Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини району    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   

Новини Гребінки
12.04.2010
Життя в щоденних турботах та піснею в серці


Життя в щоденних турботах та піснею в серці

Як не склалася б доля, для кожного найріднішим залишається той куточок, де він народився, де пройшло дитинство. Багато всього випало на долю сіл Овсюки та Покровщина Гребінківського району, а відтак і на долю їхніх мешканців.

Днями села, які мають майже 400-річну історія, відсвяткували свій день народження. Відзначати його – давня традиція. А на свято завжди запрошують ветеранів війни та праці.

Овсюки – козацьке село. Річка Оржиця, на якій воно розташоване, колись була повноводною. Нею, у той час, мандрували на своїх човнах козаки.

На честь козаків названо і околиці села: Галаганівщина, Денисівщина... Є в Овсюках і Троїцька церква, збудована в 1848 році. Мешканці села пишаються своїм козацьким минулим.

Протягом багатьох років у селі функціонував колгосп «Україна». 30 років поспіль його очолювала Ганна Миколаївна Попович. Саме за її головування як господарство, так і село досягло свого найвищого розвитку.

Саме тоді у село прийшов газ, заасфальтували дороги, побудували школу, дитячий садок на 100 місць, амбулаторію, аптеку, магазини. За досвідом до колгоспу-мільйонера їхали не тільки з різних куточків СРСР, а й з інших країн.

Пісенно-танцювальний ансамбль «Полтава» запалив серця шанувальників української народної пісні й танцю не в одному куточку нашої держави. Тільки за минулий рік колектив дав 86 концертів. А після цього виступу в Овсюках його запросив на Миколаївщину меценат Микола Ворона.

Отак і живуть мешканці Овсюків та Покровщини у щоденних турботах, але з піснею у серці. Недарма вони нащадки козаків.
Схожі матеріали:
   Категорія: Новини Гребінки | Переглядів: 1284
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Все смайлы
Код *:

НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ