Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини району    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   

Новини Гребінки
22.07.2010
Купальське свято в Тополевому


Купальське свято в Тополевому

Липень - золота середина сонячного літа. Рясно виблискують на гілках важкі намистини вишень, чується хрупання об землю перших стиглих абрикос, наливаються соком груші. Але головною прикметою липня є те, що він розпалює високе багаття Купальського вогнища. Івана Купала - одне з найулюбленіших свят.

З ним пов'язано багато різних обрядів, що мають чарівну й очисну силу. От і в Тополевому свято почалося майже з чудес. На сільський стадіон ще сходилися самодіяльні артисти, як небо затягло хмарами, рвучкий вітер шматував прикрашену квітами і цукерками Марену, зривав з дівочих голівок віночки. Дощ для села був дуже потрібен, але всі дружно почали просити Бога і Матінку-Природу: «Зачекайте, будь ласка!»

І диво з див: вітер вщух, а через весь стадіон перекинулась різнокольорова веселка. Свято почалося! В нашому селі немає річки, але купальські свята проводяться щорічно. Цього року глядачів порадував виступ дитячого колективу.
Діти, а це в основному дівчатка (з 18 учасників лише один хлопчик) з великим ентузіазмом взялися де створення різноманітних образів. Вони вживалися в чоловічі ролі, первдягалися, танцювали. Важко назвати кращого - всі молодці!

Спів нашої чарівної талановитої землячки Анастасії Осінної - це завжди свято. Вона залюбки бере участь в наших

заходах, ніколи не» відмовляється, бо вважає, що саме з сільської сцени почалися П перші творчі кроки. А' односельці завжди слухають юну співачку з гордістю і любов'ю та бажають подальших успіхів у майбутньому. Настунечко, нехай тобі Господь Бог допомагає!

Кульмінацією концертної програми був виступ народного хорового колективу «Берегиня» під керівництвом Нелі Олександрівни Луценко. Директор сільського будинку культури Юлія Василівна Євтух частенько запрошує їх до нас. Самодіяльні артисти подарували глядачам незабутні враження. Різноманітні пісні: купальські, жартівливі, ліричні линули над селом. Прекрасний спів, дотепний гумор припав до серця кожному.

Після веселих ігор відбулася дискотека, яку допоміг провести працівник Гребінківського будинку культури Дмитро Басарьов.

...Сонце дивилося на забави людей і раділо. Кажуть, якщо свято на Купала було гарним і сонечко пораділо разом з людьми, воно послало їм на землю добро і благодать. Благодать була послана небесами. Через день після святкування на спраглу землю пішов довгоочікуваний дощ...

ТАМАРА ТИЩЕНКО,
сільський біліотекар.


Схожі матеріали:
   Категорія: Новини Гребінки | Переглядів: 1089
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:

НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ