, спільного вивчення віршиків і перегляду відео іноземною. Тобто, найкраща стратегія – спілкуватися з дитиною іноземною хоча б 2–3 рази на день по 30 хвилин.

Крок 2. У віці 2–3 років бажано соціалізувати дитину в білінгвальних групах / сім’ях. Також можна ініціювати створення власної групи або ж відвідувати заняття, що відбуваються іноземною. Це можуть бути мовні курси для малят чи інші заняття, наприклад музичні, спортивні, художні. Немає таких у вашому місті? Це чудова можливість організувати їх для своєї дитини та кількох десятків інших дітлахів.

Крок 3. У віці 4–6 років дитина з батьками може почати відвідувати, наприклад, англомовні події (святкові заходи, розмовні клуби тощо) або ж приєднатися до міжнародних груп.

«Це може звучати нереалістично, поки не почнете шукати такі групи і можливості. Далі такі міжнародні тусовки стануть буденними, – говорить Наталя Лотоцька. – Під час процесу природного вивчення іноземної як другої рідної не потрібно тиснути на дитину з вимогою повторювати слова, виправляти їх вимову чи структуру речення. Як і просити перекласти з однієї мови на іншу. Просто дозвольте дитині спокійно розвиватися».

Крок 5. І ось тепер, коли дитина збирається до школи – вона може не вміти ні читати, ні писати іноземною і робити граматичні помилки. Проте легко і природно засвоює нові знання та навички!

Крок 6. Якщо дитині вже більше, ніж 6, батькам потрібно з нуля напрацювати базові навички, проте знання будуть накопичуватися швидше. Ось кілька ідей:

Придбайте в дім іншомовного консультанта: Google Home / Alexa / Siri. З ним дитина може дізнаватися погоду, рецепти, налаштовувати будильник, виконувати математичні приклади, співати і танцювати – усе, що заманеться. А головне – все іноземною.

Домовтеся з дитиною, що на всі повідомлення в мережі відповідатимете іноземною. Спершу буде складно, але потім звикнете.

Почніть щовечора вести з дитиною відеоблог, щоденник, сторіз чи інше, але обов’язково іноземною. Вони можуть бути публічними або ж відкритими лише для вас. Тут головне – процес і його регулярність. Через кілька місяців, переглянувши перше та останнє відео, ви точно зауважите результат. Можете планувати ці відео із завчасно дібраними словами, структурою, сценарієм. Дитина буде щаслива знімати власне кіно про життя разом з батьками.

Придбайте кілька іншомовних курсів з математики / малювання / танців відповідно до інтересів дитини. На старті дитина нічого не розумітиме і їй знадобиться допомога. Проте вже через 2–3 місяці вона зможе самостійно виконувати завдання.

Спробуйте разом з дитиною провести експеримент: пошукайте в різних сервісах / мережах одну і ту ж інформацію рідною й іноземною мовою. Дитину здивує, настільки різний контент під час пошуку різними мовами.

Якщо дитина зацікавлена брати участь у міжнародних проєктах, подіях, олімпіадах – знайдіть їх онлайн і разом готуйтеся до них. Також можна залучити репетитора або курси.

Підберіть курси іноземної, які стануть частиною життя дитини. Тут вона отримуватиме поступовий і планомірний прогрес відповідно до віку й рівня знань за розробленою програмою, а також дружнє середовище. Оскільки мова – це інструмент комунікації, то і вивчатися вона має в колективі. Для переважної більшості дітей курси – найкраща альтернатива. Репетитора раціонально залучати на короткий час для підтягування конкретних прогалин.

Як батькам і вчителям можна організувати процес навчання

Щоб вивчати англійську, необов’язково купувати дорогі підручники. Зараз існує багато якісних і цікавих, а головне безкоштовних або недорогих онлайн-ресурсів для вивчення мови. Там можна знайти різні види вправ на читання, слухання чи граматику. А найголовніше – усі вони використовують автентичний контент, тобто мову, якою говорять носії, а не мову з підручників.

Представники English to the East рекомендують такі популярні серед учасників їхнього проєкту ресурси:

    BBC Learning English – відділ Всесвітньої служби BBC, присвячений навчанню англійської мови.
    British Council Learn English Kids – ресурс з онлайн-іграми, піснями та вправами для наймолодших учнів. Також на сайті є поради для батьків щодо організації онлайнового вивчення англійської.
    TED-Ed – ресурс некомерційного американського фонду, який організовує щорічні конференції про унікальні проєкти та інновації, що несуть у собі ідеї, варті поширення. На цьому сайті є сотні відео з вправами, у тому числі для наймолодших школярів.
    Duolingo – вебсайт і додаток для вивчення понад 30 іноземних мов, у тому числі англійської. Сервіс має гейміфіковану структуру. Проходячи кожен урок, дитина заробляє віртуальні монети та розблоковує наступний рівень.

Більшість із цих сайтів має пропозиції уроків, розроблених спеціально для вчителів.

А Наталя Лотоцька рекомендує такі методи для колаборації з класним керівником, шкільним учителем англійської чи іншими батьками-ентузіастами:
 
1. Постійно мотивувати і ставити короткострокові цілі. Варто підібрати сучасні навчальні матеріали, бажано з геймифікованою інтерактивною платформою. Так діти можуть самостійно виконувати завдання, перевіряти їх, накопичувати бонуси та змагатися між собою.

2. Закупити призовий фонд (наліпки, магніти, дрібні канцтовари), які діти могли б отримувати за суперпрогрес і старання.

3. Запланувати впродовж року кілька внутрішніх олімпіад, змагань, подій. Вони налаштують дітей на тімбілдінг, а також допоможуть зосередитися на іноземній. Наприклад, можна провести дня іменинника “Що? Де? Коли?” або “Перший мільйон”. Зокрема, такі події можна проводити онлайн із залученням усієї сім'ї.

4. Знайти носія мови, який зміг би час від часу долучатися до онлайн-уроків або на позашкільні зустрічі / гуртки. Спілкування з іноземцями додає нових барв і сенсу в процес вивчення мови.

5. Учителі можуть влаштувати "Перевернутий урок". Його принцип полягає в тому, що діти самостійно ознайомлюються вдома з новими словами, завданнями та граматикою за допомогою аудіо й відео. А на уроці використовують ці знання. При цьому вчитель лише корегує неточності. Таким чином, кожен учень може приділити вдома для підготовки до уроку необхідну кількість часу. Це підвищує інтерес дітей до навчання та їх впевненість у собі. При цьому урок будується на комунікативній методиці з роботою в міні-групах чи парах.

Анастасія Пасічна, журналістка проєкту “Дружня школа”

Цей матеріал створений за фінансової підтримки Європейського Союзу та Міністерства закордонних справ Фінляндії. Висловлені в цьому матеріалі думки жодним чином не відображають офіційний погляд Європейського Союзу чи Міністерства закордонних справ Фінляндії.


Схожі матеріали:

👁 990
Категорія: Навчання
Теги: іноземна мова



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Хобі приваблюють дівчат

/_pu/70/91040443.jpg

Як змусити думати про себе

/_pu/70/63759125.jpg

Як жінці правильно пережити розлучення: ...

/_pu/70/24276079.jpg

Користь для щитовидної залози та покраще...

/_pu/70/19679590.jpg

Секс-игрушки: для кого? Почему? Как их и...

/_pu/71/73784947.jpg

Чорний, білий, синій, жовтий чи червоний...

/_pu/71/79759712.jpg

Закохався чи фліртує: названі ознаки зак...

/_pu/71/94469693.jpg

Диван – м'які меблі універсального п...

/_pu/71/41276752.jpg

Чому ми засинаємо після сексу?

/_pu/70/72609186.jpg

Стрижки з дуже коротким чубчиком: кому й...

/_pu/70/39064184.jpg

Как определить самые прибыльные онлайн-и...

/_pu/71/56374692.jpg

Як роздягнутися перед чоловіком - прийом...

/_pu/70/85268573.jpg