...
Останні коментарі

Відбулася підсумкова нарада керівників ЗЗСО Гребінківського району no
Підвищення відповідальності та якості роботи освітніх закладів? З...

На Лубенщині запрацює FM-радіо no
Домовлятися з популярною радіостанцією? Навіщо? Щоб було, як греб...

На Лубенщині запрацює FM-радіо no
А для чого домовлятись і когось годувать як за ті ж гроші буде св...

На Лубенщині запрацює FM-радіо no
Для чого придумувать велосипед. Домовляєтесь з любою популярною р...


Какая тема больше всего интересует Вас на нашем сайте?

Всего ответов: 273
 
Поиск:   загрузка...

Сонячне сяйво та радіаційний баланс в м. Гребінка Полтавська область

З географічним положенням Гребінки пов'язані тривалість сонячного сяйва, розподіл сонячної радіації, характер циркуляції повітряних мас.

Кількість годин сонячного сяйва змінюється за сезонами, залежить від погодних умов, тривалості дня.

Сонячне випромінювання. Тепло на Поверхню Землі надходить у вигляді прямої і розсіяної сонячної радіації. Максимум прямої сонячної радіації в Гребінківському районі припадає на липень, мінімум — на грудень, а річні її зміни збігаються із змінами хмарності. Саме тому найменша тривалість сонячного сяяння відмічена у грудні і становить 37 годин, найбільша - у липні, 298 годин. В середньому за рік тривалість сонячного сяяння (ТСС) становить 1894 -— 2021 годину, що складає 43 — 48% від можливого.

Від кількості годин сонячного сяйва залежить інтенсивність сонячної радіації, що надходить на поверхню Землі за одиницю часу: день, місяць, рік і вимірюється в кілокалоріях на 1 см2 (ккал/см2) або мегаджоулях на 1 м² (МДж/м2).

Протягом року ТСС значно відхиляється від середніх значень і коливається в межах 1651 - 2422 години. До важливої характеристики сонячного сяяння відноситься число хмарних днів, яке в середньому по району складає від 88 до 115 днів.

Сонячна радіація є основним джерелом енергії природних процесів, що відбуваються в географічній оболонці. Інтенсивність сонячної радіації залежить від географічної широти і висоти Сонця над горизонтом, хмарності, прозорості атмосфери.

Ці чинники зумовлюють добову і річну зміни сонячної радіації, її розподіл по земній поверхні. Взаємодіючи з атмосферою, земною поверхнею, променева сонячна енергія перетворюється в теплову. Не вся енергія, що випромінюється Сонцем, досягає поверхні Землі. Частина її відбивається хмарами, пилом, поверхнями суходолу і моря, розсіюється.

До поверхні Землі надходить пряма і розсіяна сонячна радіація. Загальна кількість променевої енергії, яка досягає земної поверхні, називається сумарною сонячною радіацією.

На території міста Гребінка та Гребінківського району сумарна радіація  досягає 4400 МДж/м2. Більшу частину сонячної радіації поверхня Гребінківщини одержує з травня по вересень.

З сонячною радіацією тісно пов'язаний радіаційний баланс — різниця між сумарною і відбитою радіацією та випромінюванням підстилаючої поверхні. Радіаційний баланс є важливим кліматичним чинником.

Від нього залежать температури повітря і ґрунту, випаровування, швидкість танення снігу. Радіаційний баланс району в середньому за рік позитивний і складає по м. Гребінка 1732 Мдж/м². Близько 75 — 85% сонячного тепла, що засвоюється земною поверхнею протягом року, припадає на весну і літо.

Радіаційні чинники взаємодіють з атмосферною циркуляцією, завдяки якій перерозподіляються тепло і волога. На Гребінківщину надходять морські повітряні маси з Атлантики і Арктики та континентальне повітря, що формується над просторами Євразії.

Характер атмосферної циркуляції визначається частою зміною циклонів і антициклонів. Циклони надходять на територію Гребінківського району протягом року з заходу, північного і південного заходу, півдня. З їх приходом взимку наступає потепління, відлига або снігопад, влітку — дощ.

Вторгнення континентальних повітряних мас з Азії (антициклони) зумовлюють взимку різкі похолодання, а влітку — посушливу погоду. В середньому за рік в Гребінці буває 63 % днів з антициклонами і 37 % — з циклонами.

Земною поверхнею засвоюється лише частина сонячної радіації, частина її відбивається і випромінюється у міжпланетний простір. Різниця між засвоєною і відбитою радіацією складає радіаційний баланс. 
 
 
загрузка...
 
 
 
загрузка...
 

НАШІ СПІЛЬНОТИ

 
 
  

   admin@grebenka.com

  +38 (099) 361-83-66
  +38 (097) 168-46-12


   » Добавить в закладки 
   » Обратная связь
   » Информация о портале
   » PDA версия сайта

     RSS-экспорт новостей:
   Новости | Фоторепортажи
   Публикации | Объявления
   Форум   » Знаєте про новину чи подію в місті? Повідомте і ми напишемо про це на сайті.
   Додати новину

   » Потік онлайн-опитувань
   » Книга відгуків і пропозицій
   » Європошук Європошук
   » Тести онлайн
   » FAQ Питання та відповіді

  Відправити СМС безкоштовно Відправка SMS безкоштовно