Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини району    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   

Полтавщина
29.11.2012
Делегація з Гребінки в Лубнах вшанувала пам'ять жертв голодомору

Восени 1990 року в мальовничому куточку Лубенщини неподалік Мгарського Спасо - Преображенського монастиря було вивершено Курган скорботи

Делегація з Гребінки в Лубнах вшанувала пам'ять жертв голодомору

24 листопада уся українська спільнота вшановувала пам'ять невинно загиблих під час голодомору 1932 - 1933 років. З тих трагічних днів минуло вже вісімдесят років.

Страшний ювілей трагедії нашого народу примушує не забувати тих подій, спонукає схилити голови в зажурі перед священною пам'яттю сотень тисяч мешканців держави, котрі постраждали від голодомору.

З ініціативи поета Олексія Коломійця та академіка, Героя України Бориса Олійника створили перший пам'ятник, присвячений жертвам голодомору 1932-1933 років. Символічно, що він знаходиться у центрі житниці України, на Полтавщині.

Восени 1990 року в мальовничому куточку Лубенщини неподалік Мгарського Спасо - Преображенського монастиря було вивершено Курган скорботи. Землю для нього привозили з усіх регіонів України, з кожного району Полтавщини. І було встановлено, і охрещено на кургані Хрест.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які ціни на ялинки на Полтавщині будуть у цьому році

А в 1993-му встановлено дзвін. І відтоді приїздять сюди з усієї України, аби вклонитися пам'яті померлихуті страшні роки. Пізніше Борис Олійник написав вірш "Біля Мгарського монастиря", в якому кожне слово віддає болем:
На цій горі, на пагорбі печалі,
Де все болить: від квітки до хреста,
Ідуть дощі вдовиними плачами,
На цій горі, на пагорбі печалі.
Цього року, як і багато останніх років до Зажур - гори приїхали делегації з багатьох районів Полтавської області - Гребінківського, Пирятинського, Лубенського, Миргородського та інших.

Делегацію з Гребінки очолював голова райдержадміністрації Анатолій Віталійович Вихор. Вшанувати пам'ять приїхали голова облдержадміністрації О. В. Удовіченко, голова обласної ради І. М. Момот, заступник голови - керівник апарату облдержадміністрації В. О. Пархоменко, голова Лубенської райдержадміністрації, голова Лубенської районної ради та інші.

Учасники відзначення трагічного ювілею голодомору 1932 -1933 років рухалися колоною до пагорба печалі. В руках - запалені лампадки, квіти, вінки, які лягли на Курган скорботи, до величного дзвону. Хвилиною мовчання вшанували присутні усіх, хто помер від голоду у ті буремні роки.

Траурна процесія рушила до Мгарського Спасо - Преображенського монастиря, де відбувся поминальний молебень.

«Гребінчин край»


Схожі матеріали:
   Категорія: Полтавщина | Переглядів: 1264
Теги: монастирь, Гребінка, Удовіченко, пам'ять, жертви голодомору, Лубни, Трагедія, Борис Олійник, момот
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:

НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ