вологість:

тиск:

вітер:


 
/_bl/62/37650235.jpg

Футбол можно не только смотреть, но и ставить на него. И зарабатывать.


Гребінка у Facebook 
11.11.2019

«На Полтавщині знижується рівень неформальної зайнятості», – Сергій Щербак

Здійснені заходи з легалізації трудових відносин у регіоні обговорили на апаратній нараді в облдержадміністрації
«На Полтавщині знижується рівень неформальної зайнятості», – Сергій Щербак«Одна з проблем, які потребують радикального вирішення, – тіньова економіка. Складовою збільшення надходжень коштів до Пенсійного фонду є легалізація найманої праці. Тому питання боротьби з нелегальним працевлаштуванням надалі залишається основним пріоритетом у роботі нашого управління. Минулого року ми склали паспорт неформальної зайнятості населення області, проаналізували дані статистики, податкової служби, Пенсійного фонду. Виявили, що 81,5 тисячі осіб працездатного віку ніде не обліковуються. Це люди, які потенційно працюють неформально. У 2019-му ця цифра становила 76,5 тисячі осіб», – зазначив начальник Управління Держпраці у Полтавській області Сергій Щербак.

Розповів, що з початку року фахівці управління провели серед населення і роботодавців понад 10 тисяч інформаційно-роз’яснювальних заходів із питань оформлення трудових відносин та наслідків нелегальної зайнятості.
 
«За результатами проведеної роботи оформлено трудові договори з 9,9 тисячі найманих працівників. Зокрема, за видами економічної діяльності: на промисловості – 1700 людей, будівництві – 350, транспорті – 200, сільському господарстві – 3980, торгівлі – 1350, інших галузях – 2320, – поінформував Сергій Щербак. – Із метою здійснення нагляду за дотриманням трудового законодавства на підприємствах, в установах, організаціях інспекторами праці проведено 830 інспекційних відвідувань у 765 роботодавців. Зокрема, 729 відвідувань – із питань оформлення трудових відносин. За результатами заходів державного контролю виявлено 598 працівників, які допущені до роботи без належного оформлення трудових відносин. 224 особи працювали взагалі без укладення трудових договорів. 236 людей виконували роботу на підставі цивільних договорів, які мають ознаки трудового договору, а це недотримання гарантій для працівників. Інспектори праці видали 216 роботодавцям приписи, складено 47 протоколів щодо притягнення посадових осіб до адміністративної відповідальності і передано до суду. Щодо 79 роботодавців винесені постанови, накладено штрафні санкції відповідно до статті 265 Кодексу законів про працю на загальну суму 44,3 мільйона гривень».

Сергій Щербак розповів, що кожного місяця спільно з фахівцями податкової служби інспектори управління здійснюють контрольні заходи. Так, протягом жовтня провели 22 спільні перевірки, за результатами яких виявили 19 неоформлених працівників.

«Із початку року в області побільшало застрахованих осіб, внаслідок чого збільшилася сума сплаченого єдиного внеску зросла на 123,7 мільйона гривень і нині становить 651,7 мільйона гривень. Цифрові показники свідчать, що на Полтавщині спостерігається тенденція до зменшення рівня неформальної зайнятості», – додав Сергій Щербак.


«На Полтавщині знижується рівень неформальної зайнятості»
 

Порекомендував органам місцевого самоврядування створити робочі місця для інспекторів із праці. Розповів, що з-поміж 53 ОТГ і 6 міст обласного значення лише у 12 є такі робочі місця. У Миргороді ухвалене рішення про створення відповідної посади, але вона незаповнена.
 
«Протягом останніх трьох років зусилля фахівців пенсійних служб спрямовані на зниження рівня неоформлених трудових відносин на ринку праці в області. Це пов’язано з тим, що відповідний напрямок впливає не лише на процес надходження ресурсів до бюджету фонду. Основне – це захист соціальних прав громадян, які працюють. Одні роботодавці використовують працю неоформлених співробітників, інші вдаються до скорочення робочого часу при фактичній праці повний робочий день. Деякі люди працюють за цивільно-правовим договором із підміною трудового», – розповіла заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України у Полтавській області Оксана Мисик.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Полтавщині 1 261 пара наречених скористалися послугою «Шлюб за добу»

За її словами, протягом 10 місяців поточного року направлено матеріалів щодо понад 5 тисяч порушників законодавства. Загалом відповідальними службами проведено 462 перевірки щодо дотримання законодавства про працю. Виявлено 420 порушень. Нагадала, що на Полтавщині працюють обласна і районні робочі групи з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення. За результатами проведеними ними близько 1500 обстежень щодо виявлення фактів використання праці неоформлених найманих працівників понад 500 суб’єктів господарювання заслухали на комісіях. У результаті легалізовано в добровільному порядку 113 юридичних осіб і 329 фізичних.

$IMAGE3$
 
«Кількість офіційно працевлаштованих людей на Полтавщині порівняно з початком року поступово зростає. На початку 2019-го їх було 416 тисяч, то у вересні – майже на 5 тисяч більше. Порівняно з 2018-им на 1 тисячу зменшилася кількість осіб, які працювали неповний робочий час, і майже на 1700 осіб стало менше тих, хто працював за договорами цивільно-правового характеру. Свідомими стали й роботодавці, – зазначила Оксана Мисик. – Найбільш вагоме цьогорічне досягнення – зменшення майже на 6 тисяч або на 2 відсотки порівняно з початком року найманих працівників, які отримують заробітну плату нижчу від мінімальної. Наразі їх 40 тисяч. Це 12 відсотків від загальної кількості по області. По Україні цей показник становить 10 відсотків. Внаслідок комплексу різноманітних заходів легалізовано більше 9 тисяч робочих місць, донараховано понад 9 мільйонів гривень єдиного внеску. Це свідчить про збільшення надходжень до бюджетів різних рівнів, зокрема й пенсійного».

«За напрямком легалізації трудових відносин зроблено багато, але розслаблятися не можна. Темпи приросту ПДФО менші, ніж ми планували. Тож є над чим працювати. Дякую колегам, які очолюють робочі групи й залученим до роботи фахівцям профільних установ», – зазначив т.в.о. голови облдержадміністрації Олег Пругло.


 

Архів новин: 2019 » Листопад » 12     
      Категорія: Полтавщина | Переглядів: 216 | Коментарів: 0
      Все про: податкова служба, трудові відносини, Пенсійний фонд, Полтавщина


ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:


ОСТАННІ КОМЕНТАРІБарсучий жир вылечит раны, ожоги, порезы и другие поражения кожи no
Очень интересная статья, раньше немного слышала о таком продукте ...

Буцький каньйон: Чим знаменита місцевість
Букський каньон - одне з найкрасивіших місць, де довелось побуват... 
 


ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

/_sf/13/24796355.jpg
Т. Коробко
Подяка благодійникам
Протягом багатьох років Гребінківський районний територіальний центр соціального обслуговування знаходить можливості для забезпечення осіб з інвалідністю продуктовими наборами

/_sf/13/07675270.jpg
Оля Колотюк
«Буду працювати для людей» - переконливо стверджує Анатолій Чернишенко
Початок зими нагадує нам за щорічну подію – Міжнародний день осіб з інвалідністю

/_sf/13/84618325.jpg
Наталія Носова
Загальні збори Гребінківської районної організації ТСО України
Відбулася загальні збори Гребінківської районної організації Товариства сприяння обороні України

/_sf/13/65311222.jpg
Оксана Чумарна
Чемпіонат України з настільного тенісу сезону 2019-2020 р.
В змаганнях взяли участь 20 команд дівчат та 38 команд юнаків


Заслужена артистка України Олена БілоконьЗаслужена артистка України Олена Білоконь

(095) 417-41-69
Категорія: Афиша Гребінки
Додано: 21.11.2019

Продам дрова твердих порідПродам дрова твердих порід

(095) 780-28-34
Категорія: Дім і сад
Додано: 09.11.2019

Нужен чернозёмНужен чернозём

(095) 404-45-15
Категорія: Інше
Додано: 08.11.2019

Ремонт мототехніки (мопеди, скутери, мотоцикли), бензопил та бензокос.Ремонт мототехніки (мопеди, скутери, мотоцикли), бензопил та бензокос.

097 128 67 75
Категорія: Ремонт автотранспорту
Додано: 31.10.2019

 
 
  

   admin@grebenka.com

  +38 (099) 361-83-66
  +38 (097) 168-46-12


   » Добавить в закладки 
   » Обратная связь
   » Информация о портале
   » PDA версия сайта

     RSS-экспорт новостей:
   Новости | Фоторепортажи
   Публикации | Объявления
   Форум   » Знаєте про новину чи подію в місті? Повідомте і ми напишемо про це на сайті.   Додати новину

   » Потік онлайн-опитувань
   » Книга відгуків і пропозицій
   » FAQ Питання та відповіді
   » Реклама на сайті

  Відправити СМС безкоштовно Відправка SMS безкоштовно