ТОП матеріалів за рейтингом    Найбільш обговорювані    Зверніть увагу!    Соціальний захист     ТОП найпопулярніших    Прес-реліз    Технології    Новини Полтавщини TV   
Noma Nazish   Якщо розумову втому не контролювати, вона може призвести до зниження імунітету, зниження продуктивності, тривоги та виснаження.


Психічна втома
 
Психічна втома зазвичай виникає внаслідок тривалих періодів інтенсивної когнітивної діяльності або розумового напруження — згадайте про надмірне робоче навантаження, багатозадачність, зустрічі «спина до спини» та інші розумово важкі дії.

Це змушує наш мозок перевантажуватись, що призводить до виснаження, туману мозку, дратівливості, відсутності мотивації, зміни апетиту та труднощів зі сном, серед іншого.

Такі фактори, як фінансовий стрес, відсутність балансу між роботою та особистим життям, складні життєві події та хронічні захворювання також можуть сприяти когнітивній втомі.

Якщо розумову втому не контролювати, вона може призвести до зниження імунітету, зниження продуктивності, тривоги та виснаження.

Дослідження показують, що тривала розумова втома також може вплинути на нашу фізичну витривалість.

Як уникнути психічного виснаження

Ось чотири перевірені стратегії запобігання втомі мозку та підвищення продуктивності:
  • Переосмисліть, як ви витрачаєте свою енергію: визначте пріоритети та оцініть завдання, щоб ефективно розподіляти свій час. Використовуйте такі методи, як матриця Ейзенхауера, щоб класифікувати завдання та вирішувати їх відповідно. Уникайте зобов’язань в останню хвилину, де це можливо, і встановіть чіткі особисті та професійні межі, щоб зменшити повсякденний стрес. Якщо ви схильні забувати речі, встановіть нагадування та створіть резервні копії. Наприклад, зберігайте додаткові зарядні шнури вдома та на роботі, зберігайте трохи грошей у бардачку автомобіля на випадок, створіть головний пакувальний список для подорожей і роздрукуйте кілька копій, щоб вам не довелося постійно писати нові. «Перейдіть від швидкої допомоги на дні скелі до роботи над системами, які допоможуть назавжди зменшити стрес і зайве прийняття рішень», — каже доктор Еліс Бойєс, автор посібника «Здоровий розум».

  • Робіть часті перерви: будь то 10-хвилинна маленька перерва на роботі, коротка прогулянка по кварталу, відпочинок на вихідних або відпочинок, відпочинок може допомогти зменшити стрес і втому від прийняття рішень, відновити енергію, підвищити концентрацію, і підвищити творчість.

  • Виконуйте повторювані завдання групами: «Виконуйте повторювані завдання групами, щоб вам не довелося виконувати їх часто», — пропонує доктор Бойс. Наприклад, якщо у вас достатньо місця, раз на кілька місяців купуйте оптом такі речі, як пральний порошок або канцелярське приладдя, замість того, щоб виконувати ці завдання кожні кілька тижнів. Або роздрукуйте кілька копій важливих документів, а не роздруковуйте копію кожного разу, коли вам це потрібно, каже вона. Ви також можете автоматизувати повторювані завдання за допомогою програм для планування, підписки та керування завданнями, таких як Trello.

  • Будьте організованими: організованість допомагає уникнути стресу, заощадити час і покращити концентрацію — усе це сприяє продуктивності. Найкращий спосіб упорядкувати справи, не відчуваючи себе перевантаженими, — це призначити всьому правильне місце та розчистити безлад відразу після того, як ви виконали завдання. Наприклад, мийте посуд, як тільки закінчите їсти, організуйте свій робочий стіл перед тим, як йти додому, застеліть ліжко відразу після пробудження тощо.Схожі матеріали:


    Блоги є видом матеріалу, який відображає винятково точку зору автора. Вона не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться.
   Точка зору редакції Grebenka.com може не збігатися з точкою зору автора. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує роль носія
👁 241
Категорія: Блоги
Теги: Психічна втома, психічне виснаження, втома мозку


НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ БЛОГИ

 
/_sf/14/54877133.jpg

Заключні ігри з футзалу в рамках проєкту «Пліч-о-пліч. Всеукраїнські шкільні ліги»

/_sf/14/88048165.jpg

Нове дослідження показало, як можна запобігти розумовій стомленості

/_sf/14/18628872.jpg

Карлсон висміяв слова Путіна про "денацифікацію"

/_sf/14/01271784.jpg

В чому різниця між військовозобов'язаним та призовником

/_sf/14/82774962.jpg

План робіт у саду та городі на квітень

/_sf/14/68651316.jpg

Замовлення розв'язання задач швидка допомога

/_sf/14/10679928.jpg

Підготовка до складання тесту НМТ з репетиторомЕНЦИКЛОПЕДІЯ КОРИСНОГО


Експерти рекомендують завжди возити з со...

/_pu/70/16389617.jpg

Як підвищити приживаність живців троянд ...

/_pu/70/30499224.jpg

Названо кулінарні помилки, які шкодять з...

/_pu/70/66948202.jpg

Секс, потужний засіб від стресу

/_pu/69/44592895.jpg

Що таке база для нігтів та її види

/_pu/70/69796992.jpg

Чем частная педиатрия отличается от госу...

/_pu/70/75064883.jpg

Коли треба сіяти розсаду на помідори

/_pu/70/55613811.jpg

Выбор кафеля для кухни: Советы и Тренды

/_pu/70/06260094.jpg

Обробка смородини навесні: чим бризкати ...

/_pu/70/26212100.jpg

Що посадити поряд із капустою, щоб захис...

/_pu/70/15949106.jpg

Як побудувати та не зруйнувати стосунки

/_pu/70/52442605.jpg

Переваги безкаркасних скляних перил

/_pu/70/16571060.jpg