Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини району    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   

Новини Гребінки
22.07.2010
Незабутні враження


Незабутні враження

Для учнів Рудківської ЗОШ І-ІІІ ступенів початок канікул запам'ятається на довго. Позаду - заліки, контрольні, практика, ДПА, а попереду - літо... Для когось воно вирішальне, треба обирати свою стежину, по якій іти далі у доросле життя, а для кого - звичайне, з різноманітними пригодами, екскурсіями, походами, поїздками і просто відпочинком. А як відпочивати? Значною мірою це залежить від нас самих. "Потрудилися на славу, тепер маємо забаву", - так говорили учні, коли вирушили на екскурсію до Умані в живописний куточок, перлину України Національний дендрологічний парк "Софіївка" Національної Академії наук, видатне творіння кінця 18 - початку 19 століття, поема із каменю, води, рослин, архітектурних споруд.

 А дійсно потрудилися! За плечима у кожного додався багаж знань, та й весною не сиділи склавши руки. Школярі допомагали СФГ "Каміла" впоратися з картоплею. Восени допомагали збирати врожай, а весною -готували посадковий матеріал. За це директор СФГ "Каміла" Іван Іванович Буць надав матеріальну допомогу в організації екскурсії. Учні 6-10 класів разом з класними керівниками Сергїсм Васильовичем Кононенком, Валентиною Григорівною Ічанською. Оленою Володимирівною Шевченко, Валентиною Миколаївкою Даценко відвідали Софіївку 15 червня.

Автобус вирушив від Рудківсько» школи рано-вранці. За вікном змінювалися краєвиди, піднімалося сонце, діти з цікавістю роздивлялися навкруги, спостерігали за дорожніми знаками - а скільки ще кілометрів до Умані? Кожен з нетерпінням чекав зустрічі з "вічним пам'ятником любові", тзк називають Софіївку. І ось ця зустріч відбулася. Екскурсоводи зустріли нас біля входу, а далі, розділившись на групи, ми пішли по парку.

Кожен куточок парку пов'язаний з легендами та романтичними історіями про сімейне життя Потоцьких, засновників парку. Станіслав Потоцький заснував Софіївку, як подарунок коханій дружині, красуні - гречанці Софії Вітт-Потоцькій.

Уманські умільці створили у долині річки Кам'янки свою малу Елладу, батьківщину красуні-дружини Потоцького. З якого б боку не дивився на цей парк, він скрізь прекрасний.
Безліч квітів, дерев, архітектурних споруд, тихе журчання річки Кам'янки.
А далі перед нами відкривається видовище, яке захоплює подих. 3 15-метрової висоти скидає свої води водоспад, дивує око Венеціанський міст, з грізним шипінням виривається із чавунної пащі фонтана Змія потужний стовп води, досягаючи 12-16 -метрової висоти. Особливою прикрасою є Рожевий павільйон, побудований у стилі Відродження на острові Анти-Цирцея. Куди не кинь оком - всюди краса, яку створили руки людини і природа. Хоча вже було далеко за полудень, але залишати цей дивовижний живописний куточок не хотілося.

Надовго запам'ятається підземна екскурсія на човні з Верхнього ставу до Ахеронтійського озера, від якої майже в кожного захоплювало подих, коли промінці сонця вже не пробиваються у підземну переправу.

Так багато чудових куточків, але час вирушати додому, бо дорога далека. Наостанок завітали до Долини Троянд, де  зібрана величезна кількість сортів троянд. Чудовий аромат та І різноманіття кольорів зачаровують кожного, хто побуває тут.

І ось автобус рушив додому. Кожен везе сувеніри, І подарунки на згадку про живописний куточок України, "вічний пам'ятник любові". Ця цікава подорож ще довго буде у  пам'яті учнів.

Хочеться ще раз подякувати спонсору І. І. Буцю за надання грошової допомоги на проведення екскурсії.
Це знаменитий фонтан 'Змія'. Вода надходить до фонтану по мірри підземному
водоповоду, викладеному з гранітного тесаного каменю вздовж дороги,
 яка веде від академії та оранжереї до павільйону Флори.Ласкаво просимо до офіційного сайту СОФІЇВКИ - Національного дендрологічного парку України, без перебільшення одного з найкращих місць, створеного людськими руками.

ОЛЕНА ШЕВЧЕНКО.
вчителька Рудківської ЗОШ І-ІІІ ст.Схожі матеріали:
   Категорія: Новини Гребінки | Переглядів: 1168
Всього коментарів: 1

0
1 Сергей   (14.02.2011)
Круто вам))

Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:

НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ