Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   

04.11.2011

На Гребінківщині оновлено місце поховання Євгена Гребінки у Мар'янівціНа Гребінківщині оновлено місце поховання Євгена Гребінки у Мар'янівці  

26 жовтня у Мар'янівці урочисто відзначали завершення реконструкції родового кладовища Гребінок, оновлення пам'ятника та могили Євгена Павловича Гребінки.

Тож мар'янівська громада активно готується гідно зустріти 200-річчя з дня народження відомого земляка. На відкриття реконструйованого пам'ятника завітав голова Полтавської облдержадміністрації Олександр Васильович Удовіченко.

На мар'янівській землі його зустрічали хлібом-сіллю.

Наш земляк, письменник Євген Павлович Гребінка жив і творив у Петербурзі, але натхнення і талант йому дарував рідний край. І вже смертельно хворий письменник звертався до своїх братів: «Візьміть мене додому, хай мені заспіває жайвір у рідному краї...»

Остання воля автора всесвітньовідомого романсу «Очи черные» була виконана. Він похоронений на рідній мар'янівській землі.

Мар'янівці, жителі Гребінчиного краю і всієї Полтавщини бережуть пам'ять про відомого земляка. Готуючись до 200-річчя з дня його народження, виконано багато робіт з благоустрою, реконструкції, ремонту, видання книг, створення кінофільму та інше.

Про це говорили виступаючі на урочистостях голова облдержадміністрації О. В. Удовіченко, голова райдержадміністрації А. В. Вихор, глова районної ради В. М. Зінченко, мар'янівський сільський голова і. П. Малярик.

Зокрема, 0. В. Удовіченко відзначив: «Я радий, що все, що заплановано нами до ювілею Євгена Гребінки, реалізується. На це потрібні вагомі кошти, і не дивлячись на непросту ситуацію в державі, вони виділяються і державою, і областю, і районом, і сільською, і міською радою. Потрібно спільно рухатися уперед, вирішуючи всі важливі питання життєдіяльності територіальної громади. Пам'ять про видатного поета-земляка повинна надихати на активну діяльність всіх жителів Гребінчиного краю. Вітаю мар'янівців з завершенням реконструкції священного для вас місця, хай щастить вам на рідній землі».

Місцеві керівники щиро дякували голові ОДА, голові обласної ради, обласному депутатському корпусу за сприяння і допомогу, а також підрядчику на чолі з Олександром Миколайовичем Данюком за якісно виконані роботи. І дійсно, це не просто місце поховання відомого байкаря, а місце роздумів про життя, про духовний спадок, що залишає людина після себе.

А на могилі Є. Гребінки вибиті слова нашого поета-земляка Андрія Денисенка:
Безмежна світова арена.
Слід не один там загубивсь.
Як мало ти прожив, Євгене,
Та як багато ти зробив.
Почесне право розрізати стрічку над али голові облдержадміністрації О. В. Удовіченку, голові РДА А. В. Вихору, голові районної ради В. М. Зінченку, голові села Мар'янівка І. П. Малярику. А потім всі присутні поклали квіти до пам'ятника Євгенові Гребінці.

Голова ОДА О. В. Удовіченко також відвідав щойно введену в дію в рамках проекту «Питна вода» насосну станцію.

Вода подається споживачам прямо із свердловини, оновлено і прокладено 6 км водогонів. Побував голова облдержадміністрації і в Гребінківському районному будиноку культури, що зараз реконструюється. Адже цей культурний заклад прийматиме гостей у дні святкування ювілею Євгена Гребінки.

Автор: Наталія ЛАКУША
«Гребінчин край»
Відео: РТС «Гребінка»


Схожі матеріали:
👁 3286
Категорія: Новини Гребінки
Теги: Пам'ятник, Полтавщина, місце поховання, Могила, Євген Гребінка, Удовіченко
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
У Гребінці сталася пожежа у багатоквартирному будинку У Гребінці сталася пожежа у багатоквартирному будинку
На Пирятинщині завершується посівна кампанія На Пирятинщині завершується посівна кампанія
На Полтавщині водій перевозив понад 20 кілограмів риби бе... На Полтавщині водій перевозив понад 20 кілограмів риби бе...
65-річний працівник одного із підприємств Полтави впав із... 65-річний працівник одного із підприємств Полтави впав із...
У Гребінці жінку оштрафували за залишене на вулиці сміття У Гребінці жінку оштрафували за залишене на вулиці сміття
На Полтавщині спостерігається збільшення кількості ДТП, в... На Полтавщині спостерігається збільшення кількості ДТП, в...

НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ