
Майстрині з Гребінківської громади гідно представили свою громаду на ІІ відкритому регіональному фестивалі-конкурсі майстрів народного мистецтва «Гадяцька вишивка», який відбувся 16 травня у місті Гадяч.
Захід об’єднав майстрів народного мистецтва, творчі колективи, освітян, молодь та жителів громади навколо української культури, традиційної вишивки й збереження нематеріальної культурної спадщини. За інформацією Гадяцької міської ради, фестиваль проходив на території ДНЗ «Гадяцьке аграрне училище».
Гребінківську громаду представили дві майстрині
Приємною подією для Гребінківської громади стали високі відзнаки її представниць. Наталенко Олена Адамівна та Сотніченко Катерина Василівна отримали дипломи І ступеня, продемонструвавши свою майстерність серед учасників із різних куточків регіону. Про це повідомила Гребінківська міська територіальна громада.
Їхня участь у фестивалі стала не лише творчим здобутком, а й важливим внеском у популяризацію українських традицій. Такі події допомагають зберігати народне мистецтво, передавати досвід майстрів наступним поколінням та підтримувати інтерес до автентичної вишивки.

Фестиваль став святом української культури
Під час фестивалю гості могли побачити зразки гадяцької сорочки, яка має особливе значення для Полтавщини. Традицію і технологію вишивки жіночої сорочки на Гадяччині внесли до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України у 2023 році.
Окрім виставкової частини, на заході відбулася мистецька програма. У ній взяли участь творчі колективи громади та області. Зі сцени лунали народні й патріотичні пісні, також були представлені хореографічні номери та дефіле традиційного одягу.
Культура поєдналася з благодійністю
Фестиваль мав і благодійну складову. Напередодні у Біленченківському сільському будинку культури провели ярмарок-концерт «Одягни вишиванку, Україно моя». За даними Гадяцької міської ради та «Новин Полтавщини», під час благодійних заходів вдалося зібрати 34 874 гривні, з яких 20 540 гривень — внесок Біленченківки. Кошти мають передати на лікування військового Олександра Клименка.
Таким чином, «Гадяцька вишивка» стала не лише мистецькою подією, а й прикладом єдності громади, підтримки українських захисників та збереження культурної спадщини.
Майстринь із Гребінківської громади вітають із високими нагородами та бажають нових творчих звершень, натхнення і подальших успіхів у збереженні та популяризації українського народного мистецтва.
Схожі матеріали:
|