Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Правова допомога Поради спеціаліста Порадник "Поліція під контролем"


До Вас прийшов поліціянт


Ваші права при появі міліціонера перед вашими дверима

«Відчиніть! Міліція» -  саме такий наказ Ви можете раптово почути, коли одного разу підійдете до вхідних дверей своєї оселі, щоб довідатись, хто так наполегливо тисне на кнопку дзвінка.

 Не зважайте на суворий тон за дверима і пам’ятайте:

• Ви маєте право не пускати міліціонера в своє помешкання , тому що Конституція України та ст. 13 КПК гарантує недоторканість Вашого житла. Окрім того, стаття 233 КПК чітко вказує, що «  ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді»  .

 Працівник міліції може зайти до помешкання лише за згодою осіб, які мешкають у ньому, або за вмотивованою ухвалою слідчого судді. Тому, почувши цю безапеляційну вимогу, не поспішайте одразу запрошувати міліціонерів до своєї оселі, а зробіть декілька кроків задля власної безпеки:

• у відповідності із статтею 5 ЗУ «Про міліцію», Ви маєте право вимагати у міліціонера пред’явити службове посвідчення, яке можна роздивитись через дверне вічко і при необхідності переписати із нього дані, переконавшись в тому, що дана особа єпрацівником міліції. Пам’ятайте, що дільничний інспектор, який прийшов до Вас на профілактичну бесіду має бути у форменому одязі, а також те, що Ви завжди можете з ним поспілкуватись на сходах вашого під’їзду;

• одразу дізнайтесь конкретну мету візиту міліціонера - не беріть до уваги незрозумілі пояснення на кшталт: «Поговорити треба» або «Відчиніть – тоді й пояснимо».Запропонуйте поспілкуватись через двері, а якщо він вимагає надання письмових пояснень, - попрохайте залишити у дверях письмову повістку з викликом у міліцію;

• якщо правоохоронець в грубій формі наполягає на необхідності зайти до Вашої квартири, запитайте, чи є в нього вмотивована ухвала слідчого судді про обшук або огляд житла. За відсутності такої ухвали повідомте, що своїми діями він порушує законодавство України і якщо не залишить Вас у спокої, то Ви будете телефонувати на «гарячу лінію» прокуратури чи служби внутрішньої безпеки. Якщо ж така ухвала є, то вимагайте зачитати її і показати тобі через вічко в дверях. Одразу телефонуйте сусідам та знайомим – буде краще, коли ви відкриєте двері у їх присутності (детальніше про це у відповідному розділі).

 Якщо міліціонер не має ухвали слідчого судді і погрожує зламати вхідні двері, проявляючи серйозність своїх намірів, - зателефонуйте на номер «102» та викличте наряд міліції. У черговій частині це повідомлення буде автоматично записане на магнітні носії і, у разі потреби, буде свідчити на Вашу користь. Під час розмови з черговим повідомте про те, що невідомі особи скоюють стосовно Вас злочин, представляючись працівниками міліції, вчиняють незаконну спробу проникнення в Ваше житло.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вас звинувачують у кримінальному правопорушенні

Просіть обов’язкового виїзду наряду міліції або слідчо-оперативної групи, а також відповідального від керівництва міліцейського підрозділу (керівник міліції вищої ланки, який чергує цілодобово і зобов’язаний виїжджати на надзвичайні події та контролювати дотримання міліціонерами конституційних прав громадян).

 Крім цього, обов’язково телефонуйте знайомим або покличте сусідів – міліціонери дуже не люблять свідків своїх протиправних дій.

Норми, які регулюють дане питання в правовому полі

Конституція України (КУ)

Стаття 30. Кожному гарантується недоторканність житла.

Не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду.

 У невідкладних випадках, пов'язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину, можливий інший, встановлений законом, порядок проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду і обшуку.

Кримінальний процесуальний кодекс України (КПК)

Стаття 13. Недоторканність житла чи іншого володіння особи.

 1. Не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим судовим рішенням, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

Стаття 233. Проникнення до житла чи іншого володіння особи.

 1. Ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, установлених частиною третьою цієї статті.

 2. Під житлом особи розуміється будь-яке приміщення, яке знаходиться у постійному чи тимчасовому володінні особи, незалежно від його призначення і правового статусу, та пристосоване для постійного або тимчасового проживання в ньому фізичних осіб, а також всі складові частини такого приміщення. Не є житлом приміщення, спеціально призначені для утримання осіб, права яких обмежені за законом. Під іншим володінням особи розуміються транспортний засіб, земельна ділянка, гараж, інші будівлі чи приміщення побутового, службового, господарського, виробничого та іншого призначення тощо, які знаходяться у володінні особи.

Закон України «Про міліцію»

ст. 5. Діяльність міліції та права громадян.

 При звертанні до громадянина працівник міліції зобов'язаний назвати своє прізвище, звання та пред'явити на його вимогу службове посвідчення. У взаємовідносинах з громадянами працівник міліції повинен виявляти високу культуру і такт.



Схожі матеріали:

👁 3851
Категорія: Порадник "Поліція під контролем"
Теги: міліціонер, міліція, Конституція України



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Выбор кафеля для кухни: Советы и Тренды

/_pu/70/06260094.jpg

Які шарфи та снуди практичніше обирати д...

/_pu/70/58192117.jpg

Розмова під час сексу: довіра, повага та...

/_pu/70/98776348.jpg

Чи бувають у чоловіків множинні оргазми ...

/_pu/70/36689841.jpg

Как предотвратить повреждение зрительног...

/_pu/70/18888637.jpg

Основні секрети схуднення для жінок: Шля...

/_pu/70/95469255.jpg

Диспареунія: що робити, якщо відчуваєтьс...

/_pu/70/06587070.jpg

П'ять ознак того, що ви погана кохан...

/_pu/70/59107736.jpg

Що в жодному разі не можна робити з цибу...

/_pu/70/15989450.jpg

Експерти рекомендують завжди возити з со...

/_pu/70/16389617.jpg

Коли надмірне хвилювання заважає чоловік...

/_pu/70/14881768.jpg

Як боротися з апатією: від цього стану н...

/_pu/70/38380339.jpg