Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   

17.05.2018

Голова Гребінківської ОТГ розповів про досвід та переспективи громади

Незабаром в Гребінці відкриється майданчик зі штучним покриттям для гри у футбол

Голова Гребінківської ОТГ розповів про досвід та переспективи громадиГребінківська міська об’єднана територіальна громада створена у 2017 році, поки що єдина в районі. Нині тут розглядають перспективи приєднання сільських громад до ОТГ. За досить короткий час діяльності у форматі об’єднаної громади, тут уже відбулися зміни, які сприяють подальшому розвитку громади, вирішують давно наболілі питання. Про зроблене, проблеми та плани на майбутнє в ексклюзивному інтерв’ю «Колу» розповів голова громади Віталій Колісніченко.

Перші місцеві вибори до Гребінківської міської об’єднаної територіальної громади відбулися 29 жовтня 2017 року. Об’єднання відбулося у складі міста Гребінка, Слободо-Петрівської та Мар’янівської сільських рад в міську територіальну громаду з центром у місті Гребінка. Нині тут створено два старостинських округи та проживає 12610 осіб.

– Віталію Івановичу, не секрет, що в багатьох об’єднаних громадах досить складні стосунки з районною владою, яка часто відмовляється віддавати об’єкти комунальної власності району у власність ОТГ. Чи налагоджені стосунки в Гребніківської ОТГ з районною владою?
 
– У Гребінківській ОТГ відносини з районною владою із самого початку вибудовувалися досить конструктивно. Районна влада все передала нам (у комунальну власність ОТГ – прим. авт.): будинок культури, всі школи, будинок дитячо-юнацької творчості, музичну школу, тобто все що передбачено законодавством. Тому в цьому напрямку проблем не було.

– Яке основне джерело надходження коштів до бюджету Гребінківської ОТГ?
 
– Це податок на доходи фізичних осіб. Гребінка – місто залізничників. Тому на залізниці працює чимала кількість гребінківців. Хоча й тут не все добре, як хотілося б. Наприклад, працівників будівельно-монтажного управління підпорядкували Кременчуку. Тож тепер виходить, що податки, які сплачують працівники підприємства, котрі живуть у Гребінці, йдуть на розвиток кременчуцької громади. Ще одна залізнична організація зареєстрована в Полтаві, тож податки сплачуються туди. Я піднімав питання про переведння цих працівників за місцем проживання, щоб відрахування йшли до нашого бюджету. Сподіваюся на позитивне вирішення проблеми.

– Нині в багатьох громадах, особливо сільських, земля – часто чи не основне джерело надходження до казни. У Гребінківській ОТГ надходження від земельного податку суттєві?
 
– Наприклад, залізниця займає 215 гектарів землі і платить податок до місцевої казни у розмірі 3% від земельної оцінки. В попередні роки, в 2015 році, до створення об’єднаної громади ця сума була мізерною – 0,25%. Нині це – 7 мільйонів гривень. Коли мене вперше обрали міським головою у 2015 році, бюджет міста був всього 4 мільйони 700 тисяч гривень. Та за рахунок змін, перш за все, тому що ми підняли розмір податку на землю, він зріс до 12 мільйонів 700 тисяч гривень. І це станом на 2017 рік, коли ми ще не були об’єднаною громадою. Нині ж бюджет Гребінківської ОТГ – 93 мільйони гривень разом із субвенціями.

– Віталію Івановичу, у Гребінці знаходиться дійсно унікальнйи спортивний комплекс, аналогів якому немає в районних центрах України. Це комунальнйи заклад, який на утриманні об’єднанї громади. Знаю, що для вас – це болюче питання, адже спорткомплекс потребує реконструкції, грошей на його утримання не вистачає.

– Так, ситуація дуже серйозна. З 5 на 6 травня обвалилася одна з будівель спортивного комплексу. Ми стукали в усі двері, аби нам допомогли його відремонтувати: і в Полтавську ОДА, і до уряду, і у Верховну Раду, де я кілька років тому розповів про проблему з трибуни парламенту народним обранцям. Але ніхто не відгукнувся. Утримуємо заклад ми – за кошти міської ради. А це понад 2 мільйони гривень на рік. Нещодавно до нас сюди приїжджав Міністр молоді та спорту Ігор Жданов та народний депутат Ігор Мосійчук. Обговорили це питання і народний депутат пообіцяв допомогти з реконструкцією, доповів про проблему Прем’єр-міністру Володимиру Гройсману. На сьогодні в Уряді вже пообіцяли виділити сто мільйонів гривень на спортивний комплекс. До 2019 року всі роботи повинні закінчитися.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Громаду Гребінківщини вчили «медіаграмотно» читати журналістські матеріали та виявляти маніпулятивні публікації

– З 1 січня цього року в Україні запрацював Закон «Про відходи», згідно з яким необхідно сортувати сміття. Яка ситуація у Гребінківській ОТГ із сміттєзвалищами та контейнерними майданчиками?
 
– Нині у планах закупити сто сучасних євробаків для сміття. Це досить дороге задоволення – більше 10 тисяч гривень коштує один. Встановимо їх не лише у Гребінці, а й в громадських місцях у сільських населених пунктах. Плануємо закупити баки на умовах співфінансування з обласною владою. Сміттєвоз для них вже придбали.

– Що за цей час зроблено у старостинських округах?
 
– Перш за все, 916 тисяч гривень субвенції на розвиток інфраструктури, яку ми отримали з державного бюджету на розвиток сільських населених пунктів, розподілили повністю на Слободо-Петрівський та Марֹ’янівський старостинські округи. На ці гроші буде проведений капітальний ремонт кухні та їдальні в загальноосвітній Слободо-Петрівській школі. На превеликий жаль, там лише 97 учнів, але це найбільша сільська школа в районі.

У Мар’янівці, за ці гроші замінимо систему опалення в школі та дитячому садку. Окрім того минулого року відремонтували дах та замінили вікна на енергозберігаючі у Слободо-Петрівській загальносвітній школі. У Марֹ’янівці, де народився письменник Євген Гребінка, зробили його музей та відремонтували фасад будинку культури. Цього року, до речі, у вересні вже вдруге там відбудеться міжнародний фестиваль культури «Гребінчині вечорниці», тож запрошую вас на цей захід.

У Слободо-Петрівці зробили вуличне освітлення на суму 500 тисяч гривень. Будемо робити вуличне освітлення й у Мар’янівці.

Багато чого зроблено і в Гребінці. Для прикладу, 4 мільйони гривень виділили на заміну чотирьох старих дахів на нові у багатоквартирних будинках. Замінили майже 80% старих вікон на нові енергозберігаючі у всіх під’їздах багатоквартирних будинків. Проведена заміна вікон у спорткомплексі. Провели на 4-х вулицях міста водогони, замінюємо тротуарну плитку на вулицях міста.

Також незабаром в Гребінці відкриємо майданчик зі штучним покриттям для гри у футбол. Ми вже його установили, але ще не отримали грошей з обласного бюджету безпосередньо на саме покриття. В обласній раді обіцяють, що кошти надійдуть у червні. До речі, Гребінківський район був єдиним в області, де не було поля зі штучним покриттям.

Усім педагогам наших загальноосвітніх навчальних закладів, підвищили виплати за престижність: було 5%, підняли до 10% – це 600 тисяч гривень з міського бюджету, адже в громаді шість шкіл. Можливо, до кінця року ще піднімемо цю надбавку на 5%.


Схожі матеріали:
👁 964
Категорія: Новини Гребінки
Теги: ОТГ, Гребінка, Віталій Колісніченко
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:

НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ