Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   

26.03.2022

Громада Московського патріархату на Полтавщині перейшли до ПЦУ


Свято-Миколаївський храм у селі Гоголеве на Полтавщині перейшов з Московського патріархату до Православної церкви України.


Громада Московського патріархату на Полтавщині перейшли до ПЦУПравославна громада селища Гоголеве стала першою з громад Московського патріархату на Полтавщині, яка зробила під час народної війни за незалежність український вибір, ставши на бік єдиної канонічної православної церкви.

Свято-Миколаївський храм у селі Гоголеве на Полтавщині перейшов з Московського патріархату до Православної церкви України.

Рішення про перехід до Православної церкви України 24 березня ухвалила релігійна громада. Відтепер храм підпорядковується Полтавській єпархії ПЦУ. Про це повідомив настоятель храму отець Павло.
 
– Люди побачивши, що предстоятель Російської православної церкви Кирило схвалює вбивство українців, вирішили перейти у підпорядкування Православної церкви України та молитися за наших воїнів українською, — повідомив отець Павло.

За його словами, священика УПЦ МП, який до цього здійснював служби у храмі, також запрошували на збори, але той відмовився приходити. У суботу, 26 березня у Свято-Миколаївському храмі відбувся молебень за воїнів, які загинули на війні з росією. Це була перша служба українською мовою у Гоголевому.
 
Що ж крига скресла. Перша ластівка. Скоро це буде тенденцією, яку неможливо буде зупинити нікому. Історична подія для Полтавщини сталася на малій батьківщині видатного письменника, класика світової літератури і автора праці «Роздуми про Мазепу» Миколи Гоголя. Ця громада показала усім іншим громадам Московського патріархату єдино правильний шлях-розірвати стосунки з сатанинською псевдорелігійною структурою - РПЦ на чолі з «патріархом» Кірілом-гебістом гундяєвим. Саме він освятив війну проти України, благословив міністра оборони росії Шойгу на вбивства українців і навіть подарував генералітету РФ  у день вторгнення ікону. Громада селища Гоголеве не стала миритися з московським віроломством і розірвала молитовне єднання з кірілом», – прокоментували історичну подію у Полтавському офісі УІНП.

Також там нагадали, що вже у перші дні народної війни за незалежність патріотична громадськість Полтавщини, приміром Полтавська крайова «Просвіта» звернулася до усіх церков Московського патріархату (ця конфесія маскується під назвою УПЦ, але офіційна назва конфесії – Російська православна церква в Україні) на території Полтави та Полтавської області віддати споруди цих церков для користування під поточні потреби в умовах військового стану загонам територіальної оборони та добровольчим загонам спротиву окупантам. «Просвіта» закликала священиків Московського патріархату у Полтаві та області не допускати у своїй діяльності колаборацію з російськими окупантами, що вже сталося у перші дні вторгнення у Сумах. «На Полтавщині не повинно відбуватися подячних молебнів, що їх, за словами голови Сумської військово-цивільної адміністрації, відслужили священики Московського патріархату, побачивши у Сумах танки російських окупантів. Ми закликаємо цих священиків пам’ятати, що, попри підпорядкування їхньої конфесії Москві, вони, як і їх паства, є громадянами України!», - говорилося у зверненні.

Довідково: під час телемарафону українських каналів предстоятель ПЦУ , митрополит Епіфаній оприлюднив заяву. «Ми закликали і зараз закликаємо, в цей непростий час, об’єднатися всіх українців навколо нашого престольного міста Києва. Ми відкриті, ми з любов’ю готові прийняти всіх, бо всі християни в Україні неодмінно повинні об’єднатися в єдиній помісній православній церкві. Цей час якраз і настав. Бо яким чином зараз можуть поминати Кирила, який благословляє цю війну? Війну проти практично тих вірних, які до цього часу його вважали своїм пастирем. А зараз ми бачимо, що з боку російської федерації практично відбувається геноцид проти українського народу», - підкреслив Митрополит Епіфаній. Владика зазначив, що, на його думку, в багатьох православних українців зараз відкрилися очі, і вони зрозуміли, наскільки важливо мати свою, визнану Українську Православну Церкву, а не підпорядковуватися ворожим чужоземним центрам.

Полтавський офіс УІНП


Схожі матеріали:
👁 1296
Категорія: Полтавщина
Теги: Полтавська єпархія, Московський патріархат, ПЦУ, православна громада




Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Жителям Гребінківської громади нагадують про пра... Жителям Гребінківської громади нагадують про пра...
У Григорівці під час благодійного концерту зібра... У Григорівці під час благодійного концерту зібра...
Заради безпеки громади: пробація Гребінківщини а... Заради безпеки громади: пробація Гребінківщини а...
У Рудці під час концерту «КОД НАЦІЇ» зібрали пон... У Рудці під час концерту «КОД НАЦІЇ» зібрали пон...
У Гребінківській громаді молодь навчали діяти пі... У Гребінківській громаді молодь навчали діяти пі...
У Гребінці чоловіка засудили до шести років ув’я... У Гребінці чоловіка засудили до шести років ув’я...
Гребінський «Локомотив» зіграє в оновленому чемп... Гребінський «Локомотив» зіграє в оновленому чемп...
У Гребінці родини полонених і зниклих безвісти в... У Гребінці родини полонених і зниклих безвісти в...
На концерті «Код нації» зібрали майже 22 тисячі ... На концерті «Код нації» зібрали майже 22 тисячі ...
У Гребінці Екобус зібрав 82 кг батарейок і сотні... У Гребінці Екобус зібрав 82 кг батарейок і сотні...
У Гребінці привітали медиків із професійним свят... У Гребінці привітали медиків із професійним свят...
Віталій Дяківнич відвідав Гребінку: лікарня, укр... Віталій Дяківнич відвідав Гребінку: лікарня, укр...
У Гребінківській громаді тяжка втрата: помер Зах... У Гребінківській громаді тяжка втрата: помер Зах...
У Гребінці ветеранам на пробації допомагатимуть ... У Гребінці ветеранам на пробації допомагатимуть ...
У Гребінці під час благодійного off-road заходу ... У Гребінці під час благодійного off-road заходу ...
У Пирятині ветерани з трьох громад змагалися у в... У Пирятині ветерани з трьох громад змагалися у в...
«Живи на максимум! Максимум добра!»: у Гребінці ... «Живи на максимум! Максимум добра!»: у Гребінці ...
Юні футзалісти з Гребінки вибороли срібло Кубка ... Юні футзалісти з Гребінки вибороли срібло Кубка ...
У Гребінці 77 учасників долучилися до благодійно... У Гребінці 77 учасників долучилися до благодійно...
Гребінківська громада продовжує підтримувати укр... Гребінківська громада продовжує підтримувати укр...

НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ