Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Правова допомога Поради спеціаліста Порадник "Поліція під контролем"


Як виселити з квартири небажаних орендарів (наймачів)

Ще одне актуальне питання з яким нерідко звертаються клієнти до Гребінківського бюро: - Як виселити з квартири небажаних орендарів (наймачів)


Ще одне актуальне питання з яким нерідко звертаються клієнти до Гребінківського бюро: - Як виселити з квартири небажаних орендарів (наймачів)

1. Якщо термін договору найму закінчився, а наймач не бажає виселятися

Відповідно до ст.526 Цивільного кодексу України зобов’язання має виконуватися належним чином згідно з умовами договору. Згідно ст.629 Цивільного кодексу України договір є обов’язковим для виконання сторонами.

У нашій практиці не поодинокі випадки коли в супереч закону та умовам договору, квартиру не звільняють та не повертають у користування власнику.

Відповідно до ст.785 Цивільного кодексу України у разі припинення договору найму наймач зобов’язаний негайно повернути наймодавцеві річ (в нашому випадку квартиру) в стані, в якому вона була отримана, з урахуванням нормального зносу, або у стані, обумовленому в договорі.


Як виселити з квартири небажаних орендарів (наймачів)
 

Як правило квартира передається за Актом передачі, з метою уникнення майбутніх можливих непорозумінь чи конфліктів, із серії «де подівся телевізор» і «хто забруднив шпалери та стелю».

Згідно ст.169 Житлового кодексу України в разі припинення договору найму жилого приміщення в будинку (квартирі), що належить громадянинові на праві приватної власності, наймач і особи, які проживають разом з ним, зобов’язані звільнити жиле приміщення, а в разі відмови – підлягають виселенню в судовому порядку без надання іншого жилого приміщення.

Відповідно до ст.387 Цивільного кодексу України власник має право витребувати своє майно від особи, незаконно, без відповідної правової підстави, заволоділа ним. Ст.391 Цивільного кодексу України задекларовано право позивача вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження квартирою.

2. Якщо термін договір не закінчився або договір безстроковий

Якщо договір був укладений на невизначений термін, проте виникла необхідність у припиненні договору оренди, наприклад, в разі необхідності використання житла для проживання самого наймодавця та членів його сім’ї або наймодавець прийняв рішення про продаж квартири, договір може бути розірваний на вимогу наймодавця.

Відзначимо, що в таких випадках наймодавець повинен попередити наймача про розірвання договору не пізніше ніж за два місяці до передбачуваного виселення.

3. Якщо умови договору порушуються наймачем (орендарем)

Відповідно до статті 825 Цивільного кодексу України договір найму житла може бути розірваний за рішенням суду на вимогу наймодавця у разі:

1) невнесення наймачем плати за житло за шість місяців, якщо договором не встановлений більш тривалий термін, а при короткостроковому наймі – понад два рази;

2) руйнування або псування житла наймачем або іншими особами, за дії яких він відповідає.

Можна резюмувати, що перелік невеликий перелік підстав і судовий порядок вирішення питання.

Якщо питання не в грошах, а тільки в звільнення приміщення, можна скористатися попереднім варіантом, тобто уявити все так, що власнику самому необхідно житла. Якщо ж питання все-таки в грошах, а наймач добровільно платити не збирається, судової тяганини не уникнути.

Також відзначимо, в разі розірвання договору найму житла наймач та інші особи, які проживали в приміщенні, підлягають виселенню з житла на підставі рішення суду, без надання їм іншого житла.

4. Якщо договір оренди відсутній або договір складено некоректно

Закон не передбачає оренду без відповідного документа, а значить, права і обов’язки сторін також не можна вважати дійсними. І тут виходить складна і двояка ситуація.

З одного боку у наймачів немає права проживання, а значить можна звертатися в правоохоронні органи із заявою, що квартиру зайняли чужі люди, з іншого боку правоохоронні органи захищають власність громадян, а не виселяють небажаних для орендарів, адже законом передбачено інший порядок такої процедури, більш того, існує окремий порядок виконання судових рішень.

Також відзначимо, що якщо договір відсутній, то і законних підстав вимагати оплату за оренду теж немає. Більш того, такий «конфлікт» може привернути уваги податкових органів, з огляду на незаконність здачі приміщення без договору оренди.

Гребінківське бюро
м. Гребінка, пров. Спортивний, 11


Схожі матеріали:

👁 962
Категорія: Правова допомога
Теги: орендатор, виселення з квартири, Наймач, квартира



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Обробка смородини навесні: чим бризкати ...

/_pu/70/26212100.jpg

Як розвантажити шлунок після новорічних ...

/_pu/69/84788078.jpg

Поради, як чуттєво роздягнутися перед св...

/_pu/70/86343835.jpg

Речі за якими ви можете визначити, чи за...

/_pu/70/43426323.jpg

Як побудувати та не зруйнувати стосунки

/_pu/70/52442605.jpg

Диспареунія: що робити, якщо відчуваєтьс...

/_pu/70/06587070.jpg

Що таке база для нігтів та її види

/_pu/70/69796992.jpg

Які існують стилі сексуальної нижньої бі...

/_pu/70/85115414.jpg

Коли надмірне хвилювання заважає чоловік...

/_pu/70/14881768.jpg

Що в жодному разі не можна робити з цибу...

/_pu/70/15989450.jpg

Чому ми засинаємо після сексу?

/_pu/70/72609186.jpg

Що потрібно їсти, щоб знизити ризик серц...

/_pu/70/78973269.jpg