Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини району    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   

Полтавщина
20.05.2010
Героям Шумейкового та воїнам Перемоги присвячується...


Героям Шумейкового та воїнам Перемоги присвячується...

8 Травня 2010 року на території Меморіального комплексу воїнам Південно-Західного фронту в урочищі Шумейкове з нагоди 65-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років відбувся обласний мітинг-реквієм та культурно-мистецьке дійство «ВІЧНА СЛАВА ГЕРОЯМ!».За участю ветеранів, керівництва

Полтавської області, делегацій від сусідніх областей, районів, міст, духовенства, представників громадськості відбулося покладання квітів та вінків до Монументу, Вічного вогню, та місця загибелі командуючого Південно-Західним фронтом, Героя Радянського Союзу, генерал-полковника М.П.Кирпоноса.

Вересень 1941-го ... В урочищі Шумейковому, що неподалік від Лохвиці, 800 воїнів Південно-західного фронту на чолі з командуючим фронтом генерал - полковником М.П.Кирпоносомприйняли бій з переважаючими силами німецько -фашистських загарбників. Славні воїни три доби вели нерівний бій, багато з них загинули, до кінця виконавши священний обов'язок перед Батьківщиною.

Травень 2010... З усіх найближчих міст, сіл, районів їдуть великі офіційні делегації, а то й просто сім'ї приїхали до величного монумента героям Південно-Західного фронту. Лісок Шумейкове загубився в степу, у глибокому яру, нічим не примітний - довжиною близько кілометра, шириною кілька сот метрів, таких в Україні багато. Але влітку і взимку, в спеку і холод сходяться до нього людські потоки. Приходять сюди сивочолі ветерани і зовсім молоді люди, котрим не знайомі біди війни, але вони приходять сюди, щоб вклонитися пам'яті тих, хто поклав свої голови у цьому урочищі заради Перемоги, заради щасливого мирного майбутнього.

Цього року усі ми відзначили 65-ту річницю Великої Перемоги. А за день до того, 8 травня, офіційна делегація на чолі з головою районної ради В.М.Зінченком та головою райдержадмініст-рації А.В.Вихором, брала участь в урочистих заходах святкування Перемоги у Шумейковому урочищі. До складу нашої делегації увійшли ветерани Великої Вітчизняної війни - Павлина Іванівна Цвілій, Петро Ілліч Чміль, Пилип Єгорович Кошелєв, Михайло Васильович Коник, Микола Олександрович Козенко, Фелікс Іванович Вершак, ,а також голова районної організації інвалідів Великої Вітчизняної війни АІПавловський та голова районноїорганізаціїветеранівВ.М.Неруш.

Квіти до монумента у Шумейковому урочищі поклала делегація
 на чолі з головою Полтавської обласної державної адміністрації О.В.УДОВІЧЕНКОМ


 За півтори години автобус привіз гребінківську делегацію до місця призначення, а там уже всю площу навколо монументу заполонили люди. І так радісно стало на душі, що ще багато серед нас ветеранів, славних воїнів Великої Вітчизняної. Того дня вони були особливо урочисті, і хоч непрохана сльоза котилася по щоці, та все ж радість від свята переборювала смуток спогадів.

Ветерани, в тому числі й з Гребінки, зайняли найпочесніші місця
. Але присутнім здається замало було навіть великої площі побіля монумента, незважаючи на погодні умови, а дощ чомусь розпочався рівно тоді, коли прозвучали перші акорди урочистої програми, людей все-одно було дуже багато. Одна за одною приїздили до урочища делегації з різних районів області. В урочистому мітинзі взяла участь і делегація із Роменського району сусідньої, Сумської, області. Оркестр Полтавського музичного училища вигравав військові марші та пісні воєнних років. Атмосферу сорокових вдало відтворили й аматори мистецтва, створивши прямо серед поля воєнно - польовий штаб, з медсанбатом, польової кухнею, штабом.

Покладання квітів до меморіального комплексу в Шумейковому урочищі

 Урочистий мітинг розпочався покладанням квітів і вінків до підніжжя монумента на честь воїнів Південно-Західного фронту. Гребінківська делегація також вшанувала полеглих воїнів Радянської Армії у вересні 1941 року. Ветеранів та гостбй Шумейкового привітали зі святом Перемоги єпископ Лубенський і Кременчуцький Тихон, голова обласної державної адміністрації О.В. Удовіченко, народний депутат України С.В. Гордієнко, голова ЛохвицькоїРДАА.П. Заславець та інші. У їхніх словах найперше були побажання ветеранам міцного здоров'я, благополуччя, поваги від молодого покоління, злагоди у родинах і всього, всього найкращого.


Аматори та працівники культури порадували гостей Шумейкового урочища прекрасними виступами. Після закінчення основної програми глядачі розійшлися по території урочища, вклонилися братській могилі воїнів Південно-Західного фронту, напилися крижаної, чистої, немов кришталь, води із тутешньої криниці. Ще довго не стихала музика, ще довго то там, то тут групи людей зупинялися на кілька хвилин, вслухаючись і вдивляючись у далечінь. І лиш восьмиметровий бронзовий со/щат, піднявшись на увесь свій богатирський зріст, з гвинтівкою в руках, рветься в бій. Здається, він і тепер на варті миру, він і тепер в строю. Міцно зімкнуті його вуста, в очах відвага і рішучість перемогти ворога або вмерти, до кінця виконавши свій священний обов'язок перед Батьківщиною...

Місце першого поховання командуючого Південно-Західним фронтом,
генерал-полковника М.П.КИРПОНОСА


СВІТЛАНА ПЕДОРЯКА


Схожі матеріали:
   Категорія: Полтавщина | Переглядів: 1354
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Все смайлы
Код *:

НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ