Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV    
Здоров'я Лікування Народні засоби
Перша допомога


Кашель, який довго не проходить: розповідаємо головне про кашлюк

Кашлюк — це інфекційне захворювання, викликане бактерією, а не вірусом, на відміну від понад 200 різних ГРВІ.


Кашель

У практиці сімейних лікарів/ок одним із частих симптомів, на які скаржаться пацієнти/ки, є тривалий кашель. Він характерний для більшості ГРВІ як залишковий прояв і може тривати кілька тижнів. Навіть коли інші скарги переважно вже минули, і людина давно не заразна. Водночас бувають види кашлю, які можуть викликати в лікаря/ки пересторогу. У такому разі призначається обстеження, і в частини хворих виявляють кашлюк.

Кашлюк — це інфекційне захворювання, викликане бактерією, а не вірусом, на відміну від понад 200 різних ГРВІ.

Загальна симптоматика кашлюку:
  • сльозотеча й почервоніння очей;
  • іноді підвищення температури тіла, переважно незначне;
  • біль у м’язах;
  • нежить;
  • кашель, який стає основним симптомом.
Збудник кашлюку, бактерія Bordetella pertussis, передається від іншої інфікованої людини та проникає в слизову оболонку дихальних шляхів. Патоген викликає посилене виділення слизу, що спричиняє утворення великої кількості в’язкої мокроти. А ще — подразнює рецептори і впливає на нервову систему. Це стає причиною нападів спазматичного кашлю.

Ці напади виглядають характерно: серія сильних кашльових поштовхів, далі пауза в диханні, “реприза”, свистячий вдих. На фоні такого симптому обличчя пацієнта/ки може червоніти, синіти, вени на шиї розширюватися, а іноді навіть пошкоджуються судини в очах від напруги.

На кашлюк найчастіше хворіють діти до двох років, і для них ця хвороба є найбільш небезпечною. Напади кашлю можуть тривати місяць і більше, що особливо важко для малечі. Перенесена раніше інфекція не дає гарантії від повторного зараження, тому люди можуть хворіти на кашлюк знову, хоча переважно в легшій формі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Как быстро вылечить кашель у ребенка

Надійним способом запобігти інфекції чи щонайменше значно знизити ймовірність тяжкого перебігу є вакцинація. Її починають робити за державним календарем у віці 2 місяців, а далі в 4, 6 та 18 місяців. Також дуже важливо щепити від кашлюку вагітних жінок у період з 16 до 32 тижня вагітності, аби захистити антитілами новонароджену дитину до того часу, коли вона отримає свою першу вакцину. Світова практика доводить безпечність та необхідність такого щеплення, адже кашлюк для новонароджених є вкрай небезпечним.

При тривалому кашлі, особливо спазмуючому, слід звернутися до лікаря/ки для визначення причини та надання рекомендацій. Переважно потрібен час, збалансоване харчування, відпочинок. Проте іноді необхідно стежити за станом, аби запобігти розвитку ускладнень. Лікування кашлюку залежить від важкості перебігу. Маленьких дітей зазвичай госпіталізують. Для лікування захворювання зазвичай призначають антибіотики або терапію на полегшення симптомів, зокрема інтенсивності кашлю.


Схожі матеріали:

👁 387
Категорія: Здоров'я
Теги: кашельВсього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Что такое атрофия зрительного нерва?

/_pu/70/41935844.jpg

Льняное масло в индустрии красоты

/_pu/70/81978187.jpg

Диспареунія: що робити, якщо відчуваєтьс...

/_pu/70/06587070.jpg

Ремонт под Ключ: Творческий Подход к Пре...

/_pu/70/28178354.jpg

Розмова під час сексу: довіра, повага та...

/_pu/70/98776348.jpg

Как предотвратить повреждение зрительног...

/_pu/70/18888637.jpg

Коли надмірне хвилювання заважає чоловік...

/_pu/70/14881768.jpg

Що таке база для нігтів та її види

/_pu/70/69796992.jpg

Чи потрібна зола смородині взимку: як вч...

/_pu/70/87839009.jpg

Депиляция – эффективное удаление нежелат...

/_pu/70/77533039.jpg

Прозора жіноча спідня білизна - гарні ко...

/_pu/70/70398749.jpg

Секс, потужний засіб від стресу

/_pu/69/44592895.jpg