Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Поради на всі випадки життя Дизайн інтер'єру та ремонт Дача, сад та город
Авто, вело, мото Мистецтво


Обробка смородини навесні: чим бризкати та підгодовувати

До початку весняної обробки уважно огляньте ягідник у саду та проведіть підготовчі заходи, щоб обприскування дало максимальний ефект


Кущі смородини

Кущі смородини після зими вимагають догляду та підживлення. Як правильно бризкати та підгодовувати смородину навесні? Дотримуйтесь порад та рекомендацій, щоб отримати щедрий урожай вітамінних ягід.

Як і чим обприскувати смородину навесні

Смородина різних видів (чорна, червона, біла) виходить із стану спокою навесні дуже рано. Садівникам потрібно правильно спланувати весняну обробку кущів для захисту від шкідників, хвороб та підтримки вегетації.

Підготовчий етап

До початку весняної обробки уважно огляньте ягідник у саду та проведіть підготовчі заходи, щоб обприскування дало максимальний ефект.
  • Видаліть всі сухі та зламані гілки секатором, обрізайте гілки до першої набряклої нирки.
  • Підв'яжіть великі гілки з пагонами до опори або кілочків. Завдяки такому розташуванню гілок склад обприскування краще проникне у важкодоступні місця на кущі.
  • Приберіть під кущем торішнє листя і опале гілки, розпушіть грунт. Саме в таких місцях збираються сплячі в зимовий період личинки шкідників та суперечки грибів, які прокинуться з настанням теплих днів.
  • Визначте склад для обприскування та застосовуйте його за графіком.
Коли бризкати смородину навесні? Першу обробку кущів проводьте до набрякання бруньок. Цей процес у смородини починається наприкінці лютого – на початку березня, коли денна температура підвищиться до +4 °С.

Наступні обприскування проводьте у процесі вегетації:
  • По зеленому конусу, коли листя ще не розкрилося, але з бруньок виглядають зелені кінчики. Такий етап настає у березні–квітні. У цей період кущі смородини особливо схильні до грибкових захворювань (септоріозу, антракнозу, стовпчастої іржі).
  • До цвітіння і після цвітіння обробку проводять при появі ознак захворювання (борошняна роса) або нашестя шкідників (попелиця, смородинний кліщ).
У період дозрівання ягід та збирання врожаю будь-які обприскування не виконують без нагальної потреби.

Правила обробки смородини навесні

Чим бризкати смородину навесні? Для обприскування кущів смородини застосовують хімічні, біологічні препарати та народні засоби.

Щоб підібрати відповідний засіб для обробки кущів, визначтеся:
  • з якою метою проводиться обприскування (профілактика чи лікування);
  • на якому етапі вегетації планується захід;
  • від якої хвороби чи шкідника потрібно захистити рослину.
Першу обробку проводьте по нирках, що не розкрилися, коли потрібно знищити шкідників і грибки, що перезимували в нирках і під корою.

Для цього використовуйте такі засоби:
  • окріп до 70 ° С, яким знищують ниркового кліща;
  • розчин мідного чи залізного купоросу;
  • інсектицидні препарати для знищення шкідників та хвороб.
У період зеленого конуса обробляйте смородину від грибкових хвороб такими складами:
  • розчином бордоської рідини (3%);
  • настоєм тютюну, часнику, лушпиння цибулі;
  • фунгіцидними препаратами, що містять мідь.
Як захистити смородину від хвороб? У разі виявлення ознак захворювання або колоній шкідників на стадії формування бутонів та після зав'язування плодів обприскуйте кущі смородини такими препаратами:
  • мильний розчин від попелиці та грибкових хвороб (50 г господарського мила на 10 л води);
  • настоянка пасльону, кульбаби або чистотілу;
  • 1% розчин бордоської суміші;
  • біопрепарати фунгіцидної та інсектицидної дії.
При проведенні профілактичних та лікувальних заходів дійте за правилами:
  • Обприскуйте ґрунт у приствольному колі (50-60 см від кореня).
  • Використовуйте засоби захисту для шкіри та дихальних шляхів (халат, головний убір, рукавички та респіратор).
  • Плануйте обприскування в суху безвітряну погоду. Якщо наступного дня після обробки піде дощ, повторіть обприскування тим самим складом.
  • Розводьте вибраний препарат у день застосування, як радить Анатолій Кравцов, автор книги «Препарати для захисту рослин на присадибній ділянці».
  • Видаліть з ділянки на час обробки та наступні 24 години дітей та домашніх вихованців.
  • Утилізуйте залишки розведеного препарату згідно з інструкцією.

Як і чим підгодовувати смородину навесні

Формування соковитих ароматних плодів на кущах смородини потребує поживних речовин. З цією метою садівники проводять кореневе і позакореневе підживлення рослин, починаючи з ранньої весни.

Терміни підгодівлі смородини навесні

Планування графіка підживлення смородини навесні безпосередньо пов'язані з фазами вегетації рослини.

Графік весняних підживлень смородини виглядає так:
  • Перше підживлення. Проводьте після санітарної обрізки кущів і розпушування ґрунту в ягіднику, коли нирки на пагонах набухають і прокидаються. Не поспішайте з підгодівлями ранньою весною, оскільки коріння вбирає корисні речовини тільки при цьому температура ґрунту +5–10 °С. Такий період настає наприкінці березня – на початку квітня.
  • Друге підживлення. У період бутонізації рослині потрібно підживлення для формування квіток та зав'язі. Цвісти смородина починає у травні. Підживлення в цей час поєднуйте з поливами.
  • Третє підживлення. Плануйте її під час цвітіння та плодоношення наприкінці травня–початку червня. Смородині потрібно надходження калію і фосфору, щоб ягоди вийшли солодшими і більшими.

Правила внесення підживлення

Підживлюйте смородину навесні, дотримуючись таких правил:
  1. Удобрюйте ґрунт з 2 роки після посадки. Кущі смородини, висаджені минулого року, не потребують підживлення навесні, якщо при посадці в лунки було внесено всі необхідні речовини.
  2. Вносите кореневі підживлення під кожен кущ після дощу або попереднього поливу. Поливайте кущі за добу або кілька годин до внесення рідких добрив.
  3. Змивайте добрива, яке потрапило на листя, чистою водою способом дощування.
  4. Проводьте підживлення рано-вранці або ввечері, щоб сонячні промені не обпалили листя при попаданні рідини.
  5. Підживлюйте смородину кореневим способом, розподіляючи добрива під кущі, що плодоносять, в радіусі до 1,5–2 м.
  6. Проводьте позакореневі підживлення лише за потребою, якщо рослина потребує певних мікроелементів. Наприклад, під час цвітіння смородини підвищення врожайності застосовуйте розчин борної кислоти.
Чим удобрювати смородину навесні? Весною під смородину вносять азотні добрива. Вони відразу надходять через кореневу систему в пагони та прискорюють вегетацію рослини. Для підживлення застосовуйте мінеральні та органічні речовини. Галина Кізима, авторка книги «Ягоди в саду. Суниця, смородина, малина, аґрус, жимолість», рекомендує підсипати під кожен кущ 0,5 л деревної золи, що забезпечує рослину калійними добривами.

Особливості різних видів підживлення:

  • Азотна. Проводьте 1 раз провесною, щоб не викликати бурхливого приросту зеленої маси. Застосовуйте сечовину (10 г на 10 л води), аміачну селітру (15 г на 10 л води), розчин курячого посліду (1:20), настій коров'яку (1:40), настій кропиви.

  • Комплексна мінеральна. Вносите до початку цвітіння, щоб забезпечити надходження всіх необхідних макроелементів. Підгодовуйте кущі нітроамофоскою (20-30 г на 10 л води), діамофоскою (20-30 г на 10 л води).

  • Калійно-фосфорний. Підходить для внесення до та після цвітіння, а також восени після збирання врожаю. Використовуйте суперфосфат (20–30 г на 10 л води), сульфат калію (15–20 г на 10 л води), настій деревної золи (200 г на 10 л води), кісткове або рибне борошно (100 г на 1 м²).
Серед народних засобів для весняного підживлення смородини використовують:
  • дріжджове підживлення (100 г свіжих або сухих дріжджів на 10 л води). На кожен кущ знадобиться щонайменше 1 л розчину;
  • настій картопляних очищень, що містить корисний для смородини крохмаль. Для приготування настою засипають 2/3 відра очищення і заливають окропом на 2-3 дні. Можна напровесні просто прикопати очищення під кущі, щоб вони перегнили і віддали смородині корисні речовини.
Дотримуючись правил догляду за смородиною навесні, садівники продовжують період плодоношення кущів смородини. Ягідники пишно зеленіють, цвітуть і формують красиві та довгі грона вітамінних ягід.


Схожі матеріали:

👁 237
Категорія: Дача, сад та город
Теги: Кущі смородини, смородина



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Основні секрети схуднення для жінок: Шля...

/_pu/70/95469255.jpg

Коли треба сіяти розсаду на помідори

/_pu/70/55613811.jpg

Як зрозуміти, що шкіра зневоднена і їй п...

/_pu/70/33663710.jpg

Що таке база для нігтів та її види

/_pu/70/69796992.jpg

Найкращий спосіб підвищення потенції у ч...

/_pu/70/52734467.jpg

Коли надмірне хвилювання заважає чоловік...

/_pu/70/14881768.jpg

Посів петрушки: коли і як садити?

/_pu/70/46973056.jpg

Що посадити поряд із капустою, щоб захис...

/_pu/70/15949106.jpg

Чем частная педиатрия отличается от госу...

/_pu/70/75064883.jpg

Як романтичні фільми руйнують наше уявле...

/_pu/69/91573937.jpg

Выбор кафеля для кухни: Советы и Тренды

/_pu/70/06260094.jpg

Допомога у виборі: яка нижня білизна під...

/_pu/70/80145800.jpg