Всі статті
 Здоров'я
 Краса
 Дієта
 Він і вона
 Суспільство
 Корисні поради
 Пошук:   

Кулінарія
Дієта
Хобі
Поради спеціаліста
Освіта
Для неї
Інтим
Догляд за тілом
Відносини
Авто
Рибалка
Сад, дача
Квіти
Реєстрація
Вхід
RSS
Вітаємо Вас, Гість


МЕНЮ

Безкоштовна правова допомога

Правова допомога [148]
Безоплатна правова допомога для мешканців Гребінківщини
Поради спеціаліста [24]
Поради спеціаліста
Порадник "Поліція під контролем" [27]
Порадник "Поліція під контролем"
Захист прав людини і основоположних свобод

Захист прав людини і основоположних свобод

Конвенція про  захист  прав  людини  і  основоположних свобод 1950 року заклала основи становлення в Україні  якісно нової  системи  захисту  цих прав і свобод людини,  що вплинуло на демократизацію    діяльності    українських    судових    установ, правоохоронних  органів,  усіх структур органів державної влади та органів  місцевого  самоврядування. 

При  прийнятті  у  1996 році Верховною Радою України Конституції України положення цієї Конвенції були враховані у розділі II "Права, свободи та обов'язки людини і громадянина". Ратифікація Україною 17 липня 1997 року Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод стала важливим етапом на шляху входження нашої держави у європейський політико-правовий простір.

Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод (далі – Конвенція) є міжнародним договором, на підставі якого більшість європейських держав зобов’язалися дотримуватися прав та основоположних свобод людини. Ці права гарантуються як самою Конвенцією, так і протоколами до неї (Протоколи № 1, 4, 6, 7, 12 і 13), згода на обов’язковість яких надана державами – сторонами Конвенції.

Відповідно до статті 9 Конституції України "чинні міжнародні договори, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, є частиною національного законодавства України". Таким чином, Конвенція та протоколи до неї набули статусу частини національного законодавства.

Ратифікувавши Конвенцію Україна визнала обов’язковою юрисдикцію Європейського суду з прав людини. Європейський суд з прав людини (далі – Європейський суд) є міжнародним органом, який за умов, визначених Конвенцією, може розглядати заяви, подані особами, які скаржаться на порушення своїх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод.

Права та свободи, що містяться у Конвенції - це мінімальні європейські стандарти прав людини, які повинні бути в основі діяльності держав-учасниць в галузі дотримання прав людини. Держави-члени Ради Європи повинні застосовувати ці стандарти в своєму законодавстві та правозастосовчій практиці, однак за ними залишається свобода вибору засобів застосування цих стандартів.

Включення міжнародних та європейських стандартів прав людини в правові системи держав, в тому числі України, здійснюється шляхом їх закріплення в Конституції держави, законах, а також через підписання, ратифікацію міжнародних угод, що містять такі норми. Останні частіше набувають - статусу частини правової системи, що дає можливість судовим та іншим поавозастосовчим установам їх безпосередньо використовувати як частину національного права. Так, європейська практика свідчить, що норми Конвенції найбільш ефективно застосовуються тоді, коли вони безпосередньо включені у внутрішньодержавне право.

З метою дотримання Україною зобов’язань, що випливають з її членства в Раді Європи, та задля ефективного виконання статті 46 Конвенції, згідно якої, держави-учасники зобов’язуються виконувати остаточне рішення Європейського суду в будь-якій справі, в якій вони є сторонами, 23 лютого 2006 року було прийнято Закон України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», який зафіксував на законодавчому рівні систему інституційних та процедурних механізмів виконання рішень Європейського суду та запобігання новим порушенням Конвенції.

Зазначений Закон увібрав у себе всі сучасні напрацювання Ради Європи, спрямовані на всебічне вирішення питань виконання державами-членами рішень Європейського суду, законодавчо закріпивши забезпечення виконання рішення Європейського суду шляхом вжиття заходів індивідуального та загального характеру.

Під виконанням рішення Європейського суду слід розуміти вжиття державою індивідуальних заходів, спрямованих на усунення конкретного порушення, визначеного в рішенні Європейського суду, та заходів загального характеру, спрямованих на усунення підстави для надходження до Європейського суду аналогічних заяв проти України у майбутньому.

Також відповідно до зазначеного Закону національні суди повинні застосовувати при розгляді справ Конвенцію та практику Європейського суду як джерело права. Це положення формально легітимізувало для українських суддів можливість прямо посилатися у судовому рішенні на практику Європейського суду.

Зазначене вище свідчить про те, що в Україні з прийняттям Закону «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», який зафіксував на законодавчому рівні систему інституційних та процедурних механізмів виконання рішень Європейського суду та запобігання новим порушенням Конвенції, створено базис для ефективного дотримання міжнародно-правових стандартів у сфері захисту прав людини.

Категорія: Правова допомога | Переглядів: 2535
Теги: конвенція, Україна, права, свобода, ЛюдинаВсього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:


Як отримати право на шлюб неповнолітнім?

/_pu/42/75515131.jpg
Телевизор и ребенок: Что и когда смотрет...

/_pu/28/67189967.jpg
Самые распространенные ошибки женской ин...

/_pu/38/78403707.jpg
Как скрыть недостатки кожи? Советы визаж...

/_pu/27/81873620.jpg
Что нельзя есть на ночь

/_pu/7/73601392.jpg
Стихи на выпускной: Прощание со школой

/_pu/21/07102034.jpg
Долучайтесь до національного правопросві...

/_pu/37/66900835.jpg
Коли треба вчасно звертатися до суду з ц...

/_pu/19/61080247.jpg


/_pu/42/75515131.jpg Як отримати право на шлюб неповнолітнім?

/_pu/42/97965724.jpg Щодо колективної власності на землю, землекористування земель с/г призначення та відвертання рейдерства

/_pu/42/30906987.jpg Який умивальник розмістити у ванній кімнаті

/_pu/42/95168391.jpg Які застосовувати пристосування для лову риби?

/_pu/42/89629429.jpg Какие цветущие кустарники посадить на участке

/_pu/42/30109818.jpg Види щорічних відпустокДлительность: 04.07.2019
00:01:07Комментов: 0
Категория: Полтавщина TV
Длительность: 04.07.2019
Комментов: 0
Категория: Полтавщина TV
/_pu/5/35484924.jpg


Вторые блюда

/_pu/42/43672613.jpg

Котлеты с картошкой в соусе
     

Первые блюда
Вторые блюда
Салаты
Закуски, бутерброды
Соусы и приправы
Десерт
Выпечка
Напитки
Консервирование
Хозяйке на заметку
Пасхальные рецепты
Рецепты постных блюд
Рецепты для мультиварки


  

   admin@grebenka.com

  +38 (099) 361-83-66
  +38 (097) 168-46-12

   » Добавить в закладки 
   » Зворотній зв'язок
   » Інформація про портал
   » Мобільна версія сайту

     RSS-експорт новин:
   Новини | Фоторепортажі
   Публікації | Оголошення
   Форум

   » Знаєте про новину чи подію в місті? Повідомте і ми напишемо про це на сайті.   Додати новину

   » Потік онлайн-опитувань
   » Книга відгуків і пропозицій
   » FAQ Питання та відповіді
   » Реклама на сайті

  Відправити СМС безкоштовно Відправка SMS безкоштовно