Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   

06.05.2015

Для гребінківських водіїв подорожчає автоцивілка


Найдешевша автоцивілка – для жителів сільської місцевості та міст із населенням до ста тисяч осіб


автоцивілкаІз 1 травня в Україні дорожчає автоцивілка. У водіїв – пожвавлення. Є чимало випадків, коли автомобілісти розривають діючий страховий поліс і укладають новий для того, щоб за місяць-півтора не платити більше

- У мене термін дії страхового полісу закінчується у червні, – розповідає гребінчанин водій Анатолій Б. – Але з травня буде дуже відчутне зростання вартості страховки, тому я уклав новий договір ще за нинішніми цінами, щоб потім не платити дорожче.

Подорожчання через знецінення гривні

Моторне (транспортне) страхове бюро України повідомило страхові компанії, які реалізують поліси обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності (ОСЦПВ), про необхідність підвищення базових тарифів.

Офіційна причина подорожчання – збільшення вартості ремонту автомобілів через девальвацію гривні. За прогнозами страховиків, очікують, що в 2015 році ріст виплат порівняно з минулим роком зросте більш ніж на 50%. Причина – дворазове зростання вартості запчастин.

Повідомлення моторного страхового бюро має рекомендаційний характер. Тобто страхові компанії можуть і не прислухатися до цих вказівок, але в такому випадку їм доведеться платити більші відрахування у гарантійні фонди. Тому фахівці прогнозують, що більшість страхових компаній таки підніме коефіцієнти до розміру, який рекомендує Моторне транспортне бюро.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: До міліції Полтавщини громадяни добровільно здали більше 150 одиниць зброї

Відтак очікують, що з травня автоцивілка подорожчає на 25-30%.

Нагадаємо, що вартість автоцивілки залежить від чотирьох основних факторів – об’єма двигуна транспортного засобу, місця реєстрації, безаварійного водійського стажу та мети використання (комерційні чи приватні цілі). Скажімо, для комерційних транспортних засобів автоцивілка дорожча, причому найдорожча вона для таксистів.

 Для розуміння, як ці параметри впливають на вартість автоцивілки, наведемо такий приклад. Для водія із чотирирічним безаварійним стажем керування автомобілем з об’ємом двигуна 1600 куб. см автоцивілка у сільській місцевості тепер коштує близько 260 гривень. Для водія аналогічного авто, але з річним безаварійним стажем, страховий поліс коштує уже 310 гривень.

«Ціни такі, що хоч продавай авто»

 Найдешевша автоцивілка – для жителів сільської місцевості та міст із населенням до ста тисяч осіб. У Полтавській області – це всі населені пункти, за винятком обласного центру та м. Кременчук. Так ось, для прикладу, у районах області для водія із безаварійним чотирирічним стажем страхування автомобіля з об’ємом двигуна 1600 куб. см тепер коштує 260 гривень. А з травня, згідно з рекомендаціями Моторного бюро, така автоцивілка має коштувати близько 400 гривень.

У Полтаві, який входить у категорію міст із населенням від 100000 до 500000 осіб, для такого ж авто страховий поліс поки що коштує 330 гривень, а коштуватиме понад 500 гривень.

У містах із населенням понад 500000 осіб страхові поліси іще дорожчі.

 А найдорожче за автоцивілку платять у Києві, де найбільша концентрація ДТП. Тепер страхування автомобіля з об’ємом двигуна до 1600 куб. см включно коштує 800 гривень, за умови, що у водія чотирирічний безаварійний стаж водіння. З травня буде 1296 грн.

Щоправда, це середній показник. Якщо у водія великий безаварійний стаж водіння, тоді ціна буде нижчою.

Окрім того, вказані цифри є орієнтовними. Якщо зараз автоцивілка для гребінчан, які мають авто з об’ємом двигуна 1600 куб. см, має коштувати 330 гривень, то це не означає, що вони стільки ж і заплатять. Жорстка конкуренція на ринку спонукає страховиків до різноманітного роду знижок.

Цікаво, що ліміти відповідальності за ОСЦПВ залишаться незмінними – до 50 тисяч гривень при матеріальних збитках, до 100 тисяч – по здоров’ю.

Нагадаємо, автоцивілка є обов’язковим видом страхування. За її відсутність передбачений штраф для автовласників.

Схожі матеріали:
👁 1282
Категорія: Новини Гребінки
Теги: водії, Автоцивілка
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
У Полтаві чоловік із ножем напав на продавчиню в магазині... У Полтаві чоловік із ножем напав на продавчиню в магазині...
На Полтавщині чоловік потрапив під вантажний потяг На Полтавщині чоловік потрапив під вантажний потяг
Вибух газу зруйнував приватний будинок у Гребінці, господ... Вибух газу зруйнував приватний будинок у Гребінці, господ...
На Полтавщині у районі Пирятина впав збитий ворожий безпі... На Полтавщині у районі Пирятина впав збитий ворожий безпі...
«Реабілітовано 24 особи з Полтавщини»: проведено засіданн... «Реабілітовано 24 особи з Полтавщини»: проведено засіданн...
На Полтавщині у ставку знайшли тіло 62-річної жінки На Полтавщині у ставку знайшли тіло 62-річної жінки

НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ