Уміння висловлюватися

Вихована людина взагалі нічого не говоритиме про те, чого вона точно не знає

Вам, напевно, не раз в житті доводилося зустрічатися з людьми, які добре володіють мовою, вільно і невимушено виражають свої думки усно і письмово, хоча іноді говорять і пишуть про непрості речі.

Очевидно, ви не раз щиро заздрили таким майстрам, в яких слово стало слухняній зброєю думці.

Уміння добре висловлюватися треба кожній людині незалежно від її професії. Володіння словом дає можливість поділитися знаннями і враженнями з людьми, відстояти свої переконання, уникнути непорозумінь. А для багатьох професій хороші навички монологічного мовлення просто потрібні під час виконання службових обов'язків.

Уміння висловлюватися
 

Якщо ви думаєте, що талант красиво і грамотно висловлюватися дається людині від народження, то глибоко помиляєтеся. У кожної людини є завдатки оратора, їх тільки потрібно розвивати. "Поетами народжуються, ораторами робляться", - говорив знаменитий давньоримський оратор Марк Тулій Цицерон.

Щоб добре висловлюватися, потрібно:
 
1) досконало знати те, про що говорите
2) знати мовні багатства і досконало володіти ними
3) знати і уміти конструювати тексти різних типів.

Варто відмітити, що вихована людина взагалі нічого не говоритиме про те, чого вона точно не знає, а послухає, що скажуть інші. Тому, коли вам запропонують висловити думку про маловідомих для вас речі, то краще відразу від цього відмовитися. Втім, усе життя відмовлятися не будете, значить, потрібно інтенсивно поповнювати свої знання з різних областей, особливо по вибраній спеціальності.

Кожна людина з раннього дитинства, наслідуючи дорослих, самостійно опановує рідну мову і вже до приходу в школу добре розуміє оточення, може відповідати на прості питання і уміє виражати нескладні думки. У школі ви не лише вчитеся правильно писати, але і розширюєте свій словниковий запас, придбаваєте умінь підбирати найбільш точні слова, використати синоніми, антоніми, фразеологізми і тому подібне.

На уроках мови ви практикуєтеся також в побудові значно складніших синтаксичних конструкцій, ніж ті, які трапляються в побутовій мові. Але, як відомо, мова - невичерпна криниця і відразу опанувати усі її скарби неможливо. Навіть найталановитіші майстри слова вчаться мові усе життя.

Буває і так, що людина добре знає, про що хоче висловитися, має власні оригінальні думки із цього приводу, може побудувати окремі і в цілому непогані пропозиції, але зв'язати їх в суцільний текст не уміє. Вийде вийде такий оратор у світло, почне виступати, розхвилюється, махне рукою ( "Ех, не умію я говорити"!) І сяде на місце. Деякі мужньо тримається до кінця, але говорить квапливо, перескакуючи з однієї думки на іншу. І ось виступ закінчився, а присутні так і не зрозуміли, що хотів сказати їх товариш.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Как прогулять школу и пропустить уроки без неприятных последствий

Що таких, що говорять важко слухати не лише тоді, коли вони виходять на трибуну, але і в повсякденному житті.

Курс навчання мови передбачає також і розвиток умінь конструювати висловлювання різного типу. З цією метою в школі виконують усні і письмові переклади, твори, доповіді, різні види ділових паперів і тому подібне.

В наші дні, коли незмірно зросла активність народу, уміння говорити і писати зрозуміло, послідовно, переконливо і логічно правильно - одна з передумов участі людини в громадському житті, показник її загальної культури. До того ж уміння передати словами думку усно або письмово, відтворити зміст прочитаного, почутого, розповісти про побачене, уміння спілкуватися з людьми приносить радість, справжнє задоволення.


Схожі матеріали:

Категорія: Навчання
Переглядів: 138 | Теги: мова, Уміння висловлюватися, оригінальні думки, думки
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


9 трендів весняного маникюру

/_pu/50/96097168.jpg
Туристичний потенціал Тернополя

/_pu/50/73284605.jpg
Как украсить свадебные бокалы

/_pu/51/67628874.jpg
8 помилок в одязі, які здійснюють зрілі ...

/_pu/51/17459164.jpg
Покупка квартиры от застройщика, что выб...

/_pu/50/14850585.jpg
Ремонт стартеров и генераторов проводитс...

/_pu/47/52010190.jpg
Мінімальні гарантії оплати праці

/_pu/50/83745314.jpg
Ремонт турбін: куди можна віддати турбок...

/_pu/49/23175871.jpg
Кращі ради для уповільнення старіння

/_pu/49/66268767.jpg
Родителям на заметку - уход за ребенком ...

/_pu/50/79229148.jpg
Узоры для вязания спицами

/_pu/49/96463361.jpg
5 натуральних засобів для краси нігтів

/_pu/49/66660170.jpg

Гребінка | Гребінківський міський сайт Grebenka.com © 2020