Главная  Статьи  Здоровье и медицина  Красота  Он и Она  Общество  Полезные советы
 Поиск:   
Приветствую Вас, Гость...загрузка...


Гороскопи на 19.11.2017

Правова допомога [112]
Безоплатна правова допомога для мешканців Гребінківщини
Поради спеціаліста [24]
Поради спеціаліста
Порадник "Поліція під контролем" [27]
Порадник "Поліція під контролем"  Шлюбний договір та його значення при вирішенні майнових спорів подружжя

Шлюбний договір та його значення при вирішенні майнових спорів подружжя

Шлюбний договір та його значення при вирішенні майнових спорів подружжя Укладення шлюбних договір або шлюбних контрактів стало досить поширеним явищем в розвинених країнах світу.

В українському суспільстві слово "шлюбний договір" сприймають з недовірою.

Оскільки, на перший погляд, складається враження, що врегулювання відносин подружжя шляхом укладання такого договору свідчить про відсутність любові або про меркантильність одного з партнерів.

Можливо, настав час зламати стереотипи та перейняти досвід цивілізованих країн? Для цього давайте дослідимо даний інститут сімейного права, звернувшись до чинного законодавства України.

У Сімейному кодексі України інституту шлюбного договору присвячена глава 10. Як вбачається із законодавчих норм, право укласти такий договір мають як ті особи, що подали заяву про реєстрацію шлюбу, так і ті, хто вже перебуває в ньому.

Ураховуючи це, шлюбний договір може набирати чинність або у день реєстрації шлюбу, або ж удень його нотаріального посвідчення.

Особливістю зазначеного договору є те, що ним можуть бути врегульовані тільки майнові відносини між подружжям, а також визначені їхні майнові права та обов'язки, як батьків. Крім цього, його умови не повинні зменшувати обсяг прав дитини, які встановлені законом, або ж ставити одного з подружжя у надзвичайно невигідне матеріальне становище.

Які ж саме майнові відносини можуть бути врегульовані шлюбним договором?

По-перше, у ньому можна визначити правовий режим майна. Тобто чоловік та дружина, укладаючи шлюбний договір, можуть передбачити, яке майно вони передають на спільні потреби сім'ї, або ж встановити правовий режим того майна, що було подароване подружжю у зв’язку з реєстрацією шлюбу.

Також сторони зазначеного договору можуть домовитися про непоширення на майно, набуте ними за час шлюбу, режиму спільної сумісної власності, і вважати його спільною частковою чи особистою приватною власністю кожного з них. Або ж передбачити можливий порядок поділу майна, у тому числі і в разі розірвання шлюбу. Крім цього, у шлюбний договір можуть бути внесені будь-які інші умови щодо правового режиму майна, якщо вони не суперечать моральним засадам суспільства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Правове регулювання надання пільг учасникам АТО на комунальні послуги

По-друге, у шлюбному договорі подружжя може визначити порядок користування житлом. Так, якщо у зв'язку з укладенням шлюбу один із подружжя вселяється в житлове приміщення, яке належить другому з подружжя, то вони можуть домовитися про порядок користування ним або про звільнення житлового приміщення тим з подружжя, хто вселився в нього, у разі розірвання шлюбу, з виплатою грошової компенсації або без неї.

По-третє, сторони договору можуть визнати право на утримання, яке полягатиме в домовленості про надання утримання одному з подружжя незалежно від працездатності та потреби у матеріальній допомозі. Також коли шлюбним договором визначені умови, розмір та строки виплати аліментів, то в разі невиконання одним із подружжя свого обов'язку за договором, аліменти можуть стягуватися на підставі виконавчого напису нотаріуса.

Окрім зазначеного, у даному виді договору подружжя може прописати, з ким у разі розлучення залишаться діти, та, виходячи з цього, визначити розмір частки зі спільного майна. Отож, шлюбний договір можна вважати особливим способом урегулювання між подружжям. Його укладення сімейною парою сприяє уникненню багатьох неприємних ситуацій і суперечок з приводу її майнових прав.
 
Гребінківське бюро правової допомоги
НОВОЕ НА САЙТЕ:


/_pu/37/29928260.jpg Оголошено конкурс з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги

/_pu/36/40054937.jpg Спільне чи особисте: що є особистою приватною власністю кожного з подружжя?

/_pu/36/71843860.jpg Які овочі потрібно вживати, щоб очистити організм від шлаків та токсинів

/_pu/36/79749820.jpg Чим корисний секс для жіночого організму?


НОВОЕ ВИДЕО

Длительность: 09.11.2017
Комментов: 0
Категория: Музыка
Длительность: 07.11.2017
Комментов: 0
Категория: Общество

Всего комментариев: 0
Имя *:
Email:
Код *:КУЛИНАРНЫЕ РЕЦЕПТЫ: 
 
  

   admin@grebenka.com

  +38 (099) 361-83-66
  +38 (097) 168-46-12


   » Добавить в закладки 
   » Обратная связь
   » Информация о портале
   » PDA версия сайта

     RSS-экспорт новостей:
   Новости | Фоторепортажи
   Публикации | Объявления
   Форум   » Знаете о событии или происшествии? Сообщите и мы напишем об этом на сайте.
   Сообщить новость

   » Поток онлайн-опросов
   » Книга отзывов и предложений
   » Тесты онлайн

  отправить СМС бесплатно Отправка SMS бесплатно


  Яндекс.Метрика